امام خامنه ای(مد‌ظله‌العالی): کسانی که معتقدند برای پیشرفت کشور باید به غرب پناه برد، عقل خود را باخته‌اند زیرا عقل می‌گوید باید از تجربه‌ها درس گرفت.

حجت الاسلام عبادی: مجریان قانون منابع طبیعی با مردم مراعات کنند/ متاسفانه رغبتی برای تغییر این قانون دیده نمی‌شود

حجت الاسلام عبادی: مجریان قانون منابع طبیعی با مردم مراعات کنند/ متاسفانه رغبتی برای تغییر این قانون دیده نمی‌شود
نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی گفت: کارشناس و مجریان قانون هستند که باید در اجرای قانون منابع طبیعی با مردم مراعات کنند.

حجت الاسلام و المسلمین سید محمد باقرعبادی، نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف درمجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار خاورستان، اظهارکرد: قانونی که الان منابع طبیعی برای روستاها اجرایی می کند دست مسئولان برای مراعات به مردم باز است و می توانند با نگاه مثبت این قانون را اجرایی کنند.

وی افزود: یک کارشناس می خواهد زمینی را بررسی کند که این زمین مربوط به چه تاریخی است می تواند با بیان تاریخ این زمین به تفاوت یک یا چند سال، بررسی را طوری انجام دهد که به نفع مردم باشد.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در کارشناسی ها باید مراعات حال مردم شود، خاطرنشان کرد: با همین کار خیلی از مشکلات شود؛ با توجه به اینکه زمین هایی که ارزش ندارد اما برای کشاورز ارزشمند است این ها را مراعات کنند.

حجت الاسلام عبادی افزود: نسبت به قانون منابع طبیعی هم با وزیر جهادکشاورزی و هم با معاونان ایشان و اعضای کمیسیون و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی در این خصوص گفتگو داشته ام.

وی تصریح کرد: متاسفانه خیلی رغبتی برای تغییر قانون منابع طبیعی در بین بعضی اعضای کمیسیون کشاورزی مجلس و مسئولان وزارت جهاد کشاورزی ندیدیم.

نماینده مردم بیرجند درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: مجلس بایستی کار جمعی انجام دهد و اگر نظر جمع نباشد کار سخت می شود.

حجت الاسلام عبادی ی گفت: از نظر شرعی کسی که زمین را آباد کرده است مال وی است اما کارشناس طوری نظر بدهند تا حق مردم اجحاف نشود.

وی اظهارکرد: در سال آخر دوره مجلس گذشته قانون منابع طبیعی را یک تغییراتی از جمله قانون رفع موانع تولید در آن داده شد در جایی که مصوباتی شد که منابع طبیعی بتواند با مردم مراعات کند و یک تغییر قانونی در گذشته صورت گرفته است.

وی تاکید کرد: هرقانونی که در خصوص منابع طبیعی به تصویب مجلس برسد این کارشناس و مجریان قانون هستند که باید بخش های زیادی را از قانون را منعکس کنند تا سخت گیری بر مردم نشود.

ارسال یک دیدگاه

تمام حقوق این وبسایت متعلق به نماینده مردم شریف شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف درمجلس شورای اسلامی است. استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

بازگشت به بالا