امام خامنه ای(مد‌ظله‌العالی): کسانی که معتقدند برای پیشرفت کشور باید به غرب پناه برد، عقل خود را باخته‌اند زیرا عقل می‌گوید باید از تجربه‌ها درس گرفت.

حجت الاسلام عبادی: سند۲۰۳۰ ماهیت لیبرالی و سکولاری دارد/ ظاهرا ۲۰۳۰ در کشور تمام شده است اما باید مراقب باشیم که تاثیری بر جامعه نگذارد

حجت الاسلام عبادی: سند۲۰۳۰ ماهیت لیبرالی و سکولاری دارد/ ظاهرا ۲۰۳۰ در کشور تمام شده است اما باید مراقب باشیم که تاثیری بر جامعه نگذارد

نماینده مردم بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس گفت: ماهیت سند ۲۰۳۰ سکولاری و لیبرالی است، به طوری که در آن خدا و دین و معنویت جای ندارد و به جای خدامحوری انسان محوری در ان لحاظ شده است.

 

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده مردم شریف بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس، حجت الاسلام سید محمد باقر عبادی شب گذشته(۲۸ خرداد) در جمع فعالان فرهنگی بیرجند با بیان اینکه تصویب سند ۲۰۳۰ توسط دولت  کاملا محرمانه روند را طی کرد، گفت: چطور اینها یک سند به این مهمی را قبل از اینکه تصویب کنند به اطلاع شورای عالی انقلاب فرهنگی کشور و مجلس و کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس نرساندند؟

 

وی با اشاره به اینکه اینکه آقایان می گویند رونوشت سند برای شورای عالی انقلاب فرهنگی و قوای دیگر فرستاده شده است، این مغالطه است؛ چراکه بعد از این که به تصویب رساندند و رسانه ای شد، برای شورای عالی انقلاب فرهنگی فرستادند، گفت: قبل از ان اصلا گفتمانی با سایر بخشهای نظام نداشتند.

 

رئیس کمیته تربیت اسلامی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه این همه قرارداد نفتی و بانکی و غیره در این دولت به صورت محرمانه امضا شد، اما شایسته نبود این سند ۲۰۳۰ که مربوطه به فرهنگ کشوراست را از همه نهادهای فرهنگی مخفی کنند، افزود: اقایان علی رغم اینکه شعار شفافیت می‌دهند، اما متاسفانه مسائل محرمانه زیاد دارند، لذا باید اسم دولت را دولت محرمانه‌ها گذاشت.

 

حجت الاسلام عبادی با بیان اینکه سازمان یونسکو  که این سند را نوشته هم کارکرد مثبت دارد و هم منفی و نهادهای بین المللی گاهی جاده صاف کن نظام سلطه می‌شوند، اظهارداشت: طبق این سند اینها با واژه‌هایی مانند «صلح جهانی» می‌خواهند که در کتاب‌های درسی ما حرفی از جنایت های اسرائیل و دیگران زده نشود و از دفاع و جهاد و شهادت هم حرفی در کتابها نیاید، در حالی خودشان  تمام منطقه را ناامن کرده اند و ما ناچار به دفاع از خود هستیم و بدون فرهنگ مقاومت اسیب جدی میبینیم.

 

وی با بیان اینکه ماهیت سند ۲۰۳۰ سکولاری و لیبرالی است، به طوری که در آن خدا و دین و معنویت و در یک کلمه تربیت جایی نداردو به جای خدا محوری انسان محوری قرار می گیرد، اظهارداشت: این سند از این نظر کاملا برخلاف سند تحول بنیادین است که خدامحور نیست.

 

رئیس کمیته تربیت اسلامی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه  با همین ۲۰۳۰ کاری کردند که در کتابهای درسی کشورهای عربی یک فضای لطیف برای رژیم صهیونیستی شکل گرفته است در حالی اسرائیل در منطقه ام الفساد است و غفلت از ان عواقب بدی دارد ، افزود: طبق این سند باید اطلاعات آموزشی کشور را در اختیار یونسکو قرار دهیم.

 

حجت الاسلام عبادی با اشاره به اینکه آموزش و پرورش یکی از نهادهای مهم انسان سازی در کشور است که مدیران آینده کشور را در خود تربیت می کند و فرهنگ جامعه در آن شکل می گیرد، گفت: متاسفانه تاکنون دولت ها نتوانسته اند به این وزارتخانه خوب رسیدگی کنند بگونه ای که در این زمینه با اهداف انقلاب  فاصله زیادی داریم.

 

وی با اشاره به اینکه یکی از علل اختلاس ها وجود فرهنگ قانون ستیزی و قانون گریزی است که باید در اموزش و پرورش اصلاح می‌شد، گفت: ریشه بسیاری از مشکلات کشور از ناکارامدی سیستم آموزش و پرورش در پرورش نیروی انسانی است که باید فکر اساسی برای آن کرد.

 

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه سندهای بالادستی کشور که طبق اذعان خود مسئولان، بسیار قوی‌تر از ۲۰۳۰ است، متاسفانه می بینیم که اجرایی نمی شود، گفت: اینها برای پر کردن کدام خلاء به سراغ ۲۰۳۰ رفتند؟

 

حجت الاسلام عبادی با اشاره به اینکه در ۲۰۳۰ هیچ توجهی به معنویت و تربیت معنوی نشده است، اظهارداشت: روح ۲۰۳۰ سکولاریسم و اومانیسم است، فرانسه و آمریکا این سند را بدلیل وجود اسناد بالا دستی خودشان نپذیرفته اند.

 

وی با بیان اینکه برابری جنسیتی یکی دیگر از بندهای ۲۰۳۰ است، گفت: در این سند بحث‌های فمینیستی برای ما گذاشته شده که امروزه حتی در خود آمریکا هم خریدار ندارد، این را می خواهند به ما بفروشند.

 

نماینده مردم بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس با بیان اینکه در حال حاضر سند ۲۰۳۰ ملغی شده است، گفت: ظاهرا ۲۰۳۰ در کشور تمام شده است اما باید مراقب بود که برخی بطور مخفی و بدون سروصدا انرا اجرا نکنند.

ارسال یک دیدگاه

تمام حقوق این وبسایت متعلق به نماینده مردم شریف شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف درمجلس شورای اسلامی است. استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

بازگشت به بالا