امام خامنه ای(مد‌ظله‌العالی): کسانی که معتقدند برای پیشرفت کشور باید به غرب پناه برد، عقل خود را باخته‌اند زیرا عقل می‌گوید باید از تجربه‌ها درس گرفت.

حجت الاسلام عبادی: نمایندگی وزارت خارجه به تنهایی نمی‌تواند زمینه معرفی ظرفیت‌های استان را فراهم کند و نیاز به همکاری سایر دستگاه‌ها دارد

حجت الاسلام عبادی: نمایندگی وزارت خارجه به تنهایی نمی‌تواند زمینه معرفی ظرفیت‌های استان را فراهم کند و نیاز به همکاری سایر دستگاه‌ها دارد

نماینده مردم شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی صبح امروز در بازدید از دفتر وزارت امور خارجه خراسان جنوبی: نمایندگی وزارت خارجه به تنهایی نمی‌تواند زمینه معرفی ظرفیت‌های استان را فراهم کند و نیاز به همکاری سایر دستگاه‌ها دارد و باید دستگاه‌های اجرایی اهتمام جدی در این زمینه داشته باشند.

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده مردم شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی به نقل از خبرگزاری فارس، حجت‌الاسلام والمسلمین سید محمدباقر عبادی صبح امروز در بازدید از دفتر وزارت امور خارجه خراسان جنوبی ضمن تبریک ایام‌الله دهه فجر اظهار داشت: ایران به برکت نظام اسلامی در دهه فجر به پیروزی رسیده است.

وی با بیان اینکه قدرت جمهوری اسلامی ایران به نحو چشمگیری در عرصه بین‌الملل افزایش یافته است، تصریح کرد: از نظر اقتدار با گذشته قابل مقایسه نیست.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اکنون قدرت‌های بزرگ دنیا با ما مذاکره می‌کنند، گفت: به سبب اقتدار کشور است که کشورها وقت می‌گذارند تا با ما حرف بزنند و این امر نشان از قدرت ما است.

عبادی با بیان اینکه در حال حاضر ما به قدرت برتر اقتصادی، علمی، فرهنگی و سیاسی در منطقه و جهان رسیده‌ایم، ادامه داد: این امر به برکت نظام اسلامی و حضور گسترده مردم حاصل شده است.

وی با بیان اینکه بخشی از اقتدار کشور در وزارت خارجه نشان داده می‌شود، افزود: خراسان جنوبی ظرفیت‌های زیادی دارد که می‌تواند در دنیا عرضه شود که از جمله آنها می‌توان زرشک، عناب زعفران، فرش و معادن را نام برد.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه جایگاه دفتر نمایندگی وزارت خارجه استان از دولت قبل پیگیری شده است، بیان کرد: راه‌اندازی این دفتر امکاناتی نیاز داشت و آمادگی برای افتتاح این دفتر در دولت قبل وجود نداشت.

عبادی با بیان اینکه دکتر ظریف دستور کتبی تاسیس این دفتر  را صادر کرده است، اضافه کرد: باید امکانات آن را استان تامین کند و راه‌اندازی آن ظرفیت بالایی برای ارتقاء شکوفایی و جهانی شدن استان است.

وی با بیان اینکه باید از این دفتر به نحو مطلوب در استان استفاده شود، تصریح کرد: شناسایی سرمایه‌داران بزرگ استان که در نقاط دیگر کشور یا خارج از کشور هستند و معرفی ظرفیت‌های تجاری، دانشگاهی و بازرگانی از جمله وظایف وزارت خارجه است.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی، خراسان جنوبی را دارای ظرفیت‌های بالایی دانست و یادآور شد: این ظرفیت‌ها در هر استانی وجود ندارند و همجوار با مرز نیستند و ما نتوانسته‌ایم از این ظرفیت‌ها به درستی استفاده کنیم.

عبادی ادامه داد: نمایندگی وزارت خارجه به تنهایی نمی‌تواند زمینه معرفی ظرفیت‌های استان را فراهم کند و نیاز به همکاری سایر دستگاه‌ها دارد و باید دستگاه‌های اجرایی اهتمام جدی در این زمینه داشته باشند.

وی دفتر وزارت امور خارجه را دستگاهی نوپا در استان دانست و گفت: این دفتر می‌تواند استان را متحول کند و همچنین با همکاری سایر دستگاه‌ها این دفتر می‌تواند خلاء بزرگی را در استان پر کند.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: این دفتر در مدت کوتاهی که تاسیس شده در حوزه تجارت، دانشگاه‌ها و سرمایه‌گذاری اقدامات خوبی انجام داده که از جمله آن همایش برگزار شده در تهران و دعوت از سفیر سوئیس بوده است.

