امام خامنه ای(مد‌ظله‌العالی): کسانی که معتقدند برای پیشرفت کشور باید به غرب پناه برد، عقل خود را باخته‌اند زیرا عقل می‌گوید باید از تجربه‌ها درس گرفت.

حجت الاسلام عبادی: دولت باید فکراساسی برای ایجاد تحول اقتصادی بردارد/ عمده شهرکهای صنعتی تعطیل و یانیمه فعال شده اند/ برای اشتغال جوانان نگرانم؛ دولت باید اهتمام جدی داشته باشد

حجت الاسلام عبادی: دولت باید فکراساسی برای ایجاد تحول اقتصادی بردارد/ عمده شهرکهای صنعتی تعطیل و یانیمه فعال شده اند/ برای اشتغال جوانان نگرانم؛ دولت باید اهتمام جدی داشته باشد

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی افزود: من برای اشتغال جوانان نگرانم؛ وضعیت بیکاری به حدی است که من احساس خطر می کنم.

 

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده مردم شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی، حجت الاسلام و المسلمین سید محمد باقر عبادی در گفتگو با خبرنگار خاورستان، اظهارکرد: عملکرد اقتصادی دولت در سال جاری، عملکرد خوبی نبوده است و در سال جاری به رکود دامن زده شد.

وی افزود: دولت در مهار تورم موفقیت نسبی داشت اما نسبت به رکود اصلا عملکرد خوبی نداشت.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: دولت نتوانست بازار مسکن را به حرکت در بیاورد؛ عمده شهرک های صنعتی تعطیل یا نیمه تعطیل اند و دچار مشکلات متعدد اند.

حجت الاسلام عبادی با تاکید بر اینکه در حال حاضر بازار به شدت راکد است، تصریح کرد: وقتی سود بانکی بالا باشد، مالیات بالا گرفته شود و تسهیلات داده نشود رکود ایجاد می شود در حالی که ما رکود داشته ایم و به این رکود دامن زده شد.

وی با بیان اینکه باید دولت یک فکر اساسی برای ایجاد تحول اقتصادی بردارد، گفت: پویایی اقتصادی لازم است؛ عمده مردم فرزندان بیکار دارند و نیاز به شغل است.

وی ادامه داد: وزیراقتصاد، رئیس بانک مرکزی تاثیرگذار درسیاست های پولی و اقتصادی که منجربه تولید و اشتغال می‌شود هستند.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی افزود: من برای اشتغال جوانان نگرانم؛ وضعیت بیکاری به حدی است که من احساس خطر می کنم.

حجت الاسلام عبادی بیان کرد: برای اشتغال جوانان دولت باید اهتمام جدی داشته باشد و اگر نیازبه قانون باشد می تواند از مجلس کمک بگیرد و مجلس در این زمینه کمک می کند اما عمده کاراین است که باید در سیاست های پولی و اقتصادی دولت تجدید نظر صورت بگیرد.

وی اظهارکرد: وضعیت اقتصادی استان ما جدای از کشور نیست چراکه وقتی در کشور رکود است نمی توانیم بگوییم در یک استانی رکود نیست و اقتصاد مانند جریان خون است که تمام اعضا و جوارح بدن متاثر از این خون است.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی گفت: نمی توان گفت اقتصاد کشور راکد باشد و یک استان رکود نباشد اما به صورت جزئی ما بایستی نگاه مدیران هم نسبت به صنایع و صنعت باید یک نگاه مثبتی باشد مسوولان بانک ها و صنایع نگاه بهتری داشته باشند.

حجت الاسلام عبادی تاکید کرد: عمده مشکل سیاست های پولی و مالی دولت است که می تواند کل کشور را به حرکت در بیاورد.

وی افزود: اقتصاد چیزی نیست که زیربنای آن مربوط به استان خاصی باشد که نقش استان ها در این زمینه جزئی است.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی اظهارکرد: وقتی دست مردم پولی نباشد کسب و کار هم به چرخش و حرکت در نمی آید؛ بازار مخصوصا در بیرجند تعداد کسبه، مغازه ها و کسانی که وارد بازار شدند بیش از حد نیاز و استاندار است همه آسیب می بینند مالیات قابل توجهی بدهند که مشکلاتی ایجاد می کنند.

حجت الاسلام عبادی خاطرنشان کرد: اگر می خواهند از بانک پولی بگیرند باید بهره بالا بدهند و این کار کسبه را سخت کرده است.

وی تصریح کرد: دولت باید نسبت به بازار و خروج از رکود فکری بکند چراکه تاثیرات بازار برمردم و کسبه متقابل است.

ارسال یک دیدگاه

تمام حقوق این وبسایت متعلق به نماینده مردم شریف شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف درمجلس شورای اسلامی است. استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

بازگشت به بالا