امام خامنه ای(مد‌ظله‌العالی): کسانی که معتقدند برای پیشرفت کشور باید به غرب پناه برد، عقل خود را باخته‌اند زیرا عقل می‌گوید باید از تجربه‌ها درس گرفت.

حجت الاسلام عبادی در نشست خبری: همه ما موظف هستیم از خروج سرمایه های استان جلوگیری کنیم/ افزایش اختیارات استانداران حائز اهمیت است

حجت الاسلام عبادی در نشست خبری: همه ما موظف هستیم از خروج سرمایه های استان جلوگیری کنیم/ افزایش اختیارات استانداران حائز اهمیت است

نماینده مردم شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی در پاسخ به این سئوال در خصوص پروژه پدیده شاندیز و اینکه مردم استان در خرید سهام این شرکت مشارکت دارند، گفت: باید از این سرمایه ها و سهام مردم در استان استفاده کرد و سرمایه‌گذاران هم باید در اینجا سرمایه‌گذاری کنند. وی ادامه‌داد: موضوع پدیده‌شاندیز در دستگاه قضایی مطرح است و قوه قضائیه پیگیری می‌کند و ما هرجا سرمایه مشروعی باشد ما استقبال می‌کنیم.

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده مردم شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی به نقل از شبستان، حجت الاسلام محمد باقر عبادي امروز (۲۸ دي) در نشست خبري با اصحابه رسانه با اشاره به اقدام توهین آمیز هفته نامه شارلی ابدو به پیامبر اسلام حضرت محمد ( صلي الله عليه وآله) و حوادث تروریستی در فرانسه، اظهار كرد: تاريخ نشان داده كشورهاي غربي كه ادعاي حقوق بشر و دموكراسي دارند بيشترين قتل‌ها، جنايت‌ها و غارتگري‌ها توسط آنها صورت گرفته است.

وي با بيان اينكه امروز غربي‌ها به بهانه عمليات تروريستي در فرانسه با كشيدن کاریکاتور در نشریه‌اي به ساحت مقدس پيامبر اسلام(صلي الله عليه وآله) توهين مي‌كنند، افزود: اما در مقابل سر بريدن كشيش مسيحي توسط گروه‌هاي تكفيري داعش سكوت كردند.

 

غربي‌ها ژست مبارزه با تروريست به خود می گیرند

نماینده مردم بیرجند، درميان و خوسف در مجلس شورای اسلامی با تاكيد بر اينكه غربي‌ها ژست مبارزه با تروريسم سر مي‌دهند، گفت: استكبار و غرب گروه‌هاي تروريستي و داعش را به وجود آورد تا منطقه را دچار برادر كشي كند و ضمن اينكه علاقه‌اي به نابودي آنها ندارد زماني كه احساس كند ضعيف شده‌اند با دادن مهمات و غذا از طريق هوايي آن‌ها را در منطقه تقويت مي‌كند.

امروز غرب از نفوذ اسلام و آموزه های پیامبر به اروپا ترسيده‌اند

جت الاسلام عبادي ادامه داد: در عدم صداقت غرب همين بس است كه اقدامات و جنايات خود را به اسلام و مسلمانان نسبت مي‌دهند و از این فضا جهت تشدید اسلام‌ستیزی بهره می برند چون امروز از نفوذ اسلام و آموزه های پیامبر به اروپا هراس پیدا کرده اند.

وي خاطر نشان كرد: امروز جهان تشنه معرفت و حقیقت است و در آينده‌ي نه چندان دور بخش عظيمي از مردم غرب مسلمان خواهند شد و غربی‌ها از همین مسئله بشدت ترسیده‌اند.

نماینده مردم بیرجند، درميان و خوسف در مجلس شورای اسلامی به اشاره به اينكه پروژه راه آهن شرق کشور ردیف اجرایی مستقل دریافت کرده، تصريح كرد: در راستای ایجاد راه‌آهن در استان نمایندگان و استاندار و خبرنگاران تلاش بسیاری کرده‌اند که این تلاش‌ها قابل تقدیر است.

حجت الاسلام عبادي با بيان اينكه در شرايط تحريم و كاهش قيمت نفت گرفتن رديف اجرايي براي راه‌آهن استان شبيه معجزه بوده، افزود: اين امر ارزش زيادي دارد چرا كه راه‌آهن استان رسميت پيدا كرد و هر ساله به آن بودجه اي تزريق خواهد شد و امكان سرمايه‌گذاري خارجي نيز براي آن وجود دارد.
نشست خبری نماینده بیرجند در مجلس

وزارت نيرو براي انتقال آب به خراسان جنوبي سردرگم است

وي مهمترين دغدغه مردم را تامين آب خراسان جنوبي اعلام كرد و افزود: در سفر اخير رئيس جمهور به استان از دولت براي تعيين و تکليف بحث انتقال آب به استان گلايه كردم به نظر می رسد که وزارت نیرو هنوز در این زمینه دچار سردرگمی است و نقشه جامعي براي رفع بحران آب ندارد.