-گفتنی است در این جلسه، غلام‌حسین ابراهیمی صبح امروز در دیدار با نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: نماینده وزارت امور خارجه در استان عمر کوتاهی دارد و ما تلاش کردیم در این مدت کوتاه حداکثر بهره‌برداری را از ظرفیت‌های استان داشته باشیم.

وی با بیان اینکه این دفتر ۱۰ آذرماه سال جاری افتتاح شده است، تصریح کرد: چند کار بزرگ را در استان آغاز کردیم و نخستین نیاز استان معرفی جذابیت‌های سرمایه‌گذاری استان در سطح ملی و بین‌المللی بود که آیا در این زمینه اقداماتی صورت گرفته است.

مسئول نمایندگی وزارت امور خارجه در خراسان جنوبی با بیان اینکه ما می‌خواستیم تمام سفرا را به استان بیاوریم، یادآور شد: با بررسی‌های انجام شده به این نتیجه رسیدیم که نمی‌توانیم این کار را انجام دهیم.

ابراهیمی با بیان اینکه برای معرفی ظرفیت‌های استان همایشی در تهران با این عنوان برگزار شد، ادامه داد: در این همایش ۱۸ سفارتخانه خارجی و شش سفیر خارجی از اروپا و آسیای شرقی شرکت کردند.

وی با بیان اینکه همزمان با این همایش، نمایشگاه ظرفیت‌های استان را ایجاد کردیم، گفت: به دنبال آن همایش بیشتر سفرای خارجی برای سفر به استان ابراز رضایت کردند و نخستین سفیر سوئیس به استان آمد و بعد از آن سفرای لهستان، نیوزلند و تایلند به استان می‌آیند.

مسئول نمایندگی وزارت امور خارجه در خراسان جنوبی با بیان اینکه ما احساس کردیم در استان نیاز است به زبان بین‌المللی سخن بگوییم، افزود: ما در تلاش هستیم بروشورها و کاتالوگ‌هایی به زبان‌های انگلیسی و عربی تهیه کنیم و خیلی از دستگاه‌ها دنبال این هستند تا آن را انجام دهند.

ابراهیمی با بیان اینکه توسعه صنعت گردشگری را وزارت خارجه به ما محول کرده است، اضافه کرد: برنامه‌هایی برای این امر تعریف شده است و مهمترین آن دعوت از تورگردان‌های خارجی است.

وی با بیان اینکه بهار سال آینده خبرنگاران و عکاس‌های خارجی از چین، ژاپن یا کره به استان می‌آیند، تصریح کرد: نوبت دوم فصل برداشت زعفران است که این تورگردان‌ها ابزاری برای تبلیغ جاذبه‌های گردشگری به استان می‌شود.

مسئول نمایندگی وزارت امور خارجه در خراسان جنوبی یادآور شد: نخستین تور اروپایی از اوایل بهار سال آینده وارد استان‌ می‌شود.

ابراهیمی با بیان اینکه در بحث کنسولی اقدامات اولیه آن انجام شده و نیاز به مجوز داریم، ادامه داد: مجوز آن در شرف حصول است تا ابتدای سال جاری مجوز را می‌گیریم و در آن صورت بخش اعظم فعالیت‌های کنسولی در بیرجند انجام می‌شود.

وی با بیان اینکه ما به دنبال روابط فرهنگی که شامل دانشگاه می‌شود با کشور افغانستان، کشورهای اروپایی و آمریکایی هستیم، گفت: در بحث مدیریت شهری و تفاهم‌نامه خواهرخواندگی با شهرهای استان و شهرهای هدف در کشورهای خارجی است که در این راستا همایش ملی نخبگان استان برگزار می‌شود که معطوف به مغزهای علمی و سرمایه‌گذاران است که خارج از استان سکونت دارند تا بتوانیم آنها را جذب کنیم.

مسئول نمایندگی وزارت امور خارجه در خراسان جنوبی افزود: اعزام گروه‌های تجاری، فرهنگی و موسیقی از جمله فعالیت‌های دیگر است که با همکاری دستگاه‌های ذیربط انجام می‌شود.

ابراهیمی خاطرنشان کرد: بحث گردشگری از اولویت‌های ما در وزارت خارجه استان است.

ارسال یک دیدگاه

تمام حقوق این وبسایت متعلق به نماینده مردم شریف شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف درمجلس شورای اسلامی است. استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

بازگشت به بالا