حجت الاسلام عبادی در گفتگو با تسنیم: معرفی صالحی‌امیری اهل هنر را نگران می‌کند/دانش‌آشتیانی هیچ سنخیتی با آموزش و پرورش ندارد

نماینده مردم شهرستان های بیرجند، درمیان وخوسف در مجلس با بیان اینکه برخی از وزرای پیشنهادی شده هیچ سنخیتی به وزارت مربوطه ندارند، گفت: برخی از وزرای معرفی شده در فتنه فعالیت زیادی داشتند.

حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمحمدباقر عبادی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در بیرجند با اشاره به وزرای معرفی شده از سوی رئیس جمهور اظهار داشت: برخی از این وزراء در مجلس نهم هم معرفی شده بودند، اما به دلیل اینکه کارنامه خوبی نداشتند، نتوانستند رای اعتماد را از مجلس بگیرند.

وی با بیان اینکه برخی از وزرای معرفی شده در فتنه فعالیت زیادی داشتند، افزود: وزرای معرفی شده هیچ سنخیتی با پستی که در نظر گرفته شده ندارند به عنوان مثال آقای دانش‌آشتیانی هیچ سنخیتی با آموزش و پرورش ندارد.

نماینده مردم شهرستان‌های بیرجند درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی گفت: با معرفی دانش‌آشتیانی مشخص شد که دولت هیچ توجهی به قشر فرهنگی ندارد زیرا این شخصیت از جنس آنها نیست و هیچ وزارتخانه‌ای مانند آموزش و پرورش نیروی انسانی ندارد، با وجود این همه ظرفیت در این وزارت چه دلیلی داشت که روحانی شخصیتی خارج از جنس آموزش و پرورش انتخاب کند.

عبادی با بیان اینکه با معرفی دانش‌آشتیانی یعنی وزارت آموزش و پرورش هیچ نیروی باصلاحیت ندارد که شخصیتی از وزارت علوم انتخاب شده است، افزود: با انتخاب این وزیر پیشنهادی به فرهنگیان اهانت بزرگی شده و مکررا فرهنگیان به ما تماس می‌گیرند که به ایشان رای ندهیم و نارضایتی خود را اعلام کنیم.

وی با بیان اینکه شخصیتی که برای وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی معرفی شده چهره امنیتی بوده و هیچگاه یک چهره امنیتی نمی‌تواند وزارت فرهنگ و ارشاد را به خوبی جلو ببرد، اظهار داشت: صالحی‌امیری در مقطعی مدیرکل اطلاعات خوزستان بوده که در این راستا بحث‌هایی هم وجود دارد و عزیزان اهل فرهنگ و هنر با آرامش برنامه‌های خود را دنبال می‌کنند که در این راستا شخصیت معرفی شده نمی‌تواند برای این وزارت مناسب باشد.

نماینده مردم شهرستان‌های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه با معرفی صالحی‌امیری اهل هنر را نگران می‌کند، گفت: این انتصابات نشان‌دهنده این است که دولت بدهکار به این افراد در انتخابات ریاست جمهوری  است که شخص رئیس جمهور در این راستا می‌خواهد دین خود را به اینها ادا کند.

عبادی افزود: انتصاب سه وزیر پیشنهادی تنها جلب رضایت باند و گروهی خاص بوده و تنها جلب رضایت یک گروه خاص مطرح است اما ای کاش دولت به دنبال شایسته‌سالاری باشد، اما به دنبال منافع یک گروه خاص و سیاسی است.

وی با بیان اینکه دولت در انتصابات وزرا توجه و نگاه ویژه به اصناف و منافع مردم می‌داشت، اظهار داشت: دولت که با شعار اعتدال رای آورد، می‌توانست از همه نیروهای فعال و خبره استفاده کند نه اینکه افرادی را معرفی کند که فیلم های فتنه آنها در مجلس نهم قابل پخش بود.

نماینده مردم شهرستان‌های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی گفت: نمایندگان فردا باید با بصیرت و آگاهی وزرای انتخاب شده را صلاحیت و عدم صلاحیت کنند و به احتمال زیاد یکی از وزراء رای نمی‌آورد و دو نفر دیگر اگر بتوانند نظر نمایندگان را جلب کنند با رای کمی خواهند داشت.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.