امام خامنه ای(مد‌ظله‌العالی): کسانی که معتقدند برای پیشرفت کشور باید به غرب پناه برد، عقل خود را باخته‌اند زیرا عقل می‌گوید باید از تجربه‌ها درس گرفت.

حجت الاسلام عبادی در گفتگو با مهرمشرق: منتقد رفتار وعملکرد غیرحرفه ای استاندار هستیم/ تعداد مدیران ضعیف کم نیست

حجت الاسلام عبادی در گفتگو با مهرمشرق: منتقد رفتار وعملکرد غیرحرفه ای استاندار هستیم/ تعداد مدیران ضعیف کم نیست
نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف گفت: منتقد رفتار و کار غیرحرفه ای استاندار فعلی هستیم، وی فردی سیاسی نیست وگرنه روش و قواعد عالم سیاست را می دانست. حتی ایشان از نظر سیاسی هم اصلا موفق نبوده است.

به گزارش مهر مشرق ، حجت الاسلام سید محمد باقر عبادی، نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس صبح امروز از دفتر هفته نامه مهرمشرق بازدید کرد.

در این دیدار وی در گفتگو با خبرنگار مهرمشرق درخصوص تغییر استاندار اظهارداشت: «بایستی فضای استان به فضای تعاملی و کاری تبدیل و با الفت و صمیمت مشکلات مردم حل شود و بازی سیاسی خاتمه یابد، درد مردم بازی های سیاسی نیست که در یک سال گذشته توسط آقای استاندار راه افتاده است. شخصا به حواشی که سال گذشته به خاطر نوع کار استاندار فعلی به وجود آمده علاقه ای ندارم و اینها به فایده استان نیست.»

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف افزود:« نمایندگان استان به اتفاق نظرشان بر تغییر استاندار است. استاندار را دولت انتخاب می کند نه نمایندگان، اما توقع داریم کسی که بخواهد استاندار شود مثل استاندار فعلی نباشد، دولت، فردی ورزیده، حرفه ای و باهوش را به استانداری تعیین کند که هم منافع دولت را پیاده نماید و هم به نفع مردم کار کند. سخن ما هم براساس معیارهاست نه مشخص کردن افراد، استاندار باید فردی اهل کار و پیشرفت و با روحیه تعاملی و دارای برنامه باشد طبیعتا اگر فردبومی استاندار باشد که منطقه را بشناسد امتیاز مثبتی است.»

حجت الاسلام  عبادی، گفت:«استاندار فعلی از همان ابتدا برای کار به استان نیامده است، گویای ماموریت کاری ایشان در بحثهای سیاسی و مدیریت انتخابات خلاصه می شود که نوع ادبیات و شکل کار ایشان گویای این موضوع است.»

وی افزود: «استانداران قبلی برای پیگیری امور و پیشرفت کار دغدغه داشتند و از ظرفیت نمایندگان بسیار استفاده می کردند، نمونه آن استاندار اسبق آقای رشید بود که در دیداری که با وزیران داشت حتما از نمایندگان درخواست همراهی می کرد، نمونه دیگر آقای خدمتگزار استاندار این دولت که مشی کاری اش قالب بر مشی سیاسی اش بود و از جایگاه نمایندگان کمک می گرفت، ردیف اجرایی راه آهن استان که تنها ردیف اجرایی کشور در آن سال بود، در زمان آقای خدمتگزار گرفته شد و آن هم به واسطه تعامل وی با نمایندگان. اما تاکنون حتی یک مورد هم اتفاق نیفتاده آقای پرویزی از نمایندگان بخواهد به عنوان مثال در جلسه ای که با وزیر راه دارد حضور پیدا کنیم که نشان می دهد برای استاندار خیلی مهم نبوده است که کاری برای استان انجام شود! چراکه وزرا به استانداران وقعی نمی نهند و آنها را زیر مجموعه خودشان می دانند هرچند این موضوع ارتباط به این دولت و آن دولت ندارد اما وقتی حرف استاندار در وزیر تاثیر دارد که کنارش نماینده مجلس باشد، نماینده رای دارد می تواند سوال کند، نطق کند و حرف بزند. اما استاندار از چنین جایگاهی برخوردار نیست و نمی تواند چندان تاثیرگذار باشد.»

