امام خامنه ای(مد‌ظله‌العالی): کسانی که معتقدند برای پیشرفت کشور باید به غرب پناه برد، عقل خود را باخته‌اند زیرا عقل می‌گوید باید از تجربه‌ها درس گرفت.

حجت الاسلام عبادی در گفت‌و‌گو با تسنیم: دولت با اجرای مخفیانه سند ۲۰۳۰ قصور کرد/”روحانی”‌ بر اشتباه سند ۲۰۳۰ اینقدر پافشاری نکند

حجت الاسلام عبادی در گفت‌و‌گو با تسنیم: دولت با اجرای مخفیانه سند ۲۰۳۰ قصور کرد/”روحانی”‌ بر اشتباه سند ۲۰۳۰ اینقدر پافشاری نکند

نماینده مردم بیرجند، درمیان وخوسف در مجلس با بیان اینکه امیدواریم رئیس جمهور التزام خود را به قانون نشان داده و در زمینه سند ۲۰۳۰ حرف‌هایی نزند که با قانون مغایرت داشته باشد گفت: دولت با اجرای مخفیانه سند ۲۰۳۰ قصور کرد.

 

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده مردم شریف شهرستان های بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس، حجت‌الاسلام والمسلمین سید‌محمد باقرعبادی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در بیرجند‌ با انتقاد از اجرای ‌سند ۲۰۳۰ در آموزش و پرورش اظهار داشت: مقام معظم رهبری بیان کردند سند ۲۰۳۰ سندی نخواهند بود که به آن عمل شود و باید متوقف شود و وزیر آموزش و پرورش هم اظهار داشت که بیانات مقام معظم رهبری فصل‌الخطاب بوده و برنامه عملیاتی برای این سند نخواهد بود.

 

وی با اشاره به جلسه روزهای گذشته در زمینه سند ۲۰۳۰ و نقدها و بررسی‌های انجام شده افزود: در این جلسات علت مخفی کاری دولت در تدوین و تصویب سند ۲۰۳۰ مورد سئوال قرار گرفت که چرا مخفیانه و بدون اطلاع مجلس، کمیسیون آموزش و شورای عالی انقلاب فرهنگی به تصویب رسیده در حالی که حتی یک بار هم مفاد آن در کمیسیون آموزش به بحث گذاشته نشده است.

 

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی گفت: هدف از اجرای سند ۲۰۳۰ در عرصه بین‌الملل، فرهنگ‌سازی جهانی فرهنگ نظام سلطه و فرهنگ لائیک و سکولار است و اصلاً در آن سند خبری از دین نیست.

 

عبادی با بیان اینکه خیلی از مطالب این سند با چارچوب فکری و اعتقادی مردم ایران مغایرت دارد افزود: دولتی‌ها گفتند که ‌در پذیرش این سند اظهار‌نظر کرده و هر مطلبی که بر‌خلاف عقاید و فرهنگ ما باشد آن را نمی‌پذیریم اما در صورتی که در مفاد ۲۰۳۰ تاکید شده هر چیزی که خلاف روح این سند باشد پذیرفته شده نیست.

 

وی با اشاره به سخن وزیر آموزش و پرروش که گفته بعد از سخنان رهبری قصد عملیاتی کردن این سند را نداریم اظهار داشت: امیدواریم که رئیس جمهور هم در این زمینه مطلب مفیدی بگویدو التزام خود به قانون را نشان دهد و حرف‌هایی نزند که با قانون مغایرت داشته باشد.

 

نماینده مردم بیرجند، درمیان وخوسف در مجلس شورای اسلامی گفت: دولت که قصد داشت این سند را به تصویب برساند باید شورای عالی انقلاب فرهنگی، مجلس و مرکز پژوهش را هم در جریان می‌گذاشت تا از نظرات  آنها استفاده کند اما متاسفانه این روند انجام نشد و در واقع دولت کوتاهی و در خوشبینانه‌ترین حالت دولت قصور کرده است و باید عذرخواهی می‌کرد.

 

عبادی با بیان اینکه علاوه بر تصویب مخفیانه  این سند از نظر محتوا هم مطالبی دارد که چالش ایجاد می‌کند افزود: یکی از چالش‌ها این است که دستگاه‌های بین‌المللی و تحت نظام سلطه به بهانه آن با هر حرف و بیانیه‌هایی می‌توانند مباحث حقوق بشر را عنوان و ما را محکوم ‌کنند.

 

وی بیان کرد: اگر جلوی سند ۲۰۳۰ گرفته نمی‌شد این سند ملاک عمل آقایان قرار می‌گرفت و سند تحول بنیادین به فراموشی سپرده می‌شد در حالی که آقایان در حرف می‌گویند سند تحول بنیادین بالاتر است اما در عمل سند ۲۰۳۰ ملاک کار آنها بود در حالی که تاکنون به سند تحول بنیادین توجهی نشده است.

 

عبادی با بیان اینکه انتظار نیست که شخص رئیس جمهور بر اشتباه سند ۲۰۳۰ اینقدر پافشاری کند افزود: برخی از بزرگان اصلاح طلب در مجلس هم اذهان می‌کنند که دولت در زمینه سند ۲۰۳۰ اشتباه کرده و حالا هم که دولت اشتباه کرده انتظار نیست که رئیس جمهور بر این اشتباه پافشاری کند.

ارسال یک دیدگاه

تمام حقوق این وبسایت متعلق به نماینده مردم شریف شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف درمجلس شورای اسلامی است. استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

بازگشت به بالا