حجت الاسلام عبادی: رشته‌های زورخانه‌ای و پهلوانی در بین جوانان خراسان جنوبی گسترش یابد

نماینده مردم شهرستان‌های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس اسلامی با بیان اینکه بهترین خصلت یک ورزشکار اخلاق وجوانمردی است، گفت: باید رشته‌های زورخانه ای و پهلوانی در بین جوانان گسترش یابد.

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده مردم شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی به نقل از  تسنیم از بیرجند، حجت الاسلام و المسلمین سید محمد باقر عبادی ظهر امروز در مراسم افتتاح نخستین گود زورخانه‌ای باستانی خصوصی کشور در روستای تقاب خوسف اظهار داشت: بهترین خصلت یک ورزشکار اخلاق و جوانمردی است.

وی با بیان اینکه ورزشکاران و پیشکسوتان باستانی کار وظیفه دارند تا فرهنگ پهلوانی را اشاعه دهند، افزود: ورزش باستانی با تفکر و آداب زندگی دینی شکل گرفته که با دیگر رشته‌های ورزشی تفاوت زیادی دارد.

نماینده مردم شهرستان‌های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی گفت: زورخانه هسته مرکزی اشاعه فرهنگ پهلوانی است که ورزشکاران و پیشکسوتان باستانی کار وظیفه دارند تا این فرهنگ را در جامعه گسترش دهند و تا حد امکان جایگزین ورزش‌هایی کنند که از فرهنگ دیگر کشورها گرفته شده است.

حجت الاسلام عبادی با بیان اینکه ورزش زورخانه ای برگرفته از فرهنگ پهلوانی و خصوصیات بارز و منحصر به فرد حضرت علی(ع) است، افزود: ورزش پهلوانی از نیاکان به ما ارث رسیده که باید به خوبی حفظ و به آیندگان منتقل شود و نباید به ورزش تنها نگاه ورزشی شود زیرا ورزش پهلوانی یک میراث فرهنگی ماندگار برای ما است که از مولفه‌های آن تندرستی و نوعدوستی است.

وی با بیان اینکه روح و منش حاکم بر ورزش پهلوانی و زورخانه‌ای نشأت گرفته از جوانمردی، ادب و متانت است، اظهار داشت: ورزش پهلوانی در تاریخ و فرهنگ ملی و اسلامی ایران زمین ریشه دارد که انعکاس روح پهلوانی و فرهنگ و تمدن ایران دارد.

نماینده مردم شهرستان‌های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه باید رشته ورزشی زورخانه‌ای و پهلوانی بین جوانان بیش از این گسترش یاید، گفت: این ورزش مفید برای ایجاد نشاط جسمی و روحی است.

حجت الاسلام عبادی افزود: فقدان فرهنگ پهلوانی سبب خشونت و جنایت توسط انسان بر علیه یکدیگر در دنیای امروز می‌شود و فرهنگ پهلوانی گمشده انسان است که باید بتواند بی فرهنگی و نا جوانمردی که دنیا را فراگرفته در مسیر پهلوانی قرار دهد.

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.