امام خامنه ای(مد‌ظله‌العالی): کسانی که معتقدند برای پیشرفت کشور باید به غرب پناه برد، عقل خود را باخته‌اند زیرا عقل می‌گوید باید از تجربه‌ها درس گرفت.

حجت الاسلام عبادی : دولت در بودجه ۹۵ اعتبار مناسبی برای راه آهن بیرجند و تکمیل پروژه های نیمه تمام در نظر گیرد

حجت الاسلام عبادی : دولت در بودجه ۹۵ اعتبار مناسبی برای راه آهن بیرجند و تکمیل پروژه های نیمه تمام در نظر گیرد

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در خانه ملت در صحن علنی مجلس شورای اسلامی با اشاره به برخی مسائل حوزه انتخابیه‌اش گفت: علی رغم تذکرات مکرر از تریبون مجلس اعتبارات خراسان جنوبی آن گونه که در شأن استان است اختصاص پیدا نمی‌کند در حالی که این استان از مشکلاتی مانند خشکسالی رنج می‌برد.

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده مردم شهرستان‌های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی، حجت الاسلام سید محمدباقرعبادی در نطق میان دستور خود در جلسه علنی امروز (یکشنبه یکم آذرماه جاری) مجلس با تبریک هفته بسیج اظهار کرد: بسیج در حفاظت از آرمان ‌های اسلام و انقلاب و اطاعت از ولایت را همواره در دستور کار داشته است و این از شاخصه‌های بسیج و سپاه بوده است.

وی افزود: بسیج همیشه درکشور ما امنیت ساز بوده است و جای دارد از همه بسیجیان تقدیر و تشکر نمایم.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بسیج ‌ابزار مهمی برای مقابله با نفوذ دشمن است، بیان کرد: مسأله نفوذ همیشه مد نظر رهبر معظم انقلاب اسلامی بود و نسبت به آن چه فرهنگی، سیاسی ، اقتصادی و … هشدار داده اند.

وی تصریح کرد: اخیرا برخی برنامه‌های مغایر با فرهنگ ناب اسلامی و ایرانی در استان خراسان جنوبی برگزار شد که موجب آزردگی خاطر خانواده‌های شهدا، دانشجویان عزیز و اقشار مختلف مردم شد ، لازم است که همه دستگاه‌ها نسبت به مباحث فرهنگی حساسیت داشته باشند تا چنین فاجعه‌ای تکرار نشود.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی همچنین با اشاره به مباحث اقتصاد مقاومتی گفت: درباره اقتصاد مقاومتی لازم است که سند مکتوب و مدونی توسط دولت برای اجرای زمان بندی و مرحله‌ای اقتصاد مقاومتی تدوین شود و سالیانه گزارش آن به مجلس و مردم ارائه شود تا این مهم به دست فراموشی سپرده نشود.

این نماینده مجلس در بخش دیگری از نطق خود اظهار کرد: امنیت، یکی از نعمت‌هایی است که خدا به ما ارزانی داشته است که در منطقه پر از ناامنی خاورمیانه، ایران اسلامی کاملا امن است.

وی افزود: نعمت امنیت که بواسطه تلاش خستگی ناپذیر سپاه پاسداران، ارتش، نیروی انتظامی و ورزات اطلاعات و بسیج بوجود آمده و از زحمات همه تشکر می کنم.

حجت الاسلام عبادی در ادامه با مورد خطاب قرار دادن رییس جمهور بیان کرد: بسیاری از وزارت‌خانه‌های دولت بی انگیزه، بی تحرک و یا کم تحرک هستند به گونه ای که این کم تحرکی برای همگان ملموس است و این رخوت به سیستم اجرایی استان‌ها نیز سرایت کرده است و لازم است که رییس جمهور نسبت به ترمیم کابینه اقدام کند و افراد جوان تر و با انگیزه تر را به کارگیرد تا شاهد تحرک و پویایی بیشتری باشیم.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در خانه ملت در ادامه با اشاره به برخی مسائل حوزه انتخابیه‌اش گفت: جای تأسف دارد که علی رغم تذکرات مکرر از تریبون مجلس و در مجلسات متعدد، اعتبارات خراسان جنوبی آن گونه که در شأن استان است اختصاص پیدا نمی‌کند و عدالت در بین استان ها رعایت نمی‌شود.

وی افزود: برخی از استان‌ها که زیربنای مناسب دارند در عین حال در بودجه اعتبارات بیشتری برای آنها تصویب می‌شود و در حالی که این استان از مشکلاتی مانند محرومیت اقتصادی و خشکسالی رنج می‌برد.

وی با انتقاد از این که حدود ۱۶۰۰ پروژه نیمه تمام در بخش‌های مختلف استان وجود دارد که تکمیل آن نیازمند اعتبارات ویژه است، اظهار کرد: در بودجه ۹۵ لازم است که دولت اعتبار مناسب برای راه آهن بیرجند و تکمیل دوبانده شدن محور بیرجند به سربیشه و قاین را در نظر گیرد .

به گفته این نماینده بیمارستان ۲۲۰ تختخوابی رازی نیازمند اعتبار برای تجهیز دستگاه های پزشکی است.

حجت الاسلام عبادی با انتقاد از وضعیت مبهم انتقال آب به استان خراسان جنوبی، گفت: شایسته نیست که دولت با توجه به وضعیت استانی که به واسطه خشکسالی‌ها و مشکلات متعدد کشاورزان و دامداران آن در حال مهاجرت به حاشیه شهرهای بزرگ شده است، اقدامی انجام ندهد.

این عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس به مشکلات کشاورزان استان نیز اشاره کرد و افزود: متاسفانه مهاجرت‌های فراوانی از این استان به شهرهای بزرگ کشور انجام می‌شود که ضروری است دولت برای مشکلات کشاورزان و دامداران تمهیداتی بیاندیشد و به فکر اشتغال باشد تا شاهد این اتفاقات نباشیم.

وی با بیان اینکه لازم است دولت به صنایع غیر از خودرو سازی نیز توجه ویژه ای کند، گفت: شایسته نیست که بعد از گذشت دو سال از عمر دولت یازدهم شاهد تعطیلی شهرک های صنعتی، کارخانه ها و کارگاه ها باشیم.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی از دولت باید در عرصه اقتصادی توجه ویژه ای به وضعیت رکود داشته باشد تا در آینده شاهد پویایی و بالندگی اقتصادی در کشور باشیم.

ارسال یک دیدگاه

تمام حقوق این وبسایت متعلق به نماینده مردم شریف شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف درمجلس شورای اسلامی است. استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

بازگشت به بالا