امام خامنه ای(مد‌ظله‌العالی): کسانی که معتقدند برای پیشرفت کشور باید به غرب پناه برد، عقل خود را باخته‌اند زیرا عقل می‌گوید باید از تجربه‌ها درس گرفت.

حجت الاسلام عبادی در گفتگو با خاورستان: ماهیت فتنه گران در روز عاشورا کاملا روشن شد/ حصر خانگی مجازات واقعی فتنه گران نیست

حجت الاسلام عبادی در گفتگو با خاورستان: ماهیت فتنه گران در روز عاشورا کاملا روشن شد/ حصر خانگی مجازات واقعی فتنه گران نیست

نماینده مردم بیرجند درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه برخی ها در جامعه درگیر حب و بغض های قدیمی با سران فتنه هستند، گفت: حصر خانگی مجازات واقعی فتنه گران نیست.

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده مردم شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی،

حجت الاسلام سید محمدباقر عبادی، نماینده مردم بیرجند درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار خاورستان، اظهارکرد: حماسه ۹ دی در واقع حماسه ای بزرگ و کم نظیری در تاریخ انقلاب بود و مردم ایران با هوشمندی، بصیرت و درایت تمام نقشه های استعمارگران خارجی و فتنه گران داخلی را نقش برآب کردند.

وی افزود: وقتی احساس هم گرایی و اتحاد برخی عناصر داخل و دشمنان قسم خورده خارجی شد اهانت هایی به عکس امام راحل و مقدسات ما و ساحت مقدس سیدالشهداء و روز عاشورا صورت گرفت.

نماینده مردم بیرجند درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: وقتی مردم دیدند عده ای قصد شنیدن ندای بحق رهبر را ندارند به خیابان ها ریختند و جمعیت انبوهی در ۹ دی شکل گرفت و تیر خلاصی به سوی فتنه گران رها شد.

حجت الاسلام عبادی اضافه کرد: رو سیاهی برای برخی داخلی‌ها برای همیشه باقی ماند که متاسفانه مورد تمجید نخست وزیر اسرائیل، رئیس جمهور آمریکا و نخست وزیر انگلیس قرار گرفتند و هرگز سران فتنه از آنها تبری جستند و شعارهایی با عنوان ” نه غزه نه لبنان جانم فدای ایران” و ” مرگ بر اصل ولایت فقیه” سر دادند این باعث شد که فتنه و فتنه گران در تاریخ باقی بمانند.

برخی ها در جامعه درگیر حب و محبت های قدیمی با سران فتنه هستند

وی یادآورشد: برخی‌ها در جامعه بخاطر رفاقت با سران فتنه و علاقه هایی به آن ها داشته درگیر حجاب و حب و محبت های قدیمی هستند و درخواست حصر سران فتنه را دارند.

نماینده مردم بیرجند درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی گفت: آیندگان و تاریخ خیلی راحت می توانند نسبت به فتنه و فتنه گران تصمیم بگیرند و خوب متوجه مظلومیت رهبر و نظام جمهوری اسلامی ایران باشند و خوب ببینند نظام از جانب دشمنان داخلی و خارجی چگونه مورد هجمه قرار گرفت.

حجت الاسلام عبادی افزود: در جریان فتنه ۸۸ نظام مظلومیت خاصی داشته و اتهامات عجیبی به نظام زده شد که حیثیت نظام را زیر سوال برد.

وی خاطرنشان کرد: آیندگان درباره این مظلومیت نظام، رهبر و مردم خوب قضاوت خواهند کرد و غیرت مردم سرافراز ایران را تحسین خواهند کرد.

نماینده مردم بیرجند درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی گفت: ماهیت فتنه گران روز عاشورا کاملا روشن شد چراکه توطئه گران گفتند نه تنها به ایران بلکه به کشورهای مظلوم دنیا نظیرغزه و لبنان علاقه ندارند و ارادتی به امام حسین(ع) نداشته اند.

عبادی افزود: شنیدن نام امام حسین(ع) موجب قیام، حرکت، جوشش و خروش است همواره در موارد متعدد امام حسین(ع) بودند و به داد مردم رسیدند و مردم در جریان ۹ دی دیدیم ملت بر کشتی نجات اباعبدالله نشستند و در زیر چراغ هدایت آن حضرت حرکت کردند.

اگر بر جلوی سران فتنه ایستادگی نمی شد بلایی نظیر سوریه بر سر ما می آمد

وی تصریح کرد: اگر در جلوی سران فتنه ایستادگی نمی شد بلایی که بر سر کشورهای اسلامی چون اکراین و سوریه آورده شده بود بر سر ایران نیز می آوردند.

نماینده مردم بیرجند درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: ملت ایران مانند پسر نوح نبودند که سوار بر کشتی نجات نشوند بلکه این ملت با درایت بر کشتی نجات اباعبدالله سورا شده و بر جلوی توهین کنندگان به عاشورا و نهضت عاشورا ایستادگی کردند.

