امام خامنه ای(مد‌ظله‌العالی): کسانی که معتقدند برای پیشرفت کشور باید به غرب پناه برد، عقل خود را باخته‌اند زیرا عقل می‌گوید باید از تجربه‌ها درس گرفت.

حجت الاسلام عبادی: سلامت غذا از نظر بهداشت و حلیت بسیار مهم است

حجت الاسلام عبادی: سلامت غذا از نظر بهداشت و حلیت بسیار مهم است

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی از فعالیت های دامپزشکی در راستای کنترل و نظارت بر گوشت حلال، سالم و بهداشتی تقدیر کرد و افزود: سلامت غذا از نظر بهداشت و حلیت بسیار مهم است.

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده مردم شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی، حجت الاسلام سید محمدباقر عبادی(۱۷ اردیبهشت ماه) در دیدار با مدیرکل دامپزشکی استان خراسان جنوبی که در محل دفتر وی صورت گرفت، اظهار داشت: دامپزشکی با امنیت غذایی و سلامت جسم و روح مردم سر و کار دارد، زیرا اگر مردم در سالم بودن گوشتی که قصد مصرف دارند مردد شوند، روح آنها نیز دچار بیماری می‌شود.

وی تصریح کرد: سلامت غذا از نظر بهداشت و حلیت بسیار مهم است.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی از فعالیت های دامپزشکی در راستای کنترل و نظارت بر گوشت حلال، سالم و بهداشتی تقدیر کرد و افزود: در خارج از کشور مبحث حلیت غذا یا برند حلال، در حال تبدیل شدن به یک برند معروف جهانی است.

-گفتنی است، در این دیدار آقای علیرضا رفیعی‌پور مدیرکل دامپزشکی خراسان جنوبی ضمن ارائه گزارشی از عملکرد این اداره‌کل، اظهار داشت: قانون صید و ذبح شرعی مصوب در مجلس شورای اسلامی باعث گامی بلند در راستای تأمین غذای حلال و بهداشتی شده است.

آقای علیرضا رفیعی پور ادامه داد: تأمین و تضمین غذای حلال و بهداشتی همواره یکی از دغدغه‌های سازمان دامپزشکی بوده است.

وی با اشاره به اینکه ۷۰ درصد بیماری‌های مشترک بین انسان و دام هستند، بیان داشت: دامپزشکی با اقدامات بهداشتی و قرنطینه‌ای مناسب از بروز بیماری‌ها و به ویژه بیماری‌های نو پدید و جلوگیری می‌کند.

مدیرکل دامپزشکی خراسان جنوبی به شرایط اقلیمی و صنایع تولیدی در خراسان جنوبی اشاره کرد و افزود: کشاورزی و دامداری کم هزینه‌ترین حوزه در اشتغال استان است.

وی ادامه داد: با حداقل سرمایه می‌شود در این حوزه یک شغل ایجاد کرد چرا که نیاکان ما نیر در این شغل مشغول به کار بوده‌اند.

آقای علیرضا رفیعی پور یادآور شد: کشور برزیل بدون وجود هیچ نوع صنعت و معدنی اقتصاد خود را بر پایه کشاورزی و دامپروری بنا نهاده که در حال حاضر از اقتصادی پویا برخوردار است.

وی با بیان اینکه در سطح استان ۱۱ آزمایشگاه فعال وجود دارد، اظهار داشت: در حال حاضر آزمایشگاه تخصصی شرق کشور نیز در استان خراسان جنوبی در حال احداث است که با تخصیص اعتبارات استانی این آزمایشگاه نیز تا پایان سال جاری افتتاح خواهد شد.

مدیرکل دامپزشکی خراسان جنوبی در ادامه اذعان داشت: ریاست سازمان دامپزشکی نیز در دیدار از این آزمایشگاه قول مساعدت دادند تا لوازم و وسایل مورد نیاز آزمایشگاه نیز تهیه شده است.

مدیرکل دامیپزشکی خراسان جنوبی در دیدار با نماینده مردم بیرجند در مجلس

ارسال یک دیدگاه

تمام حقوق این وبسایت متعلق به نماینده مردم شریف شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف درمجلس شورای اسلامی است. استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

بازگشت به بالا