امام خامنه ای(مد‌ظله‌العالی): کسانی که معتقدند برای پیشرفت کشور باید به غرب پناه برد، عقل خود را باخته‌اند زیرا عقل می‌گوید باید از تجربه‌ها درس گرفت.

حجت الاسلام عبادی در گفتگوی اختصاصی با وحدت درمیان: توجه به اقتصاد مقاومتی سبب حفظ آرمانها و دستاوردهای انقلاب خواهد بود

حجت الاسلام عبادی در گفتگوی اختصاصی با وحدت درمیان: توجه به اقتصاد مقاومتی سبب حفظ آرمانها و دستاوردهای انقلاب خواهد بود

نماینده مردم شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی به بیان اینکه یکی از فاکتورهای حمله ی دشمن برای به چالش کشیدن نظام اسلامی ایران، حوزه اقتصاد و جنگ اقتصادی است، اظهار داشت: دشمن سعی دارد بوسیله ی تحریم ها نظام اسلامی به چالش بکشاند. در این برهه از زمان توجه ویژه به اقتصاد مقاومتی باعث حفظ آرمانها و دستاوردهای نظام خواهد بود.

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده مردم شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی، حجت الاسلام والمسلمین سیدمحمدباقر عبادی نماینده مردم شهرستانهای بیرجند , درمیان و خوسف در مجلس شورای  اسلامی در گفتگوی اختصاصی با وحدت درمیان و در پاسخ به این سوال که  تعریف و دیدگاه شما به اقتصاد مقاومتی چیست ؟ گفت : اقتصاد مقاومتی یعنی ما اقتصاد را به شکلی قرار دهیم که در شرایط تحریم و مشکلات بنیان اقتصاد  ما آسیب نبیند و پایدار بماند.

 وی گفت : از نگاهی دیگر یعن ساختارهای اقتصاد را بر تکیه بر توانمندی های داخل بنا کنیم و در شرایطی مثل امروز که تحریم هستیم کمترین آسیب به ما وارد شود و البته این نیست که به مردم سخت بگیریم.
عبادی افزود : یکی از مولفه های مهم اقتصاد در هر کشوری ارتباطات اقتصادی با سایر کشورهاست و اقتصاد مقاومتی هیچ گونه منافاتی با این امر ندارد ولی این روابط اقتصادی باید به گونه ای نباشد که اگر ارتباطات سیاسی و به تبع ارتباطات اقتصادی بعد آن بهم خورد تمام اقتصاد ما بهم بریزد  چونانکه امروز در اقتصاد کشورهایی نظیر آسیای جنوب شرقی مشاهده میکنیم که کاملا متاثر از اقتصاد اروپا , آمریکا و سایر کشورهاست.
نماینده مردم درمیان در مجلس  در پاسخ به این پرسش که ابلاغ این سیاست  ها چه ضرورتی داشت و چرایی ابلاغ این سیاست ها گفت : کشور ما در جایگاهی بسیار حساس در قلب خاور میانه و در جوار کشورهایی که با بحران های مختلف نظامی و اقتصادی روبرو هستند برای عبور از این شرایط و آسیب نخوردن از این حواشی حتما باید به اقتصاد مقاومتی توجه کنیم .
عبادی هم چنین افزود : یکی از فاکتورهای حمله ی دشمن برای به چالش کشیدن نظام اسلامی ایران اقتصاد و جنگ اقتصادی است. دشمن سعی دارد بوسیله ی تحریم ها نظام اسلامی به چالش بکشاند. در این برهه از زمان توجه ویژه به اقتصاد مقاومتی باعث حفظ آرمانها و دستاوردهای نظام خواهد بود.
وی بااشاره به اینکه در شرایط تحریم  نه تنها عقب نمانده ایم بلکه خوب پیش رفته ایم گفت : در بحث  هسته ای اگر دستگاههای اجرایی توجه به اقتصاد مقاومتی مقام معظم رهبری را جدی تر میگرفتند طبیعتا ما مقتدرانه تر میتوانستیم حضور پیدا بکنیم و نیازی به از دست دادن هیچ گونه امتیازی نداشتیم .
نماینده مردم بیرجند , درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی  در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر راهکاری صورت گرفته توسط مجلس شورای اسلامی در جهت تحقق سیاست های اقتصاد مقاومتی گفت : با توجه به گستردگی بحث اقتصاد دستگاهها و اشخاص حقیقی و حقوقی زیادی میتوانند نقش های متفاوتی داشته باشند و مجلس هم با برداشتن موانع تولید در داخل , اصلاح بروکراسی های اداری , دقت در واردات و توجه به صادرات کالا از شرط های اقتصاد مقاومتی است که توسط مجلس اجرا شده است .
عبادی در پاسخ به سوال خبرنگار وحدت درمیان که اگر بخواهید در اجرای سیاست های ابلاغ شده توسط مقام معظم رهبری نمره ای از صفر تا بیست را به دستگاههای اجرایی بدهید گفت : با شرایط کنونی و متاسفانه جدی نگرفتن این موضوع مهم , دستگاههای اجرایی حتی نمره قبولی هم دریافت نمیکنند .

ارسال یک دیدگاه

تمام حقوق این وبسایت متعلق به نماینده مردم شریف شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف درمجلس شورای اسلامی است. استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

بازگشت به بالا