امام خامنه ای(مد‌ظله‌العالی): کسانی که معتقدند برای پیشرفت کشور باید به غرب پناه برد، عقل خود را باخته‌اند زیرا عقل می‌گوید باید از تجربه‌ها درس گرفت.

حجت الاسلام عبادی در صحن علنی مجلس: آقای رئیس‌جمهور در تیم اقتصادی خود تجدیدنظر کنید/ مشکلات مردم در پدیده و موسسات مالی برطرف نشده است/ چرا پیگیر حق و حقوق مردم نیستید/ آقای رئیس جمهور؛ از شما درخواست دارم هرچه سریع تر این استان کم برخودار را در یابید

حجت الاسلام عبادی در صحن علنی مجلس: آقای رئیس‌جمهور در تیم اقتصادی خود تجدیدنظر کنید/ مشکلات مردم در پدیده و موسسات مالی برطرف نشده است/ چرا پیگیر حق و حقوق مردم نیستید/ آقای رئیس جمهور؛ از شما درخواست دارم هرچه سریع تر این استان کم برخودار را در یابید

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس با انتقاد از عملکرد تیم اقتصادی دولت هنوز مشکل سهامداران پدیده شاندیز و موسسات مالی برطرف نشده، هنوز برخی پولشان را دریافت نکرده‌اند. این روش مدیریت بانک مرکزی و بعضی دستگاه های دیگر در بخش موسسات مالی و اعتباری و موسسه پدیده شاندیز محل نقد فراوان دارد.

حجت‌الاسلام سید محمد باقر عبادی در نطق میان دستور در جلسه علنی امروز مجلس با گرامیداشت یاد و خاطره شهدا و امام شهدا، اظهارداشت: مردم عزیز شهرستان بیرجند امروز اولین شهید مدافع حرم استان خراسان جنوبی را تشییع کردند، خدمت آنان خسته نباشید عرض می کنم برای آن شهید عزیز که امروز تشییع شدند و همه شهدا و شهدای مدافع حرم درود می فرستم و آرزوی علو درجات را از درگاه خداوند دارم.
وی در ادامه خطاب به رئیس جمهور گفت: آقای دکتر روحانی ریاست محترم جمهور، استان خراسان جنوبی از مشکلات بسیار رنجور است. بیکاری و عدم سرمایه گذاری، نیازمند توجه ویژه شماست. سرمایه گذاری در استان بدون مشوق‌های ویژه دولت ممکن نیست.
رئیس مجمع نمایندگان مردم خراسان جنوبی در مجلس افزود: سال حمایت از کالای ایرانی است، این مهم بدون ایجاد فضای کسب و کار مناسب محقق نمی‌شود؛ چرا دولت تاکنون اقدام مناسب انجام نداده است؟ و همچنان در دنیا در موضوع فضای کسب و کار رتبه‌ی خوبی نداریم.
وی در ادامه بیان کرد: آقای رئیس جمهور درخواست داریم، مشوق‌های ویژه ای برای سرمایه گذاری در خراسان جنوبی قرار دهید تا مشکل اشتغال کاهش پیدا کند. از شما درخواست دارم هرچه سریع تر این استان کم برخودار را در یابید.
حجت الاسلام عبادی خطاب به وزیر راه بیان کرد: راههای استان خصوصا پروژه دوبانده سازی محور بیرجند به قاین نیازمند توجه بیشتری است به وعده‌هایی که دادید عمل کنید؛ چرا در این زمینه کوتاهی می کنید؟ مردم استان انتظار تسریع در احداث این راه را دارند.

وی در ادامه به پروژه راه آهن بیرجند اشاره کرد و گفت: مردم انتظار دارند هرچه سریع تر راه آهن بیرجند عملیاتی شود، مردم تا چه زمانی بایستی برای این پروژه منتظر بمانند.
نماینده مردم بیرجند از رئیس جمهور خواست: در تیم اقتصادی خود تجدید نظر کنید با این تیم دولت به جایی نمی‌رسد تیم اقتصادی باید افزایش قیمت ارز را پیش بینی می‌کرد و آن را جلوتر مدیریت می‌کرد. مگر بانک مرکزی و آقای سیف مشغول چه کاری بودند که از این موضوع غفلت کردند.
حجت الاسلام عبادی خطاب به وزیر نیرو تصریح کرد: بحران آب در خراسان جنوبی، مردم و کشاورزان را مستاصل کرده، حددود ۴۸۰ روستا با تانکر آبرسانی می‌شوند. چرا در بحث انتقال آب به استان های گرفتار مثل استان خراسان جنوبی را جدی نگرفته اید؟ آقای وزیر به مردم گزارش دهید که در خصوص باروری ابرها، امسال چه کاری کردید؟
وی خطاب به وزیر آموزش و پرورش گفت: فرهنگیان خواهان اجرای طرح رتبه بندی فرهنگیان هستند در این خصوص تسریع نمایید. تحقیق و تفحص از صندوق ذخیره فرهنگیان با زحمت فراوان به پایان رسید. نزدیک یکسال نمایندگان متعددی در این کمیته تحقیق و تفحص بودند زحمت کشیدند و مفاسد را در صحن علنی قرائت کردند. از قوه قضاییه می خواهیم هر چه سریعتر به این پرونده رسیدگی کند و مفسدان اقتصادی را مجازات کند.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس خطاب به وزیر امور خارجه گفت: وزارت خارجه شما هنوز نگاه اقتصادی پیدا نکرده، بحث اقتصادی علی رغم برخی از تحولات در وزارت خارجه هنوز کم رنگ است. بایستی نسبت به تحول در آن وزرات خانه تسریع نمایید.
نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس خطاب به دولت گفت: هنوز مشکل سهامداران پدیده شاندیز و موسسات مالی برطرف نشده، هنوز برخی پولشان را دریافت نکرده‌اند. این روش مدیریت بانک مرکزی و بعضی دستگاه های دیگر در بخش موسسات مالی و اعتباری و موسسه پدیده شاندیز محل نقد فراوان دارد. چرا پیگیر حق و حقوق مردم نیستید. در این خصوص آیا کسی به کرسی محاکمه گذاشته شد؟

رئیس مجمع نمایندگان مردم خراسان جنوبی در پایان اظهارداشت: از همه دعوت می‌کنم در این شرایط سختی که دشمنان در حال توطئه برای تضعیف نظام مقدس اسلامی هستند، با وحدت و همدلی پشت مقام معظم رهبری حرکت کنند، خواست‌های جناحی، حزبی و رفاقت ها را کنار گذاشته شود و منافع مردم و انقلاب در نظر گرفته شود و همه به وصیت رهبر کبیر انقلاب اسلامی عمل کنند که فرمودند پشتیبان ولایت فقیه باشید تا به شما آسیب نرسد. یقینا اگر چنین شود آینده این کشور امیدوار کننده خواهد بود و همه توطئه های ایادی استکبار جهانی با شکست مواجه خواهد شد.

ارسال یک دیدگاه

تمام حقوق این وبسایت متعلق به نماینده مردم شریف شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف درمجلس شورای اسلامی است. استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

بازگشت به بالا