امام خامنه ای(مد‌ظله‌العالی): کسانی که معتقدند برای پیشرفت کشور باید به غرب پناه برد، عقل خود را باخته‌اند زیرا عقل می‌گوید باید از تجربه‌ها درس گرفت.

حجت الاسلام عبادی: عمده مشکلات صنایع استان کمبود نقدینگی است/ سنگ اندازی بانک کشاورزی در طرح سیمان باقران و ضربه به اقتصاد استان

حجت الاسلام عبادی: عمده مشکلات صنایع استان کمبود نقدینگی است/ سنگ اندازی بانک کشاورزی در طرح سیمان باقران و ضربه به اقتصاد استان

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی گفت: از مدیرعامل بانک کشاورزی انتقاد و گلایه داریم که نسبت به کارخانه سیمان باقران و این طرح اقتصاد مقاومتی توجهی ندارد ودر اجرای آن سنگ اندازی می کند.

 

به گزارش روابط عمومي دفتر نماينده مردم بيرجند، درميان و خوسف در مجلس شوراي اسلامي به نقل ازخبرنگار خاورستان؛ حجت الاسلام والمسلمین عبادی نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی در جلسه دیدار با مدیرعامل شعب بانک ملی خراسان جنوبی اظهارکرد: هدف از این دیدار این است تا مشکلات را بررسی و در حد امکان رفع کنیم.

وی افزود: خراسان جنوبی استانی با درآمد پایین است که خشکسالی امان مردم آن را بریده است. همچنین صنایع استان از وضعیت خوبی برخوردار نیست و که این موضوع متاثر از رکود اقتصادی در سال های گذشته است.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: این استان در مکانی دور از مرکز کشور و در مرز واقع شده و مرذدم آن پاسداران مرز هستند، به همین دلیل شرایط این استان با سایر استان های دیگر متفاوت است و باید دولت توجه ویژه ای نسبت به ایجاد اشتغال در این استان داشته باشد چرا که هر روستای این استان حکم یک پاسگاه را دارد.

عبادی با اشاره به هم مرز بودن استان با افغانستان بیان کرد: متاسفانه در دوران های مختلف، کشور افغانستان در بحث های مختلف سیاسی، اقتصادی، امنیتی، فرهنگی و … بر استان سیطره داشته و همیشه کشور از سوی مرزهای شرقی مورد تهدید قرار گرفته است.

وی با تاکید بر اینکه خراسان جنوبی شرایط بسیار ویژه ای دارد که کمتر استانی این شرایط را دارد و در خواست ما از دولت این است که توجه ویژه ای به استان داشته باشد؛ چرا که توجهی که تاکنون شده هنوز نتوانسته فاصله استان را با استان های برخوردار کم کند.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه در دوره قبل مجلس نمایندگان این موضوع را مطرح کردند که سه درصد مجموع بودجه تحت ماده ۱۸۰ برای جبران کمبودها به استان های محروم اختصاص پیدا کند گفت: خوشبختانه این موضوع با ۲ درصد مجموع بودجه رأی آورد که این میزان برابر با همان بودجه ای است که به استان تعلق می گیرد که کار بسیار بزرگی بود؛ اما باز هم کفایت نمی کند.

عبادی با بیان اینکه در خراسان جنوبی با توجه به محرومیت ها، حتما باید سود تسهیلاتی که به بنگاه های اقتصادی داده می شود کمتر باشد اظهارکرد: هم اکنون حدود ۵۰ درصد واحدهای صنعتی استان تعطیل است و عمده این صنایع مشکل نقدینگی دارند و یا سرمایه درگردش ندارند و یا هم سود تسهیلات بانکی آنها زیلاد است و آنها را زمین گیر کرده است.

وی با تاکید بر اینکه اقتصاد مقاومتی در استان شکل نمی گیرد مگر با توجه ویژه ؛ گفت: دولت و بانک ها باید در خصوص اجرای اقتصاد مقاومتی و خروج از رکود توجه ویژه ای داشته باشند و باید دولت بخشی از سود تسهیلات بانکی را به صورت یارانه به بانک ها بپردازد که این اقدام خوب و ماندگاری است.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی در خصوص پرونده سیمان باقران که یکی از طرح های اقتصاد مقاومتی است اظهارکرد: تاکنون بانک ملی در خصوص اعطای تسهیلات به این طرح عملکرد خوبی داشته و حدود ۶۰ میلیارد تومان پرداخت کرده است.

عبادی افزود: برای این کارخانه ۳۰ میلیارد تومان هم سرمایه در گردش مصوب شده که باید بانک کشاورزی آن را پرداخت کند.

وی با بیان اینکه تاکنون چند بار با مدیرعامل بانک کشاورزی در تهران مذاکره کرده ایم اما شرایط سختی را برای پرداخت این تسهیلات قرار داده اند گفت: گویا اقتصاد مقاومتی در کار نیست. از مدیرعامل بانک کشاورزی انتقاد و گلایه داریم که نسبت به این طرح اقتصاد مقاومتی توجهی ندارد و در اجرای آن سنگ اندازی می کند.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: این کارخانه به محض اینکه تسهیلات سرمایه در گردش را دریافت کند؛ کار تولید خود را آغاز و صادرات می کند.

عبادی گفت: خدا می داند که بانک کشاورزی تاکنون چه ضربه ای به اقتصاد این استان وارد کرده است.

وی با اشاره به اینکه باید منابع قرض الحسنه هم در استان افزایش پیدا کند بیان کردک انتظارات ما از بانک ها بخصوص بانک ملی این است که از منابع بانکی تهران هم استفاده کند تا گرهی از کار مردم بخصوص محرومین گشوده شود.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی همچنین بر تسهیل بروکراسی اداری و در جریان گذاشتن مشتریان بانکی از وضعیت تسهیلات، پرداختی و تسویه حساب تاکید کرد.

عبادی همچنین در خصوص تبدیل باجه بانک ملی در درح و نیمبلوک به شعبه هم قول پیگیری داد و افزود: این شهرها مربوط به حوزه نمایندگی ام نیست اما چون در جهت توسعه استان است پیگیری خواهم کرد.

ارسال یک دیدگاه

تمام حقوق این وبسایت متعلق به نماینده مردم شریف شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف درمجلس شورای اسلامی است. استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

بازگشت به بالا