امام خامنه ای(مد‌ظله‌العالی): کسانی که معتقدند برای پیشرفت کشور باید به غرب پناه برد، عقل خود را باخته‌اند زیرا عقل می‌گوید باید از تجربه‌ها درس گرفت.

حجت الاسلام عبادی در گفتگو با خاورستان: پست‌های حساس نباید به چنین افرادی(فعالین فتنه ۸۸) داده شود/ اختلاط اردوها و برگزاری کنسرت‌ها در دانشگاه ها خطرناک است

حجت الاسلام عبادی در گفتگو با خاورستان: پست‌های حساس نباید به چنین افرادی(فعالین فتنه ۸۸) داده شود/ اختلاط اردوها و برگزاری کنسرت‌ها در دانشگاه ها خطرناک است

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات در مجلس شورای اسلامی گفت: پست‌های حساس نباید به چنین افرادی(فعالین فتنه ۸۸) داده شود، چرا که ممکن است زمینه‌ساز مشکلات امنیتی و فتنه‌های بعدی باشد.

 

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده مردم شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی، حجت الاسلام‌ و المسلمین سید محمدباقر عبادی، نماینده مردم شهرستان‌های بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار خاورستان، در خصوص سخنان مقام معظم رهبری در جمع دانشجویان در زمینه بکارگیری اساتید ارزشی و انقلابی در دانشگاه ها اظهار کرد: طبیعتا و حداقل به افرادی که در فتنه ۸۸ مشکلات امنیتی ایجاد کردند، نباید پاداش داده شود.

وی افزود: پست‌های حساس نباید به چنین افرادی داده شود، چرا که ممکن است زمینه‌ساز مشکلات امنیتی و فتنه‌های بعدی باشد.

نماینده مردم شهرستان‌های بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس شورای اسلامی به تشریح حوادث سال ۸۸  پرداخت و ادامه داد: مطمئنا اگر این رفتارها در کشور دیگری اتفاق می‌افتاد، رفتارهای بسیار سخت‌تری با این افراد می‌شد و حال که این افراد از رافت اسلامی برخوردار شده‌اند، باید قدردان باشند.

حجت الاسلام عبادی در ادامه با بیان اینکه نباید به بهانه افزایش جذابیت در تشکل های دانشجویی اردوهای مختلط و کنسرت‌ها در دانشگاه‌ها برگزار شود، افزود: کنسرت‌ها با هر هدفی که برگزار می‌شود، مطمئنا پشت پرده بزرگی دارد که باید در این زمینه هوشیارانه عمل کرد.

وی یادآور شد: هدف افراد پشت پرده برگزار کننده این اردوها و جشن‌ها مشغول کردن جوانان به لهو و لعب است.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری اظهار داشت: عده‌ای می‌خواهند که روحیه دنیاپرستی و لذت‌گرایی مادی را در جوانان تقویت کنند و زمانی که افراد گرفتار این چنین مسئله‌ای شدند، مطمئنا حضور گسترده آن‌ها در صحنه‌های حساس آرمان گرایانه و جان‌فشانی کم خواهد شد.

نماینده مردم شهرستان‌های بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس شورای اسلامی افزود: افراد وقتی فرهنگ غربی را برتابند، مطمئنا پذیرای سلطه سیاسی غرب نیز خواهند بود.

حجت الاسلام عبادی خاطرنشان کرد: اختلاط اردوها و برگزاری کنسرت‌ها در دانشگاه ها خطرناک است، چرا که برگزاری این کنسرت‌ها در خیلی از موارد از سر دلسوزی نیست و در این مورد حتی بسیاری از والدین هم نگران هستند.

وی در ادامه در پاسخ به این سئوال که چه اقداماتی برای تسهیل در ازدواج جوانان از سوی مجلس شورای اسلامی صورت گرفته است، گفت: درصدد هستیم که مبلغ تسهیلات ازدواج را افزایش یابد تا حداقلی جوانان به امر ازدواج تشویق شوند.

نماینده مردم شهرستان‌های بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه در حال حاضر سن ازدواج جوانان بالا رفته است، اذعان داشت: در کمیسیون آموزش و تحقیقات در مجلس بخشی از بودجه پس از مراحلی به صندوق‌های دانشجویی برمی‌گردد که می‌توان تسهیلات مناسبی به جوانان داد و این نکته باید مدنظر باشد که ازدواج نکردن جوانان قطعا هزینه‌های بیشتری را برای جامعه در پی خواهد داشت.

حجت الاسلام عبادی با بیان این‌که تبدیل شدن آرمان‌خواهی دانشجویان به محافظه کاری خطرناک است، گفت: آرمان‌خواهی با واقعیت‌گرایی در برابر هم نیستند.

وی آرمان خواهی را نقطه مقابل محافظه‌کاری عنوان کرد و افزود: متاسفانه این خطر بزرگی است و برخی از افراد در حوزه‌های مختلف دچار آن شده‌اند.

نماینده مردم شهرستان‌های بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: جوانان ما نوگرا و آرمان‌گرا هستند و این آرمان‌گرایی موتور محرک جوانان است.

حجت الاسلام عبادی تاکید کرد: برای اداره کشور، اجرایی کردن مباحث اقتصادی مقاومتی و عرصه‌های کاری مختلف مطمئنا جوانان ما ایده‌های بسیار خوبی دارند.

ارسال یک دیدگاه

تمام حقوق این وبسایت متعلق به نماینده مردم شریف شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف درمجلس شورای اسلامی است. استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

بازگشت به بالا