امام خامنه ای(مد‌ظله‌العالی): کسانی که معتقدند برای پیشرفت کشور باید به غرب پناه برد، عقل خود را باخته‌اند زیرا عقل می‌گوید باید از تجربه‌ها درس گرفت.

حجت الاسلام عبادی: لزوم پاسخگویی به شبهات دشمنان در شبکه های اجتماعی/ خطر جریان التقاط در جامعه امروزی

حجت الاسلام عبادی: لزوم پاسخگویی به شبهات دشمنان در شبکه های اجتماعی/ خطر جریان التقاط در جامعه امروزی

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس با بیان اینکه دشمن در شبکه های اجتماعی از طریق دروغ پراکنی به دنبال تخریب نظام، انقلاب، اسلام و اهل بیت(ع) است، گفت: جوانان انقلابی وظیفه دارندکه جواب این شبهات را در شبکه های اجتماعی بدهند.

 

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده مردم شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی به نقل از خبرگزاری شبستان، حجت الاسلام سید محمد باقر عبادی شب گذشته (۵تیر) در جمع مراسم عزاداری شهادت امام علی(علیه السلام) در شهدای گمنام بیرجند با بیان اینکه دوستی حضرت علی (علیه السلام) معیار ایمان و نفاق است، اظهار داشت: حب و بغض علامت های مهمی هستند که اگر می خواهیم خودمان را بسنجیم و بدانیم که چقدر اعمال و رفتار ما درست است می توان از این طریق تشخیص داد.

وی با بیان اینکه اگر کسانی را دوست داریم که آنها با دشمنان خدا، دشمن و با دوستان خدا؛ دوست هستند یعنی اعمال ما وضعیت خوبی دارد وگرنه که برعکس است، گفت: گناه می تواند درون یک فرد را به هم بریزد و تکرار آن گناه هم علاقه به گناه را در فرد زیاد می کند و وقتی علاقه به گناه زیاد شد در رفتار فرد تغییر ایجاد می شود و به جای استکبارستیزی خود هم به سمت استکبار تغییر جهت می دهد.

امام جمعه موقت بیرجند با اشاره به اینکه اگر حب به گناه ایجاد شود زندگی سیاسی و اجتماعی ما تغییر می کند و فرد دیگر متزلزل می شود و غرب را الگو می گیرد، افزود: برخی از افراد که ابتدای انقلاب افرادی انقلابی بودند اما امروز می بینیم که راه کج کرده و به سمت غرب بیشتر تمایل دارند که این نشان می دهد عشق به گناه با افراد چه می کند.

حجت الاسلام عبادی اظهارداشت: هر کس احساس کند نسبت به امام راحل و مقام معظم رهبری که قهرمان مبارزه با استکبار است، حب لازم را نداشته باشد باید در زندگی خود تجدید نظر کند.

وی با بیان اینکه حُب و بغض فاصله بین ایمان و نفاق است، گفت: گاهی حب و بغض ها در رفتار انسان اثری ندارد بلکه انسان را در شناخت دچار اشکال می کند.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس با بیان اینکه دشمن در شبکه های اجتماعی از طریق دروغ پراکنی به دنبال تخریب نظام، انقلاب، اسلام و اهل بیت(علیهم السلام) است، افزود: جوانان انقلابی وظیفه دارند که جواب این شبهات را در شبکه های اجتماعی بدهند تا به بعد شناختی جامعه کمک کرده باشند.

حجت الاسلام عبادی با بیان اینکه حضرت علی(علیه السلام) در زمان خودشان با دو جریان خوارج و التقاط به شدت مبارزه می کرد، اظهارداشت: خوارج همان کسانی بودند که آخر حضرت را به شهادت رساندند اما از آنها بدتر جریان دوم هستند که اینها بخشی از مسائل را از خارج اسلام وارد اسلام می کنند که نمونه آن در تاریخ؛ جریان امویان است.

وی با اشاره به اینکه امام راحل و رهبر معظم انقلاب هم هر کدام در زمان خودشان با این دو جریان مواجه شده اند، گفت: خوارج یا تحجر که نمونه آن امروز همان مرجعیت لندنی است و التقاط کسانی هستند که اسلام را در ظاهر قبول دارد اما در عقیده دلشان دنبال لیبرالسیم غرب است.

امام جمعه موقت بیرجند گفت: جریان تحجر مانند مرداب، پُر از آب گندیده است که کار زیادی نمی تواند از پیش ببرد اما جریان التقاط ماند سیلی می تواند انقلاب، نظام و اسلام را خراب کند.

ارسال یک دیدگاه

تمام حقوق این وبسایت متعلق به نماینده مردم شریف شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف درمجلس شورای اسلامی است. استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

بازگشت به بالا