امام خامنه ای(مد‌ظله‌العالی): کسانی که معتقدند برای پیشرفت کشور باید به غرب پناه برد، عقل خود را باخته‌اند زیرا عقل می‌گوید باید از تجربه‌ها درس گرفت.

حجت الاسلام عبادی در نشست شورای اداری خراسان جنوبی با تأکید بر اجرایی شدن مصوبات سفر هیأت دولت به استان گفت: دولت برای رفع مشکلات موسسه میزان اقدام جدی کند

حجت الاسلام عبادی در نشست شورای اداری خراسان جنوبی با تأکید بر اجرایی شدن مصوبات سفر هیأت دولت به استان گفت: دولت برای رفع مشکلات موسسه میزان اقدام جدی کند

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی در این نشست که با حضور معاون اول رئیس جمهور برگزار شد، با انتقاد از وضعیت توزیع اعتبارات به استان پهناور خراسان جنوبی، گفت: هیئت دولت در سفر به استان‌هایی که یک پنجم خراسان جنوبی مساحت دارند دو برابر اعتبارات می‌دهند؛ دولت چه شاخص‌هایی در این خصوص داشته است.

 

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده مردم شهرستان‌های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی به نقل از خبرگزاری تسنیم، حجت الاسلام سید محمدباقر عبادی در نشست شورای اداری استان خراسان جنوبی که به ریاست آقای مهندس جهانگیری معاون اول محترم رئیس جمهور و با حضور وزرای محترم دولت یازدهم در استانداری بیرجند برگزار شد، با بیان اینکه ریزگرد‌ها، عدم سرمایه گذاری در استان، خشکسالی و مشکلات حوزه آب، راه آهن و بیکاری از جمله مشکلات مردم استان است، اظهار داشت: یکی از مواردی که باید یه صورت جدی در خراسان جنوبی به آن پرداخته شود، وجود ریزگردها است.

وی با بیان اینکه خراسان جنوبی با توجه به شرایط اقلیمی در خراسان جنوبی بر اساس نیاز سرمایه‌گذاری‌هایی باید انجام دهد، افزود: در گردشگری و صنایع دستی مشکلات زیادی وجود دارد و در این استان به دلیل دوری از مرکز کشور و به دلیل شرایط آب و هوایی کسی حاضر به سرمایه گذاری نیست.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی گفت: اصل ۴۴ قانون که برای استان‌های کشور اجرا می‌شود در استان‌های محروم و کم برخورداری مانند خراسان جنوبی تا حدودی قابل اجرا نیست که دولت باید در این راستا تدبیر بیشتری داشته باشد.

عبادی با اشاره به کمبود پروازها در خراسان جنوبی اظهار داشت: پروازهای خراسان جنوبی بسیار محدود و کم است و انتظار داریم در این زمینه وزیر راه و شهرسازی در این راستا تدبیری بیندیشد.

وی افزود: پیگیری هایی نیز تاکنون برای افزایش پروازهای داشته‌ایم، انتظار داریم حداقل ۳ یا ۴ پرواز به ظرفیت فعلی اضافه شود.

وی با اشاره به موضوع اشتغال اظهار داشت: تعداد زیادی از روستاهای خراسان جنوبی با تانکر آبرسانی می‌شوند که کار و اشتغال برای روستاهای دور افتاده استان از اهمیت زیادی برخوردار است زیرا اگر کسی به فکر ایجاد اشتغال در این روستاها نباشد، مردم به شهرها مهاجرت می‌کنند.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر دو سه سال است که پروژه انتقال آب به استان در مرحله مطالعات قرار دارد، گفت: موضوع انتقال به استان به کجا رسید؟ مردم باید برای این موضوع به چه کسی پناه ببرند؟

عبادی گفت: وزیر نیرو به ما قول داده بود که کار مطالعات انتقال آب به استان را ۶ ماهه به سرانجام برسانند اما اکنون هیچ کاری انجام نشده است.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی گفت: باید راهکاری برای اشتغال مردم منطقه اندیشیده شود و مدیریت در این راستا انجام تا شاهد مهاجرت نباشیم و متأسفانه در خراسان جنوبی در چند وقت اخیر به دلیل کمبود اشتغال و کم آبی روند مهاجرت‌ها افزایش یافته است.

عبادی افزود: وضعیت راه‌های خراسان جنوبی مطلوب نیست و راه دوبانده بسیار اندک داریم و برای راه آهن هم تقاضا داریم ردیف اعتبار و بودجه گذاشته شود و در این زمینه تسریع یابد و که فاینانس و نوع عملیات مالی آن مشخص شود.

وی در بخش باروری ابرها اظهار داشت: در این زمینه به دلیل اینکه خراسان جنوبی هم مرز با کشور افغانستان است و به دلیل اینکه ممکن است با بارورسازی ابرها در این منطقه بارندگی در کشور افغانستان باشد این طرح اجرا نمی‌شود که ما پیشنهاد داریم باروری ابرها در استان در وسط کشور انتخاب شود تا بارندگی برای خراسان جنوبی داشته باشد.

نماینده مردم بیرجند، درمیان وخوسف در مجلس شورای اسلامی با گله از وزارت نیرو در زمینه انتقال آب گفت: چند سال است که تنها طرح مطالعاتی انتقال آب در حال انجام است و هنوز هیچ اقدامتی انجام نشده که در این زمینه وزارت نیرو باید جدی تر وارد عمل شود.

عبادی با اشاره به مشکلات ایجاد شده برای مردم در بحث موسسه میزان هم گفت: دستگاه‌های حاکمیتی در بحث موسسه میزان مقصر هستند و باید دستور داده شود تا مشکل مردم هرچه سریع‌تر حل شود.

وی با بیان اینکه تاکنون توجه به مراکز آموزش عالی در خراسان جنوبی تاکنون مغفول مانده است، اظهار داشت: برای ماندگاری جمعیت در استان باید مراکز آموزش عالی و حوزه‌های علمیه را گسترش داده  و سرمایه گذاری بر روی موسسات آموزش عالی بیشتر شود.

انتهای پیام/

ارسال یک دیدگاه

تمام حقوق این وبسایت متعلق به نماینده مردم شریف شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف درمجلس شورای اسلامی است. استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

بازگشت به بالا