امام خامنه ای(مد‌ظله‌العالی): کسانی که معتقدند برای پیشرفت کشور باید به غرب پناه برد، عقل خود را باخته‌اند زیرا عقل می‌گوید باید از تجربه‌ها درس گرفت.

حجت الاسلام عبادی در گفتگو با فارس: اظهارات آنها(مسئولان وزارت نیرو) در زمینه باروری ابرها برای ما پذیرفته نیست/ مطالعات انتقال آب به خراسان‌جنوبی طولانی شده است

حجت الاسلام عبادی در گفتگو با فارس: اظهارات آنها(مسئولان وزارت نیرو) در زمینه باروری ابرها برای ما پذیرفته نیست/ مطالعات انتقال آب به خراسان‌جنوبی طولانی شده است

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی گفت: مطالعات انتقال آب به استان طولانی شده است و هنوز منتظر اعلام نتیجه هستیم.

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده مردم شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی،

حجت‌الاسلام سید محمدباقر عبادی امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در بیرجند با اشاره به مشکلات آبی استان اظهار داشت: با پیگیری‌هایی که برای انتقال آب صورت گرفت، انتقال آب از سد دوستی به استان بوده است.

وی با بیان اینکه وزارت نیرو با انتقال آب از سد دوستی به استان موافقت کرد، تصریح کرد: این موافقت در دولت قبلی انجام شد و با شرکت توس آب قرارداد بسته شد تا کار مطالعاتی برای انتقال آب انجام شود.

این نماینده یادآور شد: انتقال آب از این سد به استان ما با وضعیت کم آبی و خشکسالی برخورد کرد و این سد اکنون آب چندانی ندارد و وزارت نیرو نیز نسبت به انتقال آب از این سد دچار تردید شده است.

عبادی با بیان اینکه ما از وزارت نیرو خواستیم تا سهم آب ما از سد دوستی محفوظ بماند، ادامه داد: وزارت نیرو موظف است آب مورد نیاز استان را تامین کند و اگر سد دوستی شرایط مناسبی را برای آبدهی به استان ندارد این مشکل وزارت نیرو است.

وی با بیان اینکه در سال گذشته طرحی پیشنهاد دادیم تا وزارت نیرو برای انتقال آب به استان‌هایی که مشکل آب دارند، مطالعه کند، گفت: ما هنوز منتظر هستیم تا این مطالعات انجام شود مه البته مدت زمان آن طولانی شده است.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس  با اشاره به ملاقات‌های مکرر خود با وزیر نیرو افزود: در سه موضوع بحث انتقال آب برای استان مطرح است که شامل انتقال آب از دریای عمان که نیاز به تصفیه دارد و این موضوع در حال مطالعه است و نتیجه‌ای تاکنون گزارش نشده است، استفاده از آب‌های فسیلی که در عمق بیش از یک‌هزار متر زمین قرار دارد و در سال گذشته قول دادند به سرعت مطالعات آن را آغاز کنند و باروری ابرها که تاکنون اقدامی برای آن صورت نگرفته است.

عبادی با اشاره به آب‌های فسیلی اضافه کرد: براساس بررسی‌هایی که صورت گرفته به احتمال زیاد استان ما از رودخانه‌های زیرزمینی برخوردار است، که آدارای آب شیرین نیز است و نیاز به مطالعه دارد.

وی با بیان اینکه باروری ابرها سبب می‌شود کشاورزان ما نیز از آب برخوردار شوند، تصریح کرد: برای باروری ابرها وزرات نیرو، استان‌هایی مانند آذربایجان شرقی و غربی را نام می‌برد و این امر برای استان‌های کم آبی مانند استان ما ناراحت‌کننده است و سبب اعتراض نمایندگان استان‌های کم آب شد.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس با بیان اینکه همزمان با اعتراض در این زمینه قول داده شد تا ابرها را در استان نیز بارور کنند، یادآور شد: باید نتیجه اعتراضات در کمیسیون بیاید و البته مدارک را درخواست خواهیم کرد.

عبادی درباره نظرهای کارشناسی در خصوص باروری ابرها گفت: گفته شده که استان ما مرزی است و سبب می‌شود ابرها به کشور افغانستان وارد شود، این در حالی است که استان آذربایجان شرقی نیز مرزی بوده و از طرفی در کنار دریای خزر قرار گرفته است.خراسان جنوبی استان پهناوری است و تا مرکز کشور کشیده شده است و اظهارات آنها در زمینه باروری ابرها برای ما پذیرفته نیست.

ارسال یک دیدگاه

تمام حقوق این وبسایت متعلق به نماینده مردم شریف شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف درمجلس شورای اسلامی است. استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

بازگشت به بالا