برخی‌ها با بحث بخشیدن سران فتنه جامعه را به آشوب کشانده اند

حجت الاسلام عبادی با تاکید بر اینکه یک نفر به تنهایی نمی تواند سران فتنه را ببخشدو مورد عفو قرار دهد، گفت: ۹ ماه است که در برخی ها با این بحث ها جامعه را به آشوب کشانده و ضربات اقتصادی به مردم، کسبه و اموال بیت المال وارد کرده اند.

وی خاطرنشان کرد: برخی جاهلان در جریان فتنه ۸۸ حیثیت نظام را خدشه دار کرده و این نظام را متهم به تقلب کرده اند و تمام نهادهای قانون اساسی را به چالش کشیدند و این گناه کوچکی نیست که قابل حل و بخشش باشد.

فتنه ۸۸ حقی نیست که برگردن یک نفر باشد بلکه صاحبان این حق مردم هستند

نماینده مردم بیرجند درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: جریان فتنه ۸۸ حقی نیست که بر گردن یک نفر باشد و بخواهد همان یک نفر آن را ببخشد و این جریان را تمام کند حق الناس در این جریان است خون هایی در این جریان به ناحق ریخته شد که فتنه گران بانیان این خون ریزی ها بودند.

کدام گناه فتنه گران می خواهد مورد بخشش قرار بگیرد؟

حجت الاسلام عبادی با تاکید بر اینکه زیر سوال بردن حیثیت نظام و اتهام زدن به انتخابات کار کوچکی نیست که با بخواهند فرد یا افرادی خاص آنها مورد ببخش قرار دهند، گفت: آیا کسی چنین اختیاراتی دارد بخواهد آنها را ببخشد و کدام گناه آنها را می خواهد مورد عفو خود قرار دهد؟

وی افزود: در این جریان حق الناس مطرح است و صاحبان این حق مردم هستند که باید بگذرند و حتی تاکنون یک عذرخواهی و احساس پشیمانی از سران فتنه دیده نشد درست است وجود رهبری مانند خورشیدی همه اشتباهات را پاک می کند اما آفتاب نمی تواند همه نجاست ها را پاک کند چراکه این قانون عالم است.

نماینده مردم بیرجند درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در نظام اسلامی دو جناح اوصل گرایان و اصلاح طلبان به عنوان دوبال این نظام وجود دارد، تصریح کرد: دو جناح عمده و اساسی کشور این دو جناح هستند و این دو هستند که می تواند نظام را به پرواز در آورند.

برخی افراد با منصوب کردن خود بر جناح ها، سعی در برهم زدن نظام دارند

حجت الاسلام عبادی بیان کرد: این دو جناح از ضروریات اصلی این نظام هستند و می توانند جریان های سیاسی مختلف با دیدگاه های مختلف داشته باشند اما آنچه به این نظام آسیب می زند افرادی ساختار شکن هستند که قانون اساسی را قبول ندارند و خودشان را منصوب به این دوجناح می دانند.

وی توضیح داد: این گروه نهادهای قانونی و اساسی را به چالش کشانده و سخنان آنها را نپذیرفته اند و نه خود را اصلاح طلب و نه اصول گرا دانسته و نظام را قبول ندارند که باید خود این جناح ها این افراد را از خود دور کنند.

نماینده مردم بیرجند درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی اظهارداشت: گروه دیگری که سعی در بر هم زدن نظام دارند افراد فاسد  اقتصادی هستند که هیچ کدام هدف والایی ندارند جز اینکه سودهای اقتصادی نامشروع فراوانی ببرند و خود را به این دو جناح آویزان و منصوب کنند.

حجت الاسلام عبادی ادامه داد: در این میان ممکن است جناح ها اشتباه کنند و آنها را جزئی از خود پنداشته و مورد حمایت قرار دهند اما در صورتی که این دو جناح این افراد را از خود دور کنند دو بال سبک برای نظام خواهند بود و نظام را به عرش می برند.

وی با بیان اینکه نظام اسلامی مصالحی را در خصوص این افراد مد نظر قرار دارد، گفت: کلیت نظام باید برای آنها تصمیم بگیرد و مسئولان نظام آنچه بر صلاح نظام در عرصه داخلی و خارجی است را مورد تاکید قرار می دهد.

حصر خانگی مجازات واقعی فتنه گران نیست

نماینده مردم بیرجند درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه جنایات این افرا بسیار بزرگ است که حصر خانگی و اینکه با خیال راحت و آسوده زندگی کنند مجازات واقعی آنها نخواهد بود.

انتهای پیام/ م

ارسال یک دیدگاه

تمام حقوق این وبسایت متعلق به نماینده مردم شریف شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف درمجلس شورای اسلامی است. استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

بازگشت به بالا