امام خامنه ای(مد‌ظله‌العالی): کسانی که معتقدند برای پیشرفت کشور باید به غرب پناه برد، عقل خود را باخته‌اند زیرا عقل می‌گوید باید از تجربه‌ها درس گرفت.

حجت الاسلام عبادی در گفتگو با “خبرگزاری دانشجو”: افزایش ظرفیت پذیرش در رشته‌های دکترای دانشگاه آزاد یک فاجعه ملی است / نباید به آموزش عالی نگاه اقتصادی داشت

حجت الاسلام عبادی در گفتگو با “خبرگزاری دانشجو”: افزایش ظرفیت پذیرش در رشته‌های دکترای دانشگاه آزاد یک فاجعه ملی است / نباید به آموزش عالی نگاه اقتصادی داشت

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با بیان اینکه دانشگاه‌ها باید متناسب با نیاز کشور افزایش پذیرش دانشجو داشته باشند، گفت: افزایش ظرفیت پذیرش در رشته‌های دکترا در دانشگاه آزاد یک فاجعه ملی است.

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده مردم شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی به نقل از خبرگزاری دانشجو؛ با اشاره به اینکه در حال حاضر حدود چهار میلیون دانشجو در کشور تحصیل می‌کنند، گفت: افزایش تعداد دانشجویان در کشور افتخار ندارد؛ چرا که دانشجو باید متناسب با نیاز کشور پذیرش شود.

 وی با بیان اینکه در حال حاضر عمده بیکاران کشور لیسانس و فوق لیسانس هستند، افزود: این مدیریت غلط است که به آموزش عالی نگاه اقتصادی داشته باشیم؛ چراکه وقتی به دانشجو مدرک می‌دهیم؛ در او توقع ایجاد کرده‌ایم در صورتی که کار دولتی هم برای او وجود ندارد.

 عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با بیان اینکه در آلمان تنها ۱۷ درصد دانش آموزان به دانشگاه می‌روند، بیان داشت: آن‌ها فنی حرفه‌ای‌ها را تقویت کردند تا در آینده جوانانشان مشکل کار نداشته باشند.

 عبادی با بیان اینکه در کشور ما پذیرش‌های بالای دکترا در دانشگاه آزاد یک فاجعه ملی است، افزود: کلاس‌های دانشجویان دکترا کلاس اول ابتدایی نیست که این همه دانشجو بر سر یک کلاس می‌نشیند.

برخی از مسئولان به خاطر نداشتن برنامه کاری در دانشگاه‌ها کارخانه مدرک سازی می‌زنند

 وی با بیان اینکه نگاه اقتصادی داشتن به آموزش عالی کشور یک فاجعه ملی است، تاکید کرد: برخی از مسئولان به خاطر اینکه برنامه کاری ندارند در دانشگاه‌ها کارخانه مدرک سازی می‌زنند و این برای آینده کشور خطرناک است.

 نماینده مردم شهرستان‌های بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس ادامه داد: رئیس دانشگاه آزاد که به این موضوعات توجهی نمی کند و به تذکرات گوش نمی‌دهد؛ بنابراین باید روشنگری شود که افزایش کمی آموزش عالی خطری بزرگ برای آینده انقلاب است.

 عبادی در خصوص افزایش شهریه دانشگاه آزاد نیز گفت: در این خصوص نیز رئیس دانشگاه آزاد را به کمیسیون فراخواندیم و تذکرات لازم به او داده شد که این افزایش نباید صورت می‌گرفت؛ چرا که دانشگاه آزاد یک دانشگاه غنی است و می‌تواند با همان شهریه قبلی اداره شود.

ارسال یک دیدگاه

تمام حقوق این وبسایت متعلق به نماینده مردم شریف شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف درمجلس شورای اسلامی است. استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

بازگشت به بالا