حجت الاسلام عبادی در صحن علنی مجلس: بانک مرکزی به خواسته مال باختگان موسسه کاسپین رسیدگی ویژه کند/دولت دوازدهم به وعده های خود نسبت به استان مظلوم خراسان جنوبی عمل کند

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس گفت: موسسات مالی کشور بدلیل عدم نظارت بانک مرکزی دچار مشکل شدند، امروز موسسه کاسپین دچار بحران شده و مال باختگان عزیز که سرمایه خود را دور از دسترس می‌بینند فریاد آنها بلند است.

 

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده مردم شریف شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی، حجت الاسلام سید محمد باقر عبادی، نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف،  امروز در نطق خود در صحن علنی مجلس با بیان اینکه ضمن تسلیت سالروز ارتحال حضرت امام راحل، گفت: امید است که همه ما ادامه دهنده راه شهدا باشیم و در عمل به رهنمودهای مقام معظم رهبری کوتاهی نکنیم.

وی ضمن تشکر از مردم خراسان جنوبی برای مشارکت بالا در انتخابات ریاست جمهوری و شوراها، گفت: مردم خراسان جنوبی همچون همیشه مشارکت بسیار خوبی در انتخابات داشتند، لذا امید می رود که منتخبان ملت در خدمت به مردم و پاسداری از آرمان های انقلاب موفق باشند.

نماینده مردم بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس با بیان اینکه رئیس جمهور منتخب، رئیس جمهور همه است و خواهد بود، گفت: اینکه شنیده می شود که در برخی ادارات و نهادها نسبت به افرادی که به شما رای نداده اند بی مهری می شود شایسته دولتی که ادعای اعتدال و حقوق شهروندی را دارد نیست.

حجت الاسلام عبادی گفت: امید است دولت در چهار سال آینده به وعده های خود نسبت به استان مظلوم خراسان جنوبی که مورد بی مهری های زیادی توسط دولت قرار گرفته است، عمل کند.

وی با بیان اینکه هنوز برای راه آهن بیرجند و خراسان جنوبی کاری صورت نگرفته است، گفت: آقای رئیس جمهور علی رغم وعده های مکرر هنوز را آهن عملیاتی نشده است، معادن و صنایع استان رونق کامل نخواهد یافت؛ مگر اینکه راه آهن به استان بیاید.

نماینده مردم بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس اظهارداشت: در صورتی که کسب و کار در خراسان جنوبی رونق نگیرد جوانان ما بیکار و مجبور خواهند شد از استان به شهرهای بزرگ کشور مهاجرت کنند.

حجت الاسلام عبادی تاکید کرد: آقای رئیس جمهور خشکسالی کمر مردم استان ما را شکست؛ اما هنوز برای انتقال آب به استان جز وعده هیچ اتفاقی نیفتاده است، سهل انگاری وزیر نیرو در این زمینه آشکار است.

وی با بیان اینکه وعده داده بودید که تحریم ها را بردارید، برداشتن تحریم ها پیش کش، لطفا جلوی تحریم های جدید را بگیرید، گفت: وزارت خارجه جز در مورد برجام که دونده ظاهر شد در بقیه امور کم تحرک بوده است، وزارتخانه در ارتباط با دیپلماسی با همسایگان اصلا موفق نبوده است، نمونه آن آنچه در سفر اخیر رئیس جمهور آمریکا به منطقه اتفاق افتاد که نشان نبود دیپلماسی درست توسط دولت است.

وی با بیان اینکه نبود رویکرد اقتصادی درست در وزارت خارجه را از دیگر مشکلات این وزارتخانه دانست و گفت: کسانی باید به عنوان سفیر انتخاب شوند که رویکرد اقتصادی داشته باشند نه رویکرد جناحی و سیاسی، تا بتوانیم صادرات خود را افزایش دهیم و تولید ایجاد شود.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس خطاب به وزیر راه و شهرسازی و انتقاد از عملکرد این وزارتخانه، گفت: راههای خراسان جنوبی هنوز در وضعیت نامناسب هستند لازم است در اتمام پروژه ها خصوصا جاده بیرجند قاین که به جاده مرگ مشهور است تسریع صورت گیرد.

 

حجت الاسلام عبادی همچنین خطاب به وزیر نفت گفت: وزیر نفت باید نسبت به گاز رسانی به روستاهای خراسان جنوبی توجه ویژه کند.

وی با بیان اینکه بسیاری از روستائیان ما حداقل ها را هم در زندگی خود ندارند، اظهارداشت: دولت باید به عشایر عزیز استان که مرزبانان بزرگ نظام هستند توجه ویژه کند.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس با اشاره به اینکه وزیر کشور بداند که شهرستان بیرجند که مرکز خراسان جنوبی است از نبود زیر ساخت های مناسب شهری رنج می برد و بار همه استان را به دوش می کشد، تاکید کرد: لازم است دولت به شهرداری بیرجند توجه ویژه کند.

حجت الاسلام عبادی خطاب به وزیر جهاد کشاورزی هم افزود: وزیر کشاورزی باید با توجه به خشکسالی های مکرر و مشکلات معیشتی روستائیان، تسهیلات ارزان قیمت برای بخش کشاورزی و صنایع تبدیلی و تکمیلی اختصاص دهید تا رونق در این بخش ایجاد شود.

وی ادامه داد: لازم است برخی از محصولات استراتژیک استان مانند زرشک از سوی دولت خرید تضمینی شوند، یا سازمان تعاون روستایی بخشی از محصول زرشک را جهت تثیبت قیمت زرشک خریداری نماید.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس گفت: موسسات مالی کشور بدلیل عدم نظارت بانک مرکزی دچار مشکل شدند، امروز موسسه کاسپین دچار بحران شده و مال باختگان عزیز که سرمایه خود را دور از دسترس می‌بینند فریاد آنها بلند است.

حجت الاسلام عبادی تاکید کرد: رئیس جمهور دستور دهد تا بانک مرکزی به تعهدات خود عمل کند و مشکل مالبختگان عزیز را حل کند.

وی افزود: در پایان از آیت الله رئیسی که با حضور خودشان موجب رونق انتخابات شدند تشکر می کنم و جا دارد که از ایشان که علی رغم تخلفات سازمان یافته در انتخابات اما به قانون احترام گذاشتند و به نظر شورای نگهبان تمکین کردند تقدیر شود.

 

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.