حجت الاسلام عبادي با بيان اينكه در حال حاضر بر اساس اعلام وزیر نيرو مطالعه آبهای فسیلی در عمق بیش از هزار متر زمین در استان در حال انجام است، تصريح كرد: منظور از آب‌های فسیلی آب‌هایی است که از حدود ۵۰ میلیون سال قبل در اعماق زمین مانده است.

نماینده مردم بیرجند، درميان و خوسف در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: وجود منابع آب فسیلی در خراسان جنوبی یک گنجینه آبی ارزشمندی بدون خطرات زيست محيطي برای استان خواهد بود.
اظهارات مسئولان براي عدم انجام عمليات باروري ابرها در خراسان جنوبي قانع كننده نيست

حجت الاسلام عبادي در خصوص باروی ابرها در خراسان جنوبي گفت: در اين زمينه نيز نمايندگان استان براي عدم انتخاب استان براي انجام اين طرح اعتراض كردند و مسئولان امر اظهار دارند كه زیرساخت های مناسب در استان براي عملیات باروری ابرها فراهم نيست اما اين سخنان براي ما قانع كننده نيست و مسلماً نمايندگان استان از حق مردم دفاع خواهند كرد.

وي در پاسخ به سوال خبرنگاري مبني بر آخرين پيگيري‌ها براي راه‌اندازي کارخانه سيمان باقران شهرستان درميان بعد از چند سال توقف عمليات اجرايي، اظهار كرد: پيگيري هاي زيادي در اين زمينه انجام شده و در حال حاضر مشغول سازندگي بوده و با افزايش سرمايه به فرابورس رفته‌اند و از هيات مديره كارخانه درخواست داريم راه‌اندازي اين كارخانه را با توجه به وجود ۳۰ هزار نفر سهامدار تسريع كنند.
نشست خبری نماینده بیرجند در مجلس

بخش زيادي از ناوگان هوايي به دليل تحريم‌ها زمين‌گير است

نماینده مردم بیرجند، درميان و خوسف در مجلس شورای اسلامی همچنين در خصوص افزایش پروازهای فرودگاه بیرجند، بيان كرد: در حال حاضر بخش زيادي از ناوگان هوايي به دليل تحريم‌ها زمين‌گير است.

حجت الاسلام عبادي يادآور شد: به دليل تحریم قطعات هواپیما بخش قابل توجهی از هواپیماها زمین گير و به خاطر نبود قطعه و تعمیرات غیرقابل استفاده شده اند.

وي با تاكيد بر اينكه بايد دولت به خراسان جنوبي به عنوان سومين استان پهناور كشور توجه بيشتري كند، عنوان كرد: براي رسیدن اين استان به استانهای برخوردار بايد دولت يك راهكار بلند مدت ارائه كند و در اين زمينه گام‌هاي اساسي بردارد.

با افزايش اختيارات مسئولین استانی، دولت چابك‌تر مي‌شود

نماینده مردم بیرجند، درميان و خوسف در مجلس شورای اسلامی با اشاره به طرح پیشنهادهایی برخي نمايندگان درباره کاهش وابستگی بودجه به نفت، گفت: امروز بايستي به سمت اقتصاد بدون نفت حركت كنيم چرا كه چاره‌اي جزء اين نداريم و تحريم‌هاي اين فرصت را براي كشور فراهم كرده است.

حجت الاسلام عبادي در بخشي ديگري از سخنان خود به اهميت افزايش اختيارات استانداران اشاره كرد و افزود: در حال حاضر گرفتار بروكراسي اداري هستيم كه با افزايش اختيارات مسئولان استاني دولت نيز چابك‌تر خواهد شد.

احياي صنايع دستي راه رونق اشتغال خراسان جنوبي

وي احياي و توسعه صنايع دستي در خراسان جنوبي راه رونق اشتغال  استان دانست و بيان كرد: مسئولان اجرايي استان بايد در اين زمينه به مردم مشاوره بدهند چرا كه صنايع دستي دُر گرانبهايي است كه بخش مهمي از اشتغال را در شرايط فعلي حل مي‌كند و مطابق با اقتصادي مقاومتي است.

نماینده مردم بیرجند، درميان و خوسف در مجلس شورای اسلامی با ابراز گلايه از اينكه مسئولان استان برنامه اجرايي در اين خصوص ندارند، تاكيد كرد: بايد مسئولان به صنايع دستي استان و ايجاد اشتغال مكمل از طريق آن بيشتر توجه داشته باشند.

حجت الاسلام عبادي در پايان با اشاره به مذاكرات هسته اي ايران، گفت: وحدت مي‌تواند ما را در اين زمينه تقويت كند و نبايد برخي از وحدت‌شكني سخن بگويند و يا در اظهارات خود از وحدت‌شكنان گذشته دفاع كنند.

پايان پيام/
نشست خبری نماینده بیرجند در مجلس

ارسال یک دیدگاه

تمام حقوق این وبسایت متعلق به نماینده مردم شریف شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف درمجلس شورای اسلامی است. استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

بازگشت به بالا