حجت الاسلام عبادی در گفتگو با خاورستان: رئیس دولت برای انتخاب گزینه وزیرعلوم با مجلس مشورت کند/ این گزینه هم حاشیه‌های دو وزیر قبلی را دارد

نماینده مردم بیرجند درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی گفت: آقای فخرالدین احمدی دانش آشتیانی دارای حاشیه‌های دو وزیر قبلی علوم است و رئیس دولت باید برای انتخاب این گزینه‌ها با مجلس مشورت کند.

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده مردم شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی؛ حجت الاسلام سید محمد باقر عبادی در گفتگو با خبرنگار خاورستان، به گزینه پیشنهادی رئیس جمهور برای وزارت علوم در روز گذشته اشاره کرد و گفت: من از قبل با آقای فخرالدین احمدی دانش آشتیانی آشنایی ندارم اما دیروز که نامه ایشان به مجلس اعلام شد مطالبی را نسبت به ایشان شنیدم و احساس می‌کنم فضای مجلس بر اعتماد کردن به ایشان مساعد نیست.

وی ادامه داد: نظر نهایی با آمدن ایشان به فضای مجلس و کمیسیون آموزش و ارائه سوابق و فعالیت‌هایشان داده می شود و آن زمان بهتر می توان درباره ایشان اظهار نظر کرد.

نماینده مردم بیرجند درمان و خوسف در خانه ملت تصریح کرد: امیدوار بودم با رای نیاوردن گزینه قبلی و استیضاح شدن آقای فرجی دانا، این بار رئیس جمهور برای ارائه این گزینه با مجلس و یا حداقل با کمیسیون آموزش و تحقیقات مشورت می‌کرد تا وقت مجلس گرفته نمی‌شد و کمیسیون علوم معطل نمی‌ماند.

حجت الاسلام عبادی با تاکید بر این‌که رئیس دولت برای مشورت کردن نمی خواهد هزینه‌ای پرداخت کند، گفت: آقای روحانی حداقل می تواند با مجلس برای بررسی گزینه وزارت علوم تماس تلفنی برقرار کند و از این طریق در این زمینه با نمایندگان مذاکره کند.

وی تصریح کرد: طبق قانون اساسی وزیر باید با رای مشترک بین مجلس و دولت انتخاب شود و این قابل رایزنی و بحث است و طی این مشورت می‌شد گزینه ای که قابلیت رای دادن دارند به مجلس معرفی شود.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس علت فریاد “دودو زدن” دیروز نماینده‌ها در مجلس را مخالف بودن آنها با این وزیر پیشنهادی عنوان کرد و گفت: قبل از وجود سیستم کامپیوتری در فضای مجلس سیستم دیگری بود که در واقع برای رای دادن کلید شماره 2 مخالفت و شماره 4 اعلام موافقت بود و نمایندگان طبق اون روش مخالفت خود را با این وزیر اعلام کردند.

حجت الاسلام عبادی با بیان این‌که حجم زیادی از نمایندگان با این وزیر پیشنهادی مخالف هستند، افزود: خیلی از نخبگان بزرگ و توانمند در این وزارتخانه وجود دارند که هم مجلس و هم دولت آنها را قبول دارند و آنها می توانند به عنوان وزیر انتخاب شوند.

وی تاکید کرد: اگر مجلس به نظرات دولت توجه کند انتخاب وزیر علوم کار سختی نیست و به آسانی می‌توان تکلیف این وزارت خانه را روشن کرد.

این نماینده مردم در مجلس با بیان اینکه این گزینه دولت هم حواشی دو وزیر قبلی را دارد، یادآورشد: دولت در حال حاضر وارد سهم خواهی‌های سیاسی شده و نمی‌خواهند انتخابات آینده مجلس براساس شایسته سالاری صورت بگیرد.

انتهای پیام/ م

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.