امام خامنه ای(مد‌ظله‌العالی): کسانی که معتقدند برای پیشرفت کشور باید به غرب پناه برد، عقل خود را باخته‌اند زیرا عقل می‌گوید باید از تجربه‌ها درس گرفت.

حجت الاسلام عبادی: مردم تناقض گویی های دولت در برجام را قضاوت کنند/ حذف دلار از معاملات یک ضرورت است

حجت الاسلام عبادی: مردم تناقض گویی های دولت در برجام را قضاوت کنند/ حذف دلار از معاملات یک ضرورت است

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی گفت: در خصوص تناقض گویی های دولت هم که از طرفی برجام را مایه عزت می داند و از طرف دیگر نسبت به بدعهدی آمریکا در نیویورک اقرار می کند، خود مردم باید قضاوت کنند.

 

به گزارش روابط عمومي دفتر نماينده مردم بيرجند، درميان و خوسف در مجلس شوراي اسلامي، حجت الاسلام عبادی در گفتگو با خبرنگار خاورستان؛ در خصوص تناقض گویی دولت در خصوص مسئله برجام و بدعهدی آمریکا گفت: در بسیار از موارد نقد بر دولت بر اساس واقعیت ها است و اگر کسی نقدی دارد دشمن دولت نیست.

وی افزود: دولت باید این نقدها را به غنیمت بشمارد نه اینکه با عبارت های تندی در برابر نقدکنندگان بایستد.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بدعهدی آمریکا در موضوع برجام موضوعی است که قبلا هم گفته می شد اما دولت انکار می کرد اظهارکرد: اما بدعهدی و نیرنگ بازی آمریکا بر کسی پوشیده نیست  و باید خیلی مراقب باشیم و نسبت به او حسن نیت نداشته باشیم . باید اگر در جایی لازم شد با  آمریکا مذاکره کنیم، اما هرگز نباید به او اعتماد کرد چرا که آمریکا هم بدعهد و مکار است و هم اخلاق ندارد.

عبادی تاکید کرد: اگر نسبت به آمریکا احساسی و خوشبین عمل کنیم قطعا کلاه گشادی بر سرمان رفته است.

وی تصریح کرد: مقام معظم رهبری دیدگاهشان این است که هرگز نمی توان به آمریکا خوش بین بود. اما برخی قبل از برجام بسیار احساسی عمل کردند و تصورشان این بود که اگر روی خوشی به آمریکا نشان دهیم و لبخند بزنیم تحول عظیمی در روابط خارجی ایجاد و بسیاری از مشکلات حل می شود، اما دیدیم که در عمل به قول هایی هم که به ما دادند پایبند نیستند.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی گفت: ما به آمریکا اعتماد می کنیم اما در عین حال در روابط خارجی روش های دیپلماتیک داریم و با دستور رهبر مذاکره هم انجام می دهیم؛ ولی این به معنای ذوق زدگی نیست، برخی در این خصوص ذوق زده بودند اما الان مشخص شد ذوق زده شدن نسبت به آمریکا فایده ای ندارد.

عبادی افزود: در خصوص این تناقض گویی های دولت هم که از طرفی برجام را مایه عزت می داند و از طرف دیگر نسبت به بدعهدی آمریکا در نیویورک اقرار می کند، خود مردم باید قضاوت کنند.

وی در خصوص حذف دلار از معاملات ایران در مقابله با تحریم های آمریکا هم گفت: با توجه به شرایط تحریم های آمریکا که هنوز هم ادامه دارد و لغو نشده است، طبیعتا اگر در معاملات خود به سراغ پولی غیر از دلار برویم موفق تر خواهیم بود.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی افزود: اگر دنیا به این سمت و سو حرکت کند و دلار را کنار بگذارد سبب ضعف آمریکا خواهد شد. اما این اقدام برای ما یک ضرورت است که باید انجام دهیم.

عبادی بیان کرد: حذف دلار سال ها است که مطرح شده اما متاسفانه در این خصوص برنامه ریزی درستی توسط دولت ها انجام نشده است.

وی گفت: تاکنون در این راستا در بعضی کشورها قراردادهایی بستیم که با پول رایج دو کشور معامله و مبادله می شود.

ارسال یک دیدگاه

تمام حقوق این وبسایت متعلق به نماینده مردم شریف شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف درمجلس شورای اسلامی است. استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

بازگشت به بالا