امام خامنه ای(مد‌ظله‌العالی): کسانی که معتقدند برای پیشرفت کشور باید به غرب پناه برد، عقل خود را باخته‌اند زیرا عقل می‌گوید باید از تجربه‌ها درس گرفت.

حجت الاسلام عبادی در صحن علنی مجلس: بسته خروج از رکود دولت دردی از شهرک‌های صنعتی دوا نکرد/ سهم ۳ درصدی اشتغال معلولان اجرایی شود

حجت الاسلام عبادی در صحن علنی مجلس: بسته خروج از رکود دولت دردی از شهرک‌های صنعتی دوا نکرد/ سهم ۳ درصدی اشتغال معلولان اجرایی شود

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی خطاب به رئیس جمهور گفت: بسته خروج از رکود دولت نه‌تنها دردی از صنعت‌گران دوا نکرده است، بلکه باعث تعطیلی بسیاری از کارخانه‌ها شده است از این رو لازم است تجدید نظری در وضعیت فعلی اقتصادی شود چرا که نمی‌توان با سیاست‌های فعلی شهرک‌های صنعتی را احیا کرد.

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده مردم شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی، حجت الاسلام سیدمحمدباقر عبادی در نشست علنی امروز (دوشنبه ۱۶ آذر ماه) مجلس شورای اسلامی، در تذکر شفاهی با گرامیداشت سالروز ۱۶ آذرماه روز دانشجو تأکید کرد: تا دانشجو زنده است و آمریکا –آمریکا است، شعار “مرگ بر آمریکا” هرگز خاموش نخواهد شد.

وی در ادامه به ظرفیت‌های علمی و دانشگاهی خراسان جنوبی اشاره کرد و اظهارداشت: خراسان جنوبی و شهرستان بیرجند ظرفیت علمی بالایی دارد که نیازمند حمایت مسئولان وزارت علوم در این حوزه هستیم.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی گفت: ساخت پهباد و موشک با سوخت جامد از جمله فعالیت های علمی و فنی دانشجویان استان خراسان جنوبی است لذا تذکر بنده به وزیر علوم بوده تا توجه بیشتری به ظرفیت های این استان داشته باشد.

وی در تذکری به وزیر علوم، تحقیقات و فناوری خواستار فعال شدن کرسی‌های آزاداندیشی در سطح دانشگاه‌ها شد.

حجت الاسلام عبادی در تذکر دیگری به رئیس جمهور بر لزوم توجه بیشتر به معلولان تأکید کرد و افزود: درخواست معلولان استان خراسان جنوبی اجرای قانون اختصاص ۳ درصد از سهم اشتغال دستگاه‌های اجرایی به معلولان است که در حال حاضر به آن عمل نمی‌شود.

وی در ادامه خطاب به رئیس جمهور گفت: بسته خروج از رکود دولت نه‌تنها دردی از صنعت‌گران دوا نکرده است، بلکه باعث تعطیلی بسیاری از کارخانه‌ها شده است از این رو لازم است تجدید نظری در وضعیت فعلی اقتصادی شود چرا که نمی‌توان با سیاست‌های فعلی شهرک‌های صنعتی را احیا کرد.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی با تأکید بر لزوم توجه ویژه به صنایع دستی، گفت: لازم است دولت در استان‌های مواجه با خشکسالی در جهت احیاء و رونق صنایع دستی به خصوص فرش اقدامات لازم را انجام دهند چرا که این راه خوب برای کمک به روستائیان است.

وی در تذکری به رئیس جمهور بابیان اینکه قالی‌بافان استان خراسان جنوبی به حمایت‌های بیشتر دولت نیازمند‌ند، گفت: در حال حاضر تنها ۱۰ درصد از ۵۰ هزار قالیباف ما بیمه هستند لازم است دولت تمهیداتی برای خرید تضمینی صنایع دستی روستائیان به خصوص در مناطق محروم در نظر گیرد تا روستائیان خشکسالی زده از این بحران نجات پیدا کنند.

حجت الاسلام عبادی در تذکری به وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به بیمه روستائیان اشاره کرد و اظهارداشت: در حال حاضر بسیاری از روستائیان توان پرداخت حق بیمه خود را ندارد، که باید در این زمینه دولت مساعدت لازم را انجام دهد.

ارسال یک دیدگاه

تمام حقوق این وبسایت متعلق به نماینده مردم شریف شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف درمجلس شورای اسلامی است. استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

بازگشت به بالا