امام خامنه ای(مد‌ظله‌العالی): کسانی که معتقدند برای پیشرفت کشور باید به غرب پناه برد، عقل خود را باخته‌اند زیرا عقل می‌گوید باید از تجربه‌ها درس گرفت.

حجت الاسلام عبادی: دولت اهتمام ویژه ای نسبت به بحث معلولان داشته باشد/ بودجه به صورت کاریکاتوری بسته می شود

حجت الاسلام عبادی: دولت اهتمام ویژه ای نسبت به بحث معلولان داشته باشد/ بودجه به صورت کاریکاتوری بسته می شود

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در خانه ملت در دیدار با آقای عزیز مدیرکل محترم سازمان بهزیستی خراسان جنوبی با اشاره به اینکه خدماتی که بهزیستی به معلولان و خانواده های آسیب دیده ارائه می کند، کفایت نمی کند و با شاخصه های جهانی بسیار فاصله دارد، گفت: باید دولت اهتمام ویژه ای نسبت به بحث معلولان داشته باشد.

 

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده مردم شهرستان‌های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی به نقل از خبرگزاری شبستان از بیرجند، حجت الاسلام سیدمحمد باقر عبادی امروز صبح (۹ آبان) در دیدار با مدیرکل بهزیستی اظهار کرد: معلول و خانواده آنان به جز نگرانی معلولیت فرزندشان، نباید دغدغه دیگری داشته باشند و همین درد آنها را کافی است.

وی با بیان اینکه معلولیت ها می تواند با مدیریت ایجاد نشود، افزود: بنده در فراکسیون معلولان عضو هستم و بسیاری از کارها را در آنجا پیگیری می کنم.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در خانه ملت با اشاره به اینکه خدماتی که بهزیستی به معلولان و خانواده های آسیب دیده ارائه می کند، کفایت نمی کند و با شاخصه های جهانی بسیار فاصله دارد، گفت: باید دولت اهتمام ویژه ای نسبت به بحث معلولان داشته باشد.

وی ادامه داد: در حال حاضر آسیب های اجتماعی افزایش یافته است و اعتیاد نیز در جامعه رخنه کرده است.

وی با بیان اینکه هنگامی که اشتغال در جامعه وجود ندارد، جوانان دچار استرس می شوند و زمینه برای گرایش آنها به سمت آسیب های اجتماعی فراهم می شود، به حاشیه نشینی شهرها اشاره کرد و گفت: این موضوع نیازمند رسیدگی مسئولان به روستاها است تا مردم از حاشیه نشینی دوری کنند.

حجت الاسلام عبادی تصریح کرد: حاشیه نشینی همراه با معضلات فرهنگی و اجتماعی بسیاری است که در مقابل دولت باید صدها برابر هزینه های لازم برای روستا، برای ساماندهی حاشیه نشینی در شهرها هزینه کند.

وی با تاکید بر اینکه دولت باید تدابیری برای این معضلات اجتماعی بیندیشد، اظهارداشت: سیستم اداری بهزیستی باید سیستمی باشد که در آن عزت اجتماعی افراد تحت پوشش حفظ شود و کار آنها سریع و به موقع انجام شود چرا که آنها به اندازه کافی غم و غصه دارند.

حجت الاسلام عبادی در پاسخ به گلایه مدیرکل بهزیستی خراسان جنوبی مبنی بر کم بودن حقوق کارمندان این نهاد گفت: متاسفانه وقتی بودجه می آید به حالت کاریکاتوری می شود یعنی برخی از دستگاهها بسیار بالا و برخی بسیار کم می گیرند.

وی گفت: دولت باید توجه کند که بودجه را کاریکاتوری نبندد و متناسب و معادل بسته شود اما متاسفانه این اقدام اتفاق افتاده و انگیزه ها به دلیل این اتفاق، کاهش نیابد و نارضایتی ایجاد نشود.

غلامعباس عزیزی مدیرکل بهزیستی خراسان جنوبی نیز در این دیدار با اشاره به اینکه حوزه کار در این نهاد بسیار گسترده است، افزود: خدمات بهزیستی بسیار وسیع و گسترده است اما تا حدودی ناشناخته است که می طلبد جایگاه بهزیستی به لحاظ ارائه خدمات برای جامعه هدف و خیران شناخته شود.

وی اظهار داشت: باید در جامعه نسبت به خدمات بهزیستی حساس سازی شود و کمک به همنوع در جامعه نهادینه شود.

به گفته وی برای ساماندهی کارهای بهزیستی یک لایحه درخصوص نحوه و میزان پرداخت کمکها به جامعه هدف بهزیستی به مجلس داده شده که در دست اقدام است.

مدیرکل بهزیستی خراسان جنوبی با تاکید بر اینکه حوزه پیشگیری از معلولیتها قابل مدیریت است، گفت: در بحث آسیب های اجتماعی شاید هر دستگاهی در جایگاه خود قدمی بردارد اما متاسفانه متولی قدرتمندی در بحث ساماندهی آسیب های اجتماعی برای مدیریت آن وجود ندارد.

عزیزی تاکید کرد: تلاش می کنیم ارائه خدمات در منازل به معلولان افزایش یابد و از این طریق معلولان را در منزل حمایت کنیم.

وی افزود: یکی از بحث های جدی در حوزه بهزیستی که به نسبت جامعه هدف در گام بعدی قرار می گیرد این است که اگر نیروی انسانی در بهزیستی به خوبی دیده نشود، نمی توان خدمات خوبی ارائه داد.

مدیرکل بهزیستی خراسان جنوبی به حقوق پایین نیروهای بهزیستی اشاره کرد و گفت: امیدواریم برنامه ای در خصوص افزایش حقوق کارمندان بهزیستی به مجلس ارائه شود و در این زمینه تجدیدنظر شود.

ارسال یک دیدگاه

تمام حقوق این وبسایت متعلق به نماینده مردم شریف شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف درمجلس شورای اسلامی است. استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

بازگشت به بالا