امام خامنه ای(مد‌ظله‌العالی): کسانی که معتقدند برای پیشرفت کشور باید به غرب پناه برد، عقل خود را باخته‌اند زیرا عقل می‌گوید باید از تجربه‌ها درس گرفت.

حجت الاسلام عبادی در گفتگو با خبرگزاری خانه ملت: معاونت برنامه‌ریزی رئیس جمهور اعتبارات ویژه‌ به آموزش و پرورش تزریق کند

حجت الاسلام عبادی در گفتگو با خبرگزاری خانه ملت: معاونت برنامه‌ریزی رئیس جمهور اعتبارات ویژه‌ به آموزش و پرورش تزریق کند

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با انتقاد از اینکه آموزش و پرورش از کسری بودجه رنج می‌برد، گفت: با وجود آنکه دولت باید برای آموزش و پرورش اعتبارات ویژه‌ای درنظر بگیرد اما در لایحه بودجه ۹۴ سهم کمی از اعتبارات به این حوزه اختصاص داشت.

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده مردم شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی به نقل از خبرگزاری خانه ملت، حجت الاسلام سید محمدباقر عبادی درباره معضلات کسری بودجه در حوزه آموزش و پرورش گفت: مجلس در بررسی بودجه سال ۹۴ در اقدامی بی‌سابقه حدود ۵ هزار میلیارد تومان به بودجه آموزش و پرورش اضافه کرد که این اقدام نشان دهنده اهتمام جدی نمایندگان مجلس نسبت به وضعیت آموزش و پرورش به ویژه فرهنگیان دارد.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد:‌ واقعیت آن است که مجلس برای تغییر بودجه به صورت محدود می‌تواند عمل می‌کند چراکه هرگز نمی‌تواند ساختار بودجه را بر هم بریزد؛ لذا اگر قرار باشد مشکل آموزش و پرروش رفع شود باید در لایحه بودجه، اعتبارات ویژه‌ای برای آموزش و پرورش لحاظ شود.

این نماینده مردم در مجلس نهم با بیان اینکه دولت باید اعتبارات آموزش و پرورش را در لایحه بودجه افزایش دهد، تصریح کرد: امروزه حوزه آموزش و پرورش کشور با معضلات زیادی اعم از حقوق و دستمزد فرهنگیان، بازسازی مدارس فرسوده و ارتقای کیفیت آموزشی روبرو است لذا تحقق این موارد اعتبارات ویژه‌ای را می‌طلبد.

فرسودگی مدارس معضل جدی آموزش و پرورش/کسری بودجه؛ معضل جدی در حوزه فرهنگیان

وی با تاکید بر ضرورت اینکه دولت باید در هزینه‌کرد اعتبارات خود اولویت‌ها را در آموزش و پرورش مدنظر قرار دهد، یادآور شد: فرسودگی مدارس به معضل جدی در این حوزه تبدیل شده و هرچه اعتبار برای آن گذاشته شود بازهم نیاز است تا برای بازسازی مدارس کشور اقداماتی انجام شود.

عبادی تاکید کرد: به نظر می‌رسد در سال ۹۴ ، معاونت برنامه‌ریزی رئیس جمهور می‌تواند با اعتباراتی که در اختیار دارد به حوزه آموزش و پرروش کمک کند تا بتوان با اعتباراتی که مجلس نیز در اختیار آموزش و پرورش قرار داده بتوان گام‌های بلندی را در این حوزه برداشت.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی، گفت: البته برای بودجه سال آینده باید وزارت آموزش و پرورش تلاش زیادی برای افزایش اعتبارات این حوزه داشته باشد چراکه کسری بودجه در این حوزه جامعه فرهنگیان را با معضلات جدی روبرو ساخته است؛ با توجه به آنکه آموزش و پرورش منشا تحول در جامعه است لذا حمایت از آن می‌تواند نسل متفاوتی را برای آینده جامعه تربیت کند./

ارسال یک دیدگاه

تمام حقوق این وبسایت متعلق به نماینده مردم شریف شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف درمجلس شورای اسلامی است. استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

بازگشت به بالا