امام خامنه ای(مد‌ظله‌العالی): کسانی که معتقدند برای پیشرفت کشور باید به غرب پناه برد، عقل خود را باخته‌اند زیرا عقل می‌گوید باید از تجربه‌ها درس گرفت.

حجت الاسلام عبادی: رئیس جمهور برای اشتغال و کمبود آب برنامه ی سریع ارائه کند/ وزیر نیرو هیچ کاری عملا برای استان انجام نداده است

حجت الاسلام عبادی: رئیس جمهور برای اشتغال و کمبود آب برنامه ی سریع ارائه کند/ وزیر نیرو هیچ کاری عملا برای استان انجام نداده است

نماینده مردم بیرجند در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار خاورستان، به سفر رئیس جمهور و هیئت دولت به خراسان جنوبی اشاره کرد و گفت: در خراسان‌جنوبی در حال حاضر مطلبی مهم تر از کمبود آب نیست چراکه خشکسالی متوالی ۱۶،۱۷ ساله امان دامداران و روستاییان ما را بریده است.

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده مردم شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی، نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه رئیس جمهور برای اشتغال و کمبود آب برنامه ی سریع ارائه کند، گفت: امیدواریم عملکرد منفی وزیر نیرو در سفر ریاست جمهور به استان تغییر کند.

رئیس جمهور، بحران آب را جدی بگیرد/نیاز به کارهای عملیاتی در این خصوص داریم

وی با بیان این‌که بخاطر کمبود آب در سفره‌های زیرزمینی برخی شهرستان‌های استان در آینده نه چندان دور، دچار بحران آب خواهند شد، تصریح کرد: ما از ریاست جمهور درخواست داریم که بحث حل بحران آب را در استان ما جدی بگیرند.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: هیئت دولت باید برای انتقال آب به استان در این سفر برنامه داشته باشند.

حجت الاسلام عبادی بیان کرد: متاسفانه در گذشته گلایه مند از وزیر نیرو هستیم و این وزیر هیچ کاری در عمل برای استان و حل مشکل بی آبی در استان ما انجام نداده است و کارهای وی تنها در حد نظریه پردازی، حرف و سخن بوده است.

وی تاکید کرد: ما علاقه داریم عملکرد منفی وزیر نیرو در سفر ریاست جمهور به استان تغییر کند و به طور مشخص دولت به این خواسته به حق مردم به صورت مشخص پاسخ دهد و راه انتقال آب را مشخص کند.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی اذعان داشت: ما دیگر از مطالعه در خصوص بحران آب خسته شده ایم و نیاز به کارهای عملیاتی در این خصوص داریم.

حجت الاسلام عبادی افزود: مسئولان باید آن مشکلاتی که وجود دارد، براساس اولویت ها مطرح کنند و تقاضای ما از هیئت دولت این است که این سفر چه به استان ما و استان های دیگر برای مردم بار عملی داشته باشد.

این سفرها نباید در حد شعار باقی بماند/انشالله شاهد عمل دولت در فاصله نه چندان دور باشیم

وی با تاکید بر اینکه این سفرها این طور نباشد که صرف گفتن مطالبی در خصوص مشکلات باشد و تنها در حد شعار باقی بماند، گفت: اهمیت این سفرها برای مردم خیلی مهم است و باعث می شود همیشه اعتمادشان به دولت و مسئولان باقی بماند.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی ابراز امیدواری کرد: آنچه گفته می‌شود انشالله شاهد عمل دولت در فاصله نه چندان دور باشیم.

حجت الاسلام عبادی خاطرنشان کرد: راه آهن در بودجه ۹۴ ردیف اجرایی گرفت و دولت می‌تواند خارج از ردیف اعتباری آن، به صورت ویژه و فاینانس به آن کمک کنند و خود شخص ریاست جمهور دستور دهند که خارج از ردیف بودجه اعتباری بریا این پروژه مهم تخصیص یابد.

