امام خامنه ای(مد‌ظله‌العالی): کسانی که معتقدند برای پیشرفت کشور باید به غرب پناه برد، عقل خود را باخته‌اند زیرا عقل می‌گوید باید از تجربه‌ها درس گرفت.

حجت الاسلام عبادی: سرمایه گذاری، می تواند بیشترین و بهترین نیکوکاری در استان باشد

حجت الاسلام عبادی: سرمایه گذاری، می تواند بیشترین و بهترین نیکوکاری در استان باشد

نماینده مردم بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس شورای اسلامی به وجود مشکلات عدیده در خراسان جنوبی همچون کم آبی و مهاجرت اشاره کرد و متذکر شد: بر کسی پوشیده نیست که در این استان، برای تعداد ۴۴۰ روستا، آب آشامیدنی با تانکر حمل می شود.

 

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده مردم شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی به نقل از خبرنگار خاورستان، حجت الاسلام سید محمد باقر عبادی نماینده مردم بیرجند،خوسف و درمیان در مجلس شورای اسلامی ظهر امروزدر جلسه تجلیل از بورس گیرندگان طرح حمایت تحصیلی استان، با اشاره به این که  اصل کمک ونیکوکاری، چنانچه مردمی شود تاثیر گذاری و فراگیری بالاتری به دنبال  خواهد داشت، اظهار کرد: بدون شک، واگذاری اموری که به مردم انجام می شود، نتایج بهتری به همراه دارد.

وی با بیان این که سابقه نشان داده است که بخش خصوصی می تواند در انجام امور خیر و نیک  به مراتب بهتر از بخش دولتی عمل کند، تصریح کرد: متاسفانه در خراسان جنوبی،شاهد فراهم نبودن زیرساخت های استانی هستیم که باید مسئولین ذی ربط به این مهم توجه وافی و کافی داشته باشند.

نماینده مردم بیرجند،خوسف و درمیان در مجلس شورای اسلامی ضمن اشاره به این که حدود ۲۰ سال است که خراسان جنوبی با پدیده خشکسالی دست و پنجه نرم می کند،یادآور شد: در این استان، فقیر تولید می شود که بسیار نگران کننده است.

حجت الاسلام عبادی به وجود مشکلات عدیده در خراسان جنوبی همچون کم آبی و مهاجرت اشاره کرد و متذکر شد: بر کسی پوشیده نیست که در این استان، برای تعداد ۴۴۰ روستا، آب آشامیدنی با تانکر حمل می شود.

وی افزود: آب آشامیدنی حمل شده به روستاهای مذکور حتی گاهی سبب بیمار شدن افراد و روستائیان می شود چرا که بعضی از تانکرهای آب رسان ممکن است بلحاظ شرایط گرماو…دارای مشکلاتی در این خصوص باشند.

نماینده مردم بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس شورای اسلامی با بیان این که مهاجرت در خراسان جنوبی، طی سال های اخیر منجر به یک بحران جدی است، عنوان داشت: طی ده سال گذشته بالغ بر ۵۰درصد روستاییان استان، به شهرها مهاجرت کردند.

حجت الاسلام عبادی با اشاره به مشکلات ایجاد شده در راستای مهاجرت روستائیان به شهرها، بیان کرد: مهاجرت ها موجب حاشیه نشینی، بحران های فرهنگی،اجتماعی،سیاسی و حتی افزایش هزینه های دولت نیز می شود.

وی در ادامه صحبت هایش با بیان این که صدای روستائیان این استان، به جایی نمی رسد، اذعان داشت: در کشور ایران وقتی فاجعه ای اتفاق می افتد به سراغ آن می روند و کسی فریاد رس نیست.

نماینده مردم بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس شورای اسلامی گفت: آنچه مسلم است آن است که دولت باید فکری مدون و اساسی به همراه با برنامه ریزی دقیق برای استان خراسان جنوبی داشته باشد.

حجت الاسلام عبادی نیکوکاری را تنها  منوط به حمایت مالی کردن ندانست و افزود: سرمایه گذاری، می تواند بیشترین و بهترین نیکوکاری در استان باشد.

ارسال یک دیدگاه

تمام حقوق این وبسایت متعلق به نماینده مردم شریف شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف درمجلس شورای اسلامی است. استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

بازگشت به بالا