امام خامنه ای(مد‌ظله‌العالی): کسانی که معتقدند برای پیشرفت کشور باید به غرب پناه برد، عقل خود را باخته‌اند زیرا عقل می‌گوید باید از تجربه‌ها درس گرفت.

حجت الاسلام عبادی: دولت اشتغال‌زدایی را با اشتغال‌زایی اشتباه گرفته است/ لزوم وجود خودباوری در جوانان/ تشریح برخی پیگیری‌ها برای استان

حجت الاسلام عبادی: دولت اشتغال‌زدایی را با اشتغال‌زایی اشتباه گرفته است/ لزوم وجود خودباوری در جوانان/ تشریح برخی پیگیری‌ها برای استان

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی گفت: متاسفانه آنچه ما از آقای نوبخت و آقای جهانگیری دیدیم احساس کردیم که این‌ها اشتغال‌زدایی را با اشتغال‌زایی اشتباه گرفته‌اند.

 

  به گزارش روابط عمومي دفتر نماينده مردم بيرجند، درميان و خوسف در مجلس شوراي اسلامي به نقل از خبرنگار خاورستان، حجت‌الاسلام و المسلمین سید محمدباقر عبادی نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی در مراسم شام غریبان در حسینیه جماران بیرجند، اظهار کرد: امروز هیچ مطلبی مهم‌تر از اشتغال وجود ندارد هر چند بحث فرهنگی به لحاظ رتبه‌ای اولویت دارد اما به لحاظ شرایط کشور اشتغال دارای اولویت است.

وی با بیان اینکه در جامعه بیکار زیاد است و مقام معظم رهبری تاکید دارند که در کشور اشتغال‌زایی شود، گفت: متاسفانه آنچه ما از آقای نوبخت و آقای جهانگیری دیدیم احساس کردیم که این‌ها اشتغالزدایی را با اشتغالزایی اشتباه گرفته‌اند.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: برای این افراد متأسفم چراکه توقع ما  بیشتر است اما اکنون شاهد رکود در کشور هستیم و حتی این وضعیت در اصفهان به عنوان شهری که در گذشته معدن اشتغال بوده نیز وجود دارد که نشان‌دهنده سیاست‌های اشتباه است و باید تجدید نظر شود.

حجت الاسلام عبادی با اشاره به اینکه بخشی از مشکلات اشتغال مربوط به دولت و بخشی مربوط به مردم و بخش‌های غیردولتی است، گفت: در این استان خانواده‌هایی را مشاهده می‌کنیم که با سختی زندگی می‌کنند اما اگر راهنمایی شوند نه با وام و نه با هزینه‌های زیاد می‌توانند درآمد داشته باشند.

وی بیان کرد: زمانی که آقای جهانگیری به استان آمد به آن‌ها گفتم که شرکتی در استان تاسیس شود و صنایع دستی مردم به طور تضمینی خریداری شود چرا که با وضعیت کنونی مرزهای استان در حال خالی شدن است اما اقدامی انجام نشد.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: سفارتخانه‌های ما چه کار می‌کنند؟ چرا تنها نگاه سیاسی دارند در حالی که باید در اقتصاد نیز اقدامی انجام دهند؟

حجت الاسلام عبادی افزود: خدمت آقای سعیدی‌کیا گفتم که وضعیت اشتغال استان بحرانی است و ایشان گفت که محصولات خیاطی افراد را خرید تضمینی می‌کنیم اما خبری نشد اما در هر صورت باید گفت که زمینه کار وجود دارد.

وی ادامه داد: آقای سعیدی‌کیا گفت برای افرادی که طرح داشته باشند تا سقف ۳ میلیارد تومان وام با سود ۱۵ درصد پرداخت می‌شود که گفتم درصد وام زیاد است و مقرر شد ۵ درصد سود را بنیاد برکت و ۵ درصد را استانداری پرداخت کند و برای افراد ۵ درصد باقی بماند که با وضعیت تورم ۱۰ درصد رقم خوبی است.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بخشی از مشکل جوانان مربوط به نداشتن خودباوری است، گفت: دولت دیگر کارخانه نمی‌زند و همان‌هایی را که دارد را نیز طبق اصل ۴۴ باید به بخش خصوصی واگذار کند و جوان نباید منتظر کار شود بلکه باید با خلاقیت و نوآوری اشتغال ایجاد کند.

حجت الاسلام عبادی با اشاره به اینکه امروز با این وضعیت کشور کار اقتصادی حلال، طیب و طاهر مانند جهاد فی سبیل الله است، گفت: امام صادق (ع) فرمودند:” از ما نیست کسی که آخرت را به خاطر دنیا فراموش کند یا دنیا را به خاطر آخرت نادیده بگیرد”.

وی با تاکید بر لزوم خود باوری در جوانان، افزود: فراکسیونی تحت عنوان توسعه شرق با حضور نمایندگان خراسان شمالی، خراسان جنوبی، خراسان رضوی، سیستان و بلوچستان، یزد و کرمان تشکیل دادیم و گفتیم که حق شرق کشور را نیز بدهید و همه امکانات به غرب و شمال غرب نرود.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: با آقای شمخانی نیز صحبت کردم و گفتم وضعیت استان خراسان جنوبی از اقتصادی گذشته و امنیتی شده است و مشکلات تامین و انتقال آب، آبخیزداری، ترانزیت، راه‌ها و راه‌آهن باید رسیدگی شود.

ارسال یک دیدگاه

تمام حقوق این وبسایت متعلق به نماینده مردم شریف شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف درمجلس شورای اسلامی است. استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

بازگشت به بالا