امام خامنه ای(مد‌ظله‌العالی): کسانی که معتقدند برای پیشرفت کشور باید به غرب پناه برد، عقل خود را باخته‌اند زیرا عقل می‌گوید باید از تجربه‌ها درس گرفت.

حجت الاسلام عبادی: زمینه برگزاری جشنواره های فرهنگی بین‌المللی درکانون ایجاد شود

حجت الاسلام عبادی: زمینه برگزاری جشنواره های فرهنگی بین‌المللی درکانون ایجاد شود

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه کودکان ونوجوانان،مشکلات مردم درقالب نقاشی، یادداشت به اطلاع مسئولان برسانند، گفت: زمینه برگزاری جشنواره های فرهنگی بین‌المللی درکانون ایجاد شود.

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده مردم شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی، حجت الاسلام سید محمدباقر عبادی در بازدید از مراکز کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان بیرجند ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر گفت: کودکان و نوجوانان هدف اصلی در این کانون هستند که باید به آنها در زمینه های گوناگون از جمله پرورشی، فکری و هنری خدمت رسانی ویژه کرد.

حجت الاسلام عبادی در ادامه افزود: استان خراسان جنوبی با دارا بودن موقعیت فرهنگی و همچنین وجود پتانسیل ها و ظرفیت های مطلوب نیز می تواند پذیرای مسابقات  و جشنواره های   بین المللی باشد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود بیان کرد: کودکان و نوجوانان در کانون های سطح استان خراسان جنوبی با استفاده از ظرفیت های از قبیل نقاشی، دلنوشته و یادداشت مشکلات استان خود را به مسئولین انعکاس دهند.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی توجه به کتاب و کتابخوانی را از جمله رسالت‌های اصلی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان دانست و اظهارداشت: کانون نیز در حوزه افزایش سرانه مطالعه نوجوانان برنامه‌ریزی جدی داشته باشد تا نسل آینده کشور، جوانانی با مطالعه و قوی باشند.

وی افزود: حمایت از آثار و تولیدات صنایع دستی، فیلم و انیمیشن، نقاشی و شعر کودکان و نوجوانان سبب ایجاد باور، اعتماد به نفس و خلاقیت در فرزندان کشور می‌شود.

حجت‌الاسلام عبادی در ادامه با اشاره به اینکه کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان موضوعات اولویت‌دار استان خراسان جنوبی را دنبال کند، گفت: نوجوانان با حمایت کانون بر روی موضوعاتی شامل کشاورزی، بحران آب و همچنین مسائل فرهنگی و اجتماعی استان در قالب نقاشی، یادداشت و فیلم وارد شوند.

حجت الاسلام عبادی در ادامه با بیان اینکه استعدادشناسی و شکوفایی استعدادها از جمله خواست‌های مردم از کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان است، گفت: دستگاه‌های آموزشی از جمله کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان باید در سنن کودکی بر روی استعدادهای فرزندان کشور متمرکز شود تا ضمن شناسایی آنها جهت‌گیری مناسبی را برای ارتقای سطح علمی آنان مشخص نماید.

وی تأکید کرد: در حوزه توجه به کودکان و نوجوانان نباید از ظرفیت‌ها و استعدادهای توانمند در روستاها و علی‌الخصوص عشایر غافل شد.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی ضمن ابراز خرسندی از توانایی‌ها و افتخارات کودکان و نوجوانان خراسان جنوبی تأکید کرد: توجه به مسائل کارآفرینی و آموزش صنایع دستی از جمله سفال که بنا بر گفته مدیران کانون تا حدودی منبع درآمد هم برای نوجوانان بوده، اقدامی ارزشمند برای پیوند نوجوانان با جامعه است.

ارسال یک دیدگاه

تمام حقوق این وبسایت متعلق به نماینده مردم شریف شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف درمجلس شورای اسلامی است. استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

بازگشت به بالا