وی در خصوص عملکرد استاندار اظهار داشت:« بحث سر این نیست که نمایندگان مخالف این باشند که مدیران اصلاح طلب سرکار بیایند، نه اینطور نیست. با دوستان اصلاح طلب مشکلی نداریم و موضع گیری من با آنها نبوده و به واسطه عملکرد ناصواب استاندار بوده است و تنها من نبودم  همه نمایندگان بالاتفاق استاندار را قبول نداشتند، ده برابر انتصاباتی که آقای پرویزی داشت را آقای خدمتگزار انجام داد اما به نمایندگان اهانت نکرد و سخنان تند نگفت ما هم هرگز اینگونه نبودیم و به صرف اینکه فلان جریان سیاسی است بگوییم فلانی نباشد، اگر گاهی هم مواردی مطرح کردیم درخصوص افرادی بوده که براساس مستندات مفاسد اقتصادی داشتند. کمااینکه تعداد قابل توجهی از مدیران دولت قبل در زمان آقای خدمتگزار با رعایت ادب و احترام برکنار شدند و مدیران اصلاح طلب آمدند نه جنجالی بود نه سروصدایی، نمایندگان هم درک می کردند که دولت عوض شده و بالتبع مدیران هم عوض می شوند و مشکلی نداشت اما در زمان استاندار فعلی درعزل و نصب ها آداب رعایت نشد.»

حجت الاسلام  عبادی افزود: «ما منتقد رفتار و کار غیرحرفه ای استاندار فعلی هستیم، وی فردی سیاسی نیست وگرنه روش و قواعد عالم سیاست را می دانست. حتی ایشان از نظر سیاسی هم اصلا موفق نبوده است و مجموعه دولت هم این موضوع را درک کردند که پایین ترین درصد آرای آقای روحانی از خراسان جنوبی بود و انتخابات شوراها را هم به دلیل اینکه اولویت کارش سیاسی بود از دست داد. وجود مشکلاتی هم در استان به این خاطر است که وی بلد نیست استاندار باشد هرچند اطرافیان وی اصرار دارند که بگویند به خاطر اصلاح طلب بودنش با او مخالفیم اما اینگونه نیست چراکه ایشان الفبای استانداری را بلد نیست وگرنه آقای خدمتگزار هم اصلاح طلب بود اما میدانست چگونه کارکند.»

نماینده مردم بیرجند درمیان  و خوسف در خصوص عملکرد مدیران استان نیز  بیان کرد:«برخی از مدیران استان قوی هستند و متاسفانه مدیر ضعیف هم کم نداریم که نگاههای بسته ای در بعضی مدیران را شاهدیم. در عین حال که مدیرانی هم هستند که زحمت می کشند و تعامل خوبی دارند، اما آن دسته مدیرانی که با بازی های سیاسی انتخاب شدند خیلی عملکرد ضعیفی دارند که این مدیران به دولت هم آسیب می زنند.»

وی بیان کرد: «توقع می رفت جریانات سیاسی که مدافع دولت هستند همان روشی که در برجام و تعامل با بیگانگان در پیش گرفتند -روش برد-برد- ا در یک سال گذشته اگر با نمایندگان داشتند تا به روش برد برد کار می کردیم به نفع  مردم بود. البته توقعم از برخی دوستان اصلاح طلب بیشتر از این بود و گلایه مندم که می بایست یا استاندار را مدیریت می کردند یا از استاندار دفاع نمی کردند اینگونه سنگ تمام گذاشتن برای استاندار در انتهای کارش، در آینده سیاسی مدافعین آقای پرویزی تاثیرخواهد داشت و آنها دچار اشتباه سیاسی استراتژیک شدند. انتظار داشتیم با تعاملی که با جریانات سیاسی نزدیک به دولت داشتیم مقداری منصفانه تر برخورد می کردند. امروز آنهایی که در انتخابات دور قبل مرا متهم می کردند که استاندار قبل بومی نیست درحالی که آقای خدمتگزار نماینده دولت بود اما مدام می گفتند اگر جریان ما رای بیاورد استاندار بومی می گذاریم اکنون با تمام وجود از فردی که غیر بومی است دفاع می کنند.»

ارسال یک دیدگاه

تمام حقوق این وبسایت متعلق به نماینده مردم شریف شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف درمجلس شورای اسلامی است. استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

بازگشت به بالا