امام خامنه ای(مد‌ظله‌العالی): کسانی که معتقدند برای پیشرفت کشور باید به غرب پناه برد، عقل خود را باخته‌اند زیرا عقل می‌گوید باید از تجربه‌ها درس گرفت.

حجت الاسلام عبادی: مردم شمال شهر بیرجند از کمبود امکانات بهداشتی در رنج هستند/ باید به بازنشستگان تامین اجتماعی توجه ویژه ای صورت گیرد

حجت الاسلام عبادی: مردم شمال شهر بیرجند از کمبود امکانات بهداشتی در رنج هستند/  باید به بازنشستگان تامین اجتماعی توجه ویژه ای صورت گیرد

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی در دیدار با مدیرکل تأمین اجتماعی خراسان جنوبی یادآور شد: مردم شمال شهر بیرجند از کمبود امکانات بهداشتی در رنج هستند که نیاز است هرچه سریعتر مشکل این منطقه رفع شود.

 

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده مردم شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی، حجت الاسلام و المسلمین سید محمد باقر عبادی روز سه شنبه در دیدار با مدیرکل و جمعی از کارکنان تامین اجتماعی خراسان جنوبی، اظهار کرد: سازمان تأمین اجتماعی یکی از سازمان‌های مهمی است که خدمات فراوانی به مردم ارائه می‌کند و خدمات آن بر کسی پوشیده نیست.

وی بابیان اینکه بودجه این سازمان غیر متکی به نفت بوده و به‌صورت مستقل عمل می‌کند، بیان کرد: همین امر سبب شد که تحریم‌های چند سال گذشته تأثیر زیادی بر خدمات این سازمان نداشته باشد.

حجت الاسلام عبادی یادآور شد: بیشتر افرادی که زیر پوشش سازمان تامین اجتماعی هستند اقشار متوسط و کم درآمد جامعه هستند که نیاز است به این افراد توجه ویژه ای صورت گیرد.

وی با بیان اینکه تامین اجتماعی در واقع یک دستگاه مهم خدمت رسانی است که بخش قابل توجه ای از جامعