امام خامنه ای(مد‌ظله‌العالی): کسانی که معتقدند برای پیشرفت کشور باید به غرب پناه برد، عقل خود را باخته‌اند زیرا عقل می‌گوید باید از تجربه‌ها درس گرفت.

حجت الاسلام عبادی در صحن علنی مجلس: آمار اشتغال ایجاد شده، دولت نادرست است/ مطالبات کویرتایر پرداخت شود/ جاده بیرجند به قاین تبدیل به جاده مرگ شده است

حجت الاسلام عبادی در صحن علنی مجلس: آمار اشتغال ایجاد شده، دولت نادرست است/ مطالبات کویرتایر پرداخت شود/ جاده بیرجند به قاین تبدیل به جاده مرگ شده است

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی: اخیرا گزارش داده‌اند که برخی واحدهای تولیدی با وجودی که از دولت طلبکارند به دلیل پرداخت نکردن بدهی‌هایشان به دستگاه‌های اجرایی گاز و برق‌شان قطع شده است این در حالی است که مطالبات برخی واحدهای تولیدی چندبرابر بدهی آنان به دولت است، آیا این رویه با اقتصاد مقاومتی سازگار است؟

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده مردم شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی به نقل از ایسنا، حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمحمدباقر عبادی در نطق میان دستور امروز (دوشنبه) با تبریک روز کارگر از دولت خواست تا برای رفع مشکلات جامعه کارگری بیشتر تلاش کند.

نماینده مردم بیرجند در مجلس نهم خطاب به رییس‌جمهور، گفت: آمار بالای بیکاری در کشور و خراسان جنوبی نگران کننده است. اخیرا در یک آزمون استخدامی در استان خراسان جنوبی بیش از ۱۱۰۰۰ نفر شرکت کرده‌اند که نشان می‌دهد آمار اشتغال ایجاد شده توسط دولت صحت ندارد و تعداد بیکاران بیش از آمار ارائه شده توسط دولتمردان است، در استان بسیاری از کارگران بیکار شده‌اند یا امنیت شغلی آنان به خطر افتاده است، به فریاد آنان برسید.

وی با تبریک روز معلم از وزیر آموزش و پرورش خواست به مسائل معیشتی معلمان توجه ویژه کند چرا که معلمان و بازنشستگان این وزارتخانه را رنج می‌دهد.

این عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: دولت، تبعیض در پرداخت حقوق کارکنانش را اصلاح کند در غیر این صورت موجب سرخوردگی، کاهش کیفیت کار و آسیب به کشور می‌شود. اخیرا گزارش داده‌اند که برخی واحدهای تولیدی با وجودی که از دولت طلبکارند به دلیل پرداخت نکردن بدهی‌هایشان به دستگاه‌های اجرایی گاز و برق‌شان قطع شده است این در حالی است که مطالبات برخی واحدهای تولیدی چندبرابر بدهی آنان به دولت است، آیا این رویه با اقتصاد مقاومتی سازگار است؟

نماینده مردم بیرجند در مجلس نهم یادآور شد: سال گذشته به وزیر صنعت و معدن متذکر شدم که مطالبات لاستیک‌سازان باید پرداخت شود اما همچنان شاهدیم که کویرتار یکی از صنایع مهم استان خراسان جنوبی از خودروسازان مطالبات فراوان دارد و اقدامی برای پرداخت مطالبات آنان نمی‌شود. گذشته از این خودروسازان به جای خرید لاستیک با کیفیت داخلی سراغ خرید لاستیک‌های نامرغوب خارجی رفته‌اند؛ این نیز با اقتصاد مقاومتی در تضاد است.

وی به نعمت‌زاده متذکر شد: در سال اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل، لطفا عمل کنید. ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی صرفا به برگزاری جلسات و ابلاغ مصوبات بسنده نکند، پس از گذشت حدود ۳ سال از عمر دولت یازدهم همچنان شاهد رکود و قفل بر پیکر نحیف اقتصاد ملی هستیم، دولت باید تصمیم قاطعی برای احیای کارخانجات و بنگاه‌های اقتصادی بگیرد.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با طرح این ادعا که مشخص نیست بانک مرکزی تصمیمی برای اجرای اقتصاد مقاومتی دارد یا خیر، اظهار کرد: با این رویه تسهیلات بانکی، کارخانجات باقی مانده را به موزه آهن تبدیل خواهد کرد. آیا با واردات بی‌رویه، مالیات‌های سنگین و بهره بانکی بالا اقتصاد مقاومتی محقق می‌شود؟

عبادی خواستار تسریع پرداخت سپرده‌های سپرده‌گزاران موسسه اعتباری میزان توسط بانک صادرات شد و افزود: کندی کار بانک صادرات از فضای انتخاباتی و تغییر مجلس سوءاستفاده کرده است، بانک مرکزی و صادرات باید به مردم اطلاع‌رسانی کنند.

نماینده مردم بیرجند در مجلس نهم محور بیرجن – قائن را جاده مرگ اعلام و خطاب به وزیر راه و شهرسازی متذکر شد: جاده‌های استان به جاده‌های مرگ تبدیل شده‌اند به ویژه محور بیرجن – قائن که در ایام نوروز تعداد قابل توجهی از مسافران جان خود را از دست دادند، لازم است نسبت به دوبانده شده جاده مذکور اقدام شود.

وی از وزیر جهاد کشاورزی خواست توجه ویژه به استان خراسان جنوبی کند، چون مردم استان با خشکسالی ۱۸ ساله دست به گریبان هستند.

ارسال یک دیدگاه

تمام حقوق این وبسایت متعلق به نماینده مردم شریف شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف درمجلس شورای اسلامی است. استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

بازگشت به بالا