امام خامنه ای(مد‌ظله‌العالی): کسانی که معتقدند برای پیشرفت کشور باید به غرب پناه برد، عقل خود را باخته‌اند زیرا عقل می‌گوید باید از تجربه‌ها درس گرفت.

حجت الاسلام عبادی در گفتگو با خاورستان: نماینده باید استکبارستیز باشد/ پیگیری امور مردم و خودباخته نبودن از ویژگی‌های یک نماینده است

حجت الاسلام عبادی در گفتگو با خاورستان: نماینده باید استکبارستیز باشد/ پیگیری امور مردم و خودباخته نبودن از ویژگی‌های یک نماینده است

نماینده مردم بیرجند در مجلس گفت: یک نماینده باید با مفسد برخورد کند و اهل زد وبند نباشد واستکبارستیزی را همیشه در مسائل جاری سازد.

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده مردم شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی، حجت‌الاسلام‌ و‌ المسلمین سیدمحمدباقرعبادی در گفتگو با خبرنگار خاورستان که به مناسبت دهم آذرماه به عنوان روز مجلس انجام شد، اظهار داشت: یک نماینده باید منافع مردم را بر منافع شخصی خود ترجیح دهد و در چارچوب دیانت و براساس آموزه‌های دین از منافع ملی دفاع کند.

نماینده باید استکبارستیز باشد/ تاکنون برای کسی پارتی بازی نکرده‌ام

وی افزود: یک نماینده باید با مفسد برخورد کند و اهل زد و بند نباشد و استکبارستیزی را همیشه در مسائل جاری سازد.
نماینده مردم شهرستان‌های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه پیگیری امور مردم و خودباخته نبودن از ویژگی‌های یک نماینده است، اظهار داشت: یک نماینده باید به گونه‌ای باشد که مردم عزت ایران را در وی ببینند.

حجت‌الاسلام‌ و‌ المسلمین سید محمدباقر عبادی در ادامه با بیان اینکه الحمدلله تاکنون برای کسی پارتی بازی نکرده‌ام، گفت: مراجعات زیادی از سوی دوستان و غیره برای استخدام و دیگر مسائل وجود داشته است اما تاکنون برای هیچ‌کس از جایگاه نمایندگی مردم در مجلس استفاده نکرده‌ام.

وی با اشاره به اینکه متاسفانه در دولت ها باب شده که برای واگذاری مسئولیت به افراد، معمولا از حامیان ستادهای انتخاباتی استفاده می‌شود، افزود: خیلی از افراد متدین، متخصص و با تجربه در جامعه وجود دارند که علی‌رغم داشتن دانش کافی در جایگاه واقعی خود نیستند و جایشان را بعضی ها که دانش کافی ندارند به واسطه پارتی بازی گرفته‌اند.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در خانه ملت در پاسخ به این سئوال که آیا غیبتی هم در جلسات مجلس داشته اید، اظهار داشت: حضور در همه جلسات مجلس به دلیل وسعت کارها امکان‌پذیر نیست و برای پیگیری امور در سطح وزارتخانه ها و سازمان ها از مرخصی استفاده شده و در مجموع تاکنون غیبتی در جلسات مجلس نداشته ام.

حجت‌الاسلام‌ و‌ المسلمین سید محمدباقر عبادی خاطرنشان‌کرد: در چند روز اخیر در مجلس شورای اسلامی بحث افزایش تعداد نمایندگان در کشور مطرح شد که در خصوص استان خراسان جنوبی نیز مطرح بود، که فوریت آن رأی نیاورد و عملا این طرح منتفی شد.

وی با اشاره به اینکه روز گذشته بحث استانی شدن انتخابات مجلس مطرح شد و یک فوریت آن رأی ۶۰ درصدی آورد گفت: کلیات این طرح تا یک ماه دیگر به صحن مجلس خواهد آمد و احتمال می دهم که این طرح رأی بیاورد.

پیگیر اختصاص ردیف بودجه اجرایی برای پروژه راه‌آهن در بودجه ۹۴ هستیم

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی خاطر نشان کرد: هم‌اکنون بحث قراردادن ردیف بودجه اجراییث برای راه‌آهن استان در بودجه ۹۴ به عنوان مسئله مهم مطرح است که در این زمینه قول‌ها و مساعدت‌های زیادی را از دکتر نوبخت، معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور، وزیر راه وشهرسازی و دکتر لاریجانی، رئیس مجلس شورای اسلای در این خصوص گرفته‌ایم.

حجت‌الاسلام‌ و‌ المسلمین سیدمحمدباقرعبادی در ادامه تصریح‌کرد: خراسان‌جنوبی یک استان ویژه است و توقع داریم به وعده‌های داده شده، عمل شود.

وقت عمل دولت در خصوص پروژه راه آهن خراسان جنوبی رسیده است

عضو مجمع نمایندگان خراسان جنوبی در خانه ملت در بخشی دیگری از سخنان خود یادآور شد: حقیقتا نمایندگان استان در مجلس رایزنی های فراوانی هم در سطح وزارت راه و شهرسازی و معاونت برنامه ریزی و بودجه ریاست جمهوری داشته اند و حالا وقت آن رسیده که دولت به در خواست و مطالبه جدی مردم خراسان جنوبی پاسخ دهد.

وی در ادامه افزود: هم اکنون استاندار محترم خراسان جنوبی به منظور پیگیری پروژه راه آهن در بودجه ۹۳۴ تهران هستند و امیدواریم که هیأت دولت با قرار گرفتن پروژه راه آهن خراسان جنوبی در بودجه ۹۴ موافقت نماید.

مجلس نهم، متدین، پویا و پای بند به ارزش‌ها است
حجت الاسلام عبادی با بیان اینکه خیلی از افرادی که در ادوار گذشته مجلس شورای اسلامی حضور داشته‌اند، در مجموع مجلس نهم را یک مجلس پای بند به ارزش‌ها، متدین و سالم عنوان می‌کنند.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی جایگاه نمایندگی را یک جایگاه سیاسی عنوان کرد و افزود: هرجایی که در آن قدرت باشد، سیاست نیز وجود دارد.

حجت‌الاسلام‌ و‌ المسلمین سیدمحمدباقرعبادی با تأکید بر اینکه سیاسی بودن بد نیست بلکه سیاست بازی بد است، اذعان داشت: اگر مسائل سیاسی خارج از منافع مردم و معیارهای سیاسی اسلامی باشد مخاطره‌ساز می شود.

وی با بیان اینکه بعضی جمع‌های سیاسی با نیت تکامل و بهبود مسائل است و ممکن است ایده‌ی خوبی در آن مطرح شود افزود: اگر سیاست‌ها براساس حب و بغض و یاداشتن خصومت با یکدیگر نباشد بسیار خوب است.

مهمترین خواسته مردم ایجاد اشتغال است
نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی مهم‌ترین درخواست مردم از نماینده را در زمینه اشتغال دانست.

ارسال یک دیدگاه

تمام حقوق این وبسایت متعلق به نماینده مردم شریف شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف درمجلس شورای اسلامی است. استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

بازگشت به بالا