حجت الاسلام عبادی در مجلس: مردم شمال شهر بیرجند از کمبود فضای آموزشی، درمانی و ورزشی رنج می‌برند

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده مردم شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی حجت الاسلام سید محمدباقر عبادی نماینده مردم شریف بیرجند، درمیان و خوسف در نشست علنی امروز (چهارشنبه، 16 اسفندماه) مجلس شورای اسلامی ضمن تبریک فرارسیدن ولادت حضرت زهرا(سلام الله علیها)، اظهارداشت: روزمادروزن را به تمامی مادران ایرانی به ویژه مادران شهدا و خصوصاً مادران شهدای نیروی انتظامی و بسیج که در اغتشاشات اخیر خیابان پاسداران تهران فرزندانشان به شهادت رسیدند، تبریک عرض می‌نمایم.

وی در ادامه در تذکری به رئیس جمهور گفت: جناب آقای رئیس جمهور؛ مسئله بیکاری در استان خراسان جنوبی بسیار ملموس است و آنچه مشاهده می شود با آمار و ارقامی که از سوی دولت ارائه می‌شود همخوانی ندارد؛ لذا باید توجه ویژه‌ای به بحث اشتغال جوانان صورت گیرد چرا که با روش‌های فعلی بحث اشتغال درمان نمی‌شود.

نماینده مردم بیرجند و درمیان در مجلس شورای اسلامی در تذکری به وزیر نیرو گفت: چرا برای بحران آب در استان خراسان جنوبی کاری نمی‌شود و بحث انتقال آب از دریای عمان به سیستان و بلوچستان، خراسان جنوبی و رضوی علیرغم انجام کار کارشناسی صورت گرفته چرا این مسئله حیاتی هنوز عملیاتی نشده است.

وی ادامه داد: آیا هیچ استانی در بحران آب با استان خراسان جنوبی قابل مقایسه است؟ خیر؛ چرا که حتی در استان سیستان و خراسان رضوی که با مشکل کم آبی مواجه هستند چاه نیمه، سد سرباز و دوستی وجود دارد ؛ اما چه منبعی در خراسان جنوبی که غیربرخوردار است، وجود دارد؟ شما(وزیر نیرو) راحت ایستاده اید و هیچ اقدامی از سوی دولت به این منظور انجام نمی دهد.

حجت الاسلام عبادی به مشکلات مردم در منطقه شمال شهر بیرجند اشاره کرد و اظهارداشت: این منطقه اقشار متوسط به پایین در آنجا زندگی می کنند؛ منطقه ای که مردم آن از کمبود فضای آموزشی، درمانی و ورزشی رنج می‌برند.

وی در تذکری به وزرای بهداشت، آموزش و پرورش و ورزش، خاطرنشان ساخت: باید برای رفع محرومیت‌ها تلاش کنند و اقدام اساسی انجام دهند؛ البته برخی از شهرک‌های اطراف بیرجند نیز دچار این مشکلات و معضلات هستند که بایستی به آنها توجه‌ی ویژه‌ای صورت بگیرد.

نماینده مردم بیرجند در مجلس شورای اسلامی در پایان در تذکری به وزیر راه و شهرسازی از عدم وجود راه مناسب روستایی در حوزه انتخابیه‌اش انتقاد کرد و افزود: باید زیرساخت‌ها برای روستاهای محروم ایجاد شود.

 

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.