امام خامنه ای(مد‌ظله‌العالی): کسانی که معتقدند برای پیشرفت کشور باید به غرب پناه برد، عقل خود را باخته‌اند زیرا عقل می‌گوید باید از تجربه‌ها درس گرفت.

حجت الاسلام عبادی: دولت نسبت به اشتغال روستائیان فکر اساسی کند/ احداث بیمارستان و استخر شنا خوسف نیازمند تخصیص اعتبارات است

حجت الاسلام عبادی: دولت نسبت به اشتغال روستائیان فکر اساسی کند/ احداث بیمارستان و استخر شنا خوسف نیازمند تخصیص اعتبارات است

 

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده مردم شهرستان‌های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی به نقل از خبرگزاری فارس، حجت‎الاسلام سید محمدباقر عبادی صبح امروز در جلسه شورای اداری شهرستان خوسف با انتقاد از اداره‌کل فرهنگ و ارشاد خراسان جنوبی اظهار داشت: هنوز اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان خوسف مدیر ندارد، اما مناسب نیست یک دستگاه فرهنگی سرگردان باشد و هنوز مدیر آن مشخص نباشد.

وی از اداره‌کل فرهنگ و ارشاد خراسان جنوبی خواست که در زمینه انتصاب رئیس اداره ارشاد و تکمیل ساختمان آمفی تئاتر اداره ارشاد شهرستان خوسف هرچه سریع‌تر همت کند.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی با تقدیر از زحمات و تلاش‎های اداره‌کل ثبت اسناد و املاک استان در پیگیری و دریافت مجوز تأسیس اداره ثبت اسناد و املاک در شهرستان‎های خوسف و درمیان ابراز امیدواری کرد که این ادارات در شهرستان‎های خوسف و درمیان به‌زودی مستقر شوند.

حجت الاسلام عبادی خواستار ارتقای اداره راه و شهرسازی شهرستان خوسف شد و از اداره‌کل امور عشایری استان که نسبت به دایر کردن امور عشایری شهرستان خوسف اقدام کرده است، تقدیر و تشکر کرد.

وی با بیان اینکه روستاهای ما مشکل آب دارند، گفت: آبرسانی گاهی با تأخیر انجام می‎شود، به همین منظور درخواست تسریع این مهم را داریم.

نماینده مردم بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: روستائیان استان ما یکی از مظلوم‎ترین اقشار هستند، آب خوردن ندارند، حالا کشاورز چه طور می‎خواهد کشاورزی کند، روستاهایی که یک دانه درخت ندارد روستاهایی که اصلاً کشتزاری ندارد، به گونه‌ای که ده‎ها خانوار دور هم نشستند ولی نه کشاورزی، نه کشتزاری دارند.

حجت الاسلام عبادی ادامه داد: از دولت می‎خواهیم که نسبت به اشتغال روستائیان یک فکر اساسی کند و گرنه اگر روستائیان مهاجرت کنند به یقین به ضرر دولت و امنیت کشور است چراکه نقاط مرزی وقتی خالی شود مشکلات امنیتی به وجود می‎آید، به نفع دولت است که قبل از اینکه این مهاجرت‎ها شکل بگیرد و روستاها خالی بشود به داد روستاها برسد.

وی افزود: با کمال تأسف امروز دولت برای روستائیان در بحث اشتغال که با بی‎آبی مواجه شده‎اند نه مشاوره می‎دهد و نه کمکی می‎کند.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: روستائیان سرگردان و متحیر هستند، نمی‎دانند که باید چه کار کنند و هیچ دستگاهی هم متولی امور روستائیان نیست، که لازم است دستگاهی حتماً متولی همه امور روستاها شود، چراکه به منفعت روستاها و روستاییان است.

حجت الاسلام عبادی با اشاره به اینکه طرح فاضلاب خوسف بسیار اهمیت دارد، افزود: مسئولان پیگیری کنند، به ویژه مسئولان استانی که حتماً ردیف بودجه هم گرفته شود.

وی ادامه داد: شهرستان خوسف از نظر فاضلاب اهمیت فوق‎العاده‎ای دارد، چراکه امکان حفر چاه جذبی در شهر خوسف وجود ندارد و چاره‎ای جز احداث شبکه فاضلاب در آنجا نیست.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: در ارتباط با احداث استخر شنا و بیمارستان، اقدامات خوبی انجام شده ولی کافی نیست.

حجت الاسلام عبادی با بیان اینکه اقتصاد مقاومتی باید توسط دولت تعریف شود، گفت: باید دقیقاً نسخه عملیاتی اقتصاد مقاومتی نوشته و چیده شود، یعنی مدیران بدانند که در اقتصاد مقاومتی قرار است چه چیزی پیاده شود.

وی ادامه داد: در صورتی‌که دشمن بداند اقتصاد ما به‌گونه‎ای است که فردا اگر تحریم را برگرداند یا مجدد تحریم کنند، ما تحت فشار قرار می‎گیریم، یقین بدانید که دشمن این کار را انجام می‎دهد.

این مسئول افزود: لازم است همه دستگاه‎ها به‌صورت جدی‎تر بحث اقتصاد مقاومتی را در نظر بگیرند.

حجت الاسلام عبادی با بیان اینکه بسیج ابتکار فوق‎العاده‎ای بود در حد اعجاز و کرامت که توسط امام راحل پیشنهاد شد، تصریح کرد: قبل از جنگ امام فرمان ارتش ۲۰ میلیون را صادر کردند، شاید آن زمان هیچکس توجه نداشت و اهمیت بسیج را نمی‎دانست اما وقتی که در عرصه‎ها و چالش‎های مختلف نظام کاربرد بسیج و بسیجیان را دیدیم بیشتر به اهمیت آن پی‎بردیم.

وی با اشاره به اینکه در تهدیدها، چالش‎ها و بحران‎های خارجی و داخلی، همواره بسیج و بسیجیان سبب مصونیت انقلاب شدند، افزود: بسیج چون متصل است به دریای بیکران ملت و قدرت نامنتهای خداوند، تبدیل شده است به مجموعه شکست‌ناپذیر در دنیا، که سبب یأس و ناامیدی دشمن بوده و موجب امیدواری ملت ایران شده است.

 

ارسال یک دیدگاه

تمام حقوق این وبسایت متعلق به نماینده مردم شریف شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف درمجلس شورای اسلامی است. استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

بازگشت به بالا