امام خامنه ای(مد‌ظله‌العالی): کسانی که معتقدند برای پیشرفت کشور باید به غرب پناه برد، عقل خود را باخته‌اند زیرا عقل می‌گوید باید از تجربه‌ها درس گرفت.

حجت الاسلام عبادی در گفتگو با روزنامه خراسان جنوبی از مخالفت نمایندگان با بررسي فوريت اصلاح جدول حوزه هاي انتخابيه مجلس خبر داد

حجت الاسلام عبادی در گفتگو با روزنامه خراسان جنوبی از مخالفت نمایندگان با بررسي فوريت اصلاح جدول حوزه هاي انتخابيه مجلس خبر داد

نماينده مردم شهرستان هاي بيرجند، درميان و خوسف در مجلس شوراي اسلامي در اين باره به خراسان جنوبي توضيح داد که در صحن علني روز گذشته مجلس قرار بود طبق اصل ۶۴ قانون اساسي ۲۰نماينده به مجلس اضافه شود اما با اکثريت آرا با بررسي فوريت اصلاح جدول حوزه هاي انتخابيه مجلس مخالفت شد.

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده مردم شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی، مجلس با افزايش تعداد نمايندگان مخالفت کرد. مهر ماه امسال بود که نايب رئيس کميسيون شوراها و امور داخلي کشور در مجلس از بررسي طرح افزايش تعداد نمايندگان در صحن  علني مجلس خبر داد و اينکه بر اساس اين طرح تعداد نمايندگان مجلس از ۲۹۰ نفر به ۳۱۰ نفر افزايش خواهد يافت.قرار بود با اين اقدام حدود ۲۰ نماينده به مجلس شوراي اسلامي اضافه شود.

درخراسان جنوبي افزايش يک نماينده با تفکيک حوزه انتخابيه فردوس، طبس، بشرويه و سرايان مد نظر بود اما روز گذشته در نشست علني مجلس شوراي اسلامي اعضا با حداکثر آرا نسبت به افزايش تعداد نمايندگان مخالفت کردند.

حجت الاسلام «عبادي» نماينده مردم شهرستان هاي بيرجند، درميان و خوسف در مجلس شوراي اسلامي در اين باره به خراسان جنوبي توضيح داد که در صحن علني روز گذشته مجلس قرار بود طبق اصل ۶۴ قانون اساسي ۲۰نماينده به مجلس اضافه شود اما با اکثريت آرا با بررسي فوريت اصلاح جدول حوزه هاي انتخابيه مجلس مخالفت شد.

وي به اين نکته اشاره کرد با اين مخالفت ماه ها طول خواهد کشيد تا دوباره اين طرح در مجلس بررسي شود بنابراين افزايش تعداد نمايندگان ممکن است سال ها طول بکشد. بر اساس گفته وي فعلا افزايش تعداد نمايندگان استان منتفي شده است.

فوريت بررسي طرح افزايش تعداد نمايندگان مجلس با ۸۳ رأي موافق، ۱۰۵ مخالف و ۱۲ راي ممتنع از مجموع ۲۲۰ نماينده حاضر تصويب نشد.

ارسال یک دیدگاه

تمام حقوق این وبسایت متعلق به نماینده مردم شریف شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف درمجلس شورای اسلامی است. استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

بازگشت به بالا