وی به دوبانده شدن راه های اصلی استان اشاره کرد و گفت: راه‌های روستایی، دوبانده شدن راه های اصلی و رونق راه هایی که منجر به گردشگری خیلی مهم است و امید است که هیئت دولت عنایت ویژه ای به این موضوع داشته باشد و زیرساخت راه نیز برای این استان هم فراهم شود.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در خانه ملت تصریح کرد: یک کتابخانه جامع مرکزی در مرکز استان نیاز است چراکه استان ما یک استان دانشجویی و فرهنگی است و اساتید بزرگ و طلاب علوم دینی در حوزه و دانشگاه حضور دارند و نیازمند کتاب هستند.

حجت الاسلام عبادی با بیان این‌که دولت باید به ساخت و ساز حوزه علمیه نیز کمک کند، گفت: درست است حوزه‌های علمیه اعتبار جداگانه و مستقلی دارند و دولتی نیستند اما دولت می تواند برای عمران و کار ساختمان سازی حوزه علمیه کمک کند چراکه دانشگاه ها پیشرفت دارند اما حوزه ها متاسفانه پیشرفت لازم را ندارند.

وی با تاکید بر اینکه هر جا که حوزه علمیه رونق یافته است موجب امنیت و آبادانی آن منطقه شده است، یادآورشد: در بعد امنیتی ملی نیز گسترش حوزه علمیه اهمیت دارد و تهاجم فرهنگی اقتضا می‌کند حوزه علمیه تقویت شود.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: در بحث پروازها باید تعداد پروازها بیشتر و به موقع انجام شود و به تهران حداقل روزی دو پرواز داشته باشیم.

عبادی افزود: هم چنین به مشهد تعداد پرواز بیشتری داشته باشیم و زمینه پرواز به شهرستان های نیز از فرودگاه بیرجند فراهم شود.

خشکسالی متوالی کمر کشاورزان و دامداران را شکسته است/ باید راهکار ویژه ای برای اشتغال روستائیان داشته باشد

وی تصریح کرد: خشکسالی متوالی کمر کشاورزان و دامداران را شکسته است اولین کار دولت در این زمینه می تواند وام هایی که گرفته شده را استمحال کنند و توجه ویژه به کشاورزان داشته باشند.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی به سفر به ۲۰۰ حوزه انتخابی روستاهای خود اشاره کرد و افزود: این مناطق گرفتار خشکسالی شده اند و آب برای خوردن ندارند.

عبادی ادامه داد: متاسفانه نیروی کاری که در روستا است معطل مانده و بیکاری و مشکلات دیگری نیز بوجود می‌آیند در حالی که این‌ها شهروندان جمهوری اسلامی هستند و حق بزرگی بر گردن این نظام و انقلاب دارند.

وی افزود: در خواست من از هیئت دولت این است که راهکار ویژه و سریع السیر برای اشتغال روستاهای خشکسالی زده پیاده کنند و تکلیف افرادی که در حاشیه مرز شرقی زندگی می کنند و تنها دولت به آنها آب خوردن می دهد را روشن کنند.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای‌اسلامی تصریح کرد: در زمینه مشاور و آموزش این افراد سریعا دولت فکری کند و اگر دولت در جریان مشکلاتشان قرار بگیرند یک شب نخواهند خوابید.

حجت الاسلام عبادی اذعان داشت: خراسان جنوبی از لحاظ صنعت و معدن بسیار غنی است و گسترگی فراوانی دارد و سومین استان کشور از لحاظ گستردگی و پهناوری است.

وی ادامه داد: پیشنهاد ما این است راهکاری برای صنعت استان اندیشیده شود و معادن رونق خوبی پیدا کند چراکه از ظرفیت‌های معدن استان استفاده نمی شود.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: در شهرستان نهبندان سنگ های زینتی و گران بهایی وجود دارد که برای تراش به اصفهان برده شده و دوباره به استان ما می‌رود این در حالی است که جوانان بیکار در استان وجود دارند.

صنعتگران استان سال‌ها است دچار بحران هستند/ شهرک‌های صنعتی وضعیت نابسمانی دارند

عبادی افزود: سرمایه گذار حاضر نیست در خصوص فرآوری سنگ سرمایه گذاری کند و این نیازمند توجه ویژه دولت است.

وی ادامه داد: صنعتگران استان سال‌ها است دچار بحران هستند، شهرک‌های صنعتی وضعیت نابسمانی دارند، بسیاری از کارخانه داران ورشکست شده اند و برخی سرمایه گذارن متواری هستند و دلیل آن ریسکی است که بخاطر سرمایه گذاری در مناطق دور افتاده خراسان جنوبی کرده اند.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس تصریح کرد: اگر دولت تدبیر و امید می‌خواهد برای شرق کشور کاری کند باید تسهیلات ویژه برای بخش صنعت اختصاص دهد، معافیت‌های مالیاتی بدهد، سود تسهیلات بانکی کاهش داده و مابه التفاوت آن را دولت به بانکها بدهد.

عبادی اظهارداشت: احساس ما این است که تمام استان ما غیر برخودار است این در حالی است که دکتر نوبخت شهر بیرجند، قاین، طبس، خوسف و زیرکوه را برخوردار اعلام کردند و از معافیت ها محروم هستند در حالی که این عادلانه نیست.

وی با بیان اینکه تمام استان ما حتی مرکز استان یک سری محرومیت‌هایی دارد که شهرستان های دیگر ندارد، گفت: بیرجند بیشترین محرومیت را از لحاظ آموزشی نسبت به شهرستان‌های کل استان دارد.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: شهر علم پرور، عالم خیز بیرجند و دانشمندان بزرگ داشته و انتظار ما این است مشکل در زمینه فضای آموزشی نداشته باشد.

عبادی اضافه کرد: در مهر شهر ۳ هزار نفر مسکن مهر وجود دارد در حالی که سه یا چهار مدرسه دارند و این نیز نیاز به توجه ویژه مسئولان دارد.

وی ادامه داد: دانشگاه های ما خصوصا دانشگاه های بیرجند باید توجه ویژه ای شود تو حصیلات تکمیلی کارشناسی ارشد و دکترا و رشته هایی که زیرساخت های آن فراهم است مورد توجه قرار بگیرد.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مردم بیرجند سال ها است چشم انتظار ساخت بیمارستان بیرجند هستند، گفت: در خیلی وقتها  ما تخت بیمارستانی و امکانات کم داریم و باید برنامه ساخت آن تسریع یابد.

تجهیز بیمارستان ها و گازرسانی به شهرها از خواست های مهم مردم است

عبادی با بیان اینکه از لحاظ تجهیزات بیمارستانی این استان خیلی از شهرهای دیگر فاصله دارند، افزود: باید توجه ویژه در امکانات پزشکی در بیمارستان های ساخته شده است داشته باشیم.

وی اظهارداشت: استان ما از ظرفیت استفاده از انرژی های نو، بادی و خورشیدی وجود دارد و حداقل سه دالان مهم باید بسیار مناسب برای توربین بادی وجود دارد و باید در این زمینه سرمایه گذاری کند.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: مخصوصا اینکه کشور همسایه افغانستان بسیار نیازمند انرژی هستند و مکرر از ما در خواست صادرات برق دارند که ما می توانیم این ظرفیت را در استان فراهم کنیم.

عبادی تصریح کرد: متاسفانه در استان ما برخی شهرستان‌ها مانند درمیان، سریشه و نهبندان هنوز گازرسانی نشده اند که واقعا لازم است در دولت نسبت به آن تسریع کند این در حالی است که در برخی استان‌ها، روستاها را گازرسانی می کنند و این برای نظام و دولت مناسب نیست.

 

ارسال یک دیدگاه

تمام حقوق این وبسایت متعلق به نماینده مردم شریف شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف درمجلس شورای اسلامی است. استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

بازگشت به بالا