امام خامنه ای(مد‌ظله‌العالی): کسانی که معتقدند برای پیشرفت کشور باید به غرب پناه برد، عقل خود را باخته‌اند زیرا عقل می‌گوید باید از تجربه‌ها درس گرفت.

حجت الاسلام عبادی در همایش علوی در آستان مقدس شهدای باقریه(ع): آل سعود اگر اهل رمی است باید آمریکا و اسرائیل را رمی کند/ مردم ایران اسلامی عزادار جانبختگان منا هستند

حجت الاسلام عبادی در همایش علوی در آستان مقدس شهدای باقریه(ع): آل سعود اگر اهل رمی است باید آمریکا و اسرائیل را رمی کند/ مردم ایران اسلامی عزادار جانبختگان منا هستند

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی با اشاره به فاجعه سرزمین منا که صدها تن از حجاح به خاطر سوء مدیریت آل سعود و بستن راه‌ها و رمی جمرات ولیعهد عربستان کشته شدند، بیان کرد: آل سعود اگر اهل رمی است باید آمریکا و اسرائیل را رمی کند و از آنان برائت بجویند اما رفتارهای آنان کاملاً مطابق با صهیونیسم از آل سعود شاهد هستیم.

 

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده مردم شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی به نقل از خبرگزاری شبستان از بیرجند، حجت الاسلام محمد باقر عبادی عصر دیروز (۸ مهر) در همایش بانوان ولایی و جشن ولایت علوی در محل امامزادگان باقریه علیه السلام، اظهار کرد: غدیر عید بزرگ اسلامی است و منحصر به مذهب خاصی و شیعه نیست بلکه حادثه بزرگ اسلامی است که در آن روز با نازل شدن آیه ۳ سوره مائده «الْیَوْمَ أَکْمَلْتُ لَکُمْ دِینَکُمْ وَأَتْمَمْتُ عَلَیْکُمْ نِعْمَتِی وَرَضِیتُ لَکُمُ الإِسْلاَمَ دِینًا» دین اسلام کامل شد و نعمت در این روز تمام شد.

وی با بیان اینکه از این آیه قرآن مشخص می‌شود که در روز عید غدیر اتفاق بزرگی رخ داده که دین کامل و نعمت تمام شده، افزود: یعنی اگر این این اتفاق نمی افتاد دین کامل نبود و نعمت تمام نشده بود.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی با طرح این سوال که چگونه امامت و انتساب حضرت علی علیه السلام به عنوان مصداق امامت موجب اتمام است و آیا بدون امامت، قرآن با آن عظمت و روایات پیامبر صلی الله علیه و آله و سلم در آن کاستی دیده می‌شد، گفت: قبل از واقعه غدیر پیامبر اسلام مکرر بحث جانشینی خود را مطرح کردند.

حجت الاسلام عبادی ادامه داد: یکی از مهمترین ادله روایی در مورد برتری و حقانیت اهل بیت (علیهم السلام)، حدیث شریف «ثقلین» است که مورد پذیرش دانشمندان مذاهب اهل بیت(علیهم السلام) و اهل سنت است و پیامبر عظیم الشأن اسلام(صلی الله علیه وآله) در این حدیث شریف با تأکید بسیار فرمودند «من در میان شما دو امانت نفیس و گرانبها می‌گذارم یکی کتاب خدا قرآن و دیگری عترت و اهل بیت خودم. مادام که شما به این دو دست بیازید هرگز گمراه نخواهید شد و این دو یادگار من هیچ‌گاه از هم جدا نمی‌شوند مگر بر سر حوض کوثر».

وی با تاکید بر اینکه همیشه مسیر امت اسلامی از راه قرآن و اهل بیت علیه السلام می‌گذرد اگر می‌خواهند بدون کاستی و ملعبه‌بازی ثروتمندان باشد، بیان داشت: جایگاه قرآن جایگاه قانون اساسی اسلام است.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه در قانون اساسی کلیات بیان شده اما برای اجرا در سطح جامعه باید با مصوبات مجلس شورای اسلامی آن را تفسیر و به صورت جزئی بیان کرد، گفت: نقش قرآن نقش قانون اساسی اسلام را دارد و این گونه نیست که گفته شود چون قرآن است همه چیز تمام است.

حجت الاسلام عبادی تصریح کرد: در قرآن به طور مثال خداوند فرموده نماز به پا دارید اما از کجا باید بدانیم چند رکعت و در چه زمانی بنابراین در کنار قرآن باید مفسری باشد که تمام آیات قرآن در سینه اوست و علم او متصل به وحی باشد تا احکام نماز را برای جامعه بیان کند.

وی با تاکید بر اینکه پیامبر اسلام صلی الله علیه و آله مکرر فرمودند قرآن و اهل بیت علیه السلام با هم هستند، عنوان کرد: در دنیای امروز جریان تکفیری و وهابیت که مدام دم از قرآن می‌زنند بخاطر نبود اهل بیت علیه السلام در کنار قرآن به انحراف رفته و فجایع و جنایات بسیاری انجام می‌دهند.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: جریان‌های تکفیری با هزاران جنایت انسان‌ها را زنده زنده می‌سوزانند و آثار باستانی تمدن اسلام را خراب می‌کنند و زمانی که از آنان سوال می‌شود استناد به قرآن می‌کنند و متاسفانه با اسم تمسک به قرآن کارهای کردند که موجب نفرت جهان از اسلام می‌شوند.

حجت الاسلام عبادی با بیان اینکه اسلام دین رحمت و مهربانی است، افزود: جریان‌های تکفیری با رفتار خشونت‌آمیز دیدگاه مردم به اسلام را تغییر داده‌اند.

به گفته وی بحث جهاد از واژه های مقدس اسلام است و بحث نکاح واژه پرمحتوا در امت اسلامی محسوب می‌شود که موجب انسجام و استحکام خانواده است اما جریان‌های تکفیری و وهابیت واژه ای به نام جهاد نکاح اختراع می‌کند که با آن به واژه مقدس جهاد و نکاح ضربه‌ای می‌زنند که هیچ کافری چنین ضربه‌ای نزده است.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس با بیان اینکه زیارت اهل بیت علیهم السلام و اولیای الهی و امامزادگان موجب آرامش و انسان را به یاد خدا می‌آورد، تصریح کرد: اما امروز می‌بینیم که وهابیت زیارت را مانند شفاعت، توسل شرک‌آمیز و سبب خروج از دین می‌پندارند چرا که مفسر واقعی قرآن نیستند و درک درستی از آن ندارند.

حجت الاسلام عبادی با اشاره به اینکه حکام آل سعود با خضوع و خشوع در برابر آمریکا هزاران خواسته از آنان دارند اما آن را شرک نمی‌دانند، افزود: اما چگونه است که توسل و سلام به پیامبر صلی الله علیه و آله شرک است!!

وی ادامه داد: وهابیت به خاطر اینکه اهل بیت علیه السلام را در کنار قرآن فراموش کرده‌اند و بعد از پیامبر صلی الله علیه و آله مفسران واقعی قرآن را که حضرت علیه السلام و اولاد او هستند را نادیده گرفته‌اند  و به غدیر توجه نکردند امروز به چنین روزی افتاده‌اند و دچار انحراف شده و با برداشت‌های غلط از قرآن بزرگترین ضربه را به امت اسلام زدند.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در روایتی پیامبر(صلی الله علیه و آله) فرمودند” علی(علیه السلام) با قرآن است و قرآن با علی(علیه السلام) است”، افزود: اهمیت غدیر به این است که قرآن در زمان پیامبر(صلی الله علیه و آله) مایه وحدت امت اسلامی بود اما بعد از پیامبر اسلام قرآن بدون مفسر و ائمه معصومین علیه السلام مایه اختلاف و تفرقه شد.

حجت الاسلام عبادی تاکید کرد: رفتارهای آل سعود برخاسته از برداشت‌های غلط از قرآن است و آل سعود اهل قرآن نیستند بلکه اهل فتنه و بدعت و خضوع و خشوع در برابر آمریکا هستند و محور کارهای آنان رضایت آمریکا است.

وی با اشاره به فاجعه سرزمین منا که صدها تن از حجاح به خاطر سوء مدیریت آل سعود و بستن راه‌ها و رمی جمرات ولیعهد عربستان کشته شدند، بیان کرد: آل سعود اگر اهل رمی است باید آمریکا و اسرائیل را رمی کند و از آنان برائت بجویند اما رفتارهای آنان کاملاً مطابق با صهیونیسم از آل سعود شاهد هستیم.

حجت الاسلام عبادی در ادامه اسلام را دین رحمت ذکر کرد و گفت: متاسفانه جریان های انحرافی مانند تکفیری، وهابی و داعشی به دلیل نداشتن درک درست از قرآن، به انحراف کشیده شدند.

وی با بیان اینکه اصول در قرآن کلی است، اظهار کرد: گروهک تروریستی داعش به همین دلیل آثار تمدن اسلامی را ویران، افراد را زنده می سوزاند و بیگناهان را با استناد به قرآن گردن می زند که همه ناشی از تفسیر غلط آنان از قرآن است.

وی با تاکید بر اینکه اسلام دین رحمت است، یادآور شد: این گروهک چیزی جزو خشونت از اسلام درک نکرده است.

وی در ادامه اظهار کرد: بعضی ها اختلاس می کنند، شاید به این نیتب باشد که مرتکب تخلف می شوند.

حجت الاسلام عبادی در ادامه به کسانی که نزد موسسه اعتباری و مالی منحل شده میزان سپرده دارند، گفت: در جلسه دیروز( سه شنبه) کمیسیون اقتصادی مجلس رییس کل بانک مرکزی و مدیرعامل بانک صادرات حضور پیدا کردند و از آنان خواسته شد هرچه زودتر به این مساله رسیدگی کنند.

وی گفت: در این ارتباط مقرر شد بانکی تاسیس شود و بانک صادرات با کمک های مالی خود از این نهاد اقتصادی حمایت کند تا بانک جدید بتواند سپرده مردم را پیس از تشکیل در مدت ۳۰تا ۶۰ روز پرداخت کند.

وی تاکید کرد: با تاسیس بانک جدید و پرداخت مطالبات مردم دیگر کسی از موسسه میزان طلب نداشته باشد.

ارسال یک دیدگاه

تمام حقوق این وبسایت متعلق به نماینده مردم شریف شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف درمجلس شورای اسلامی است. استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

بازگشت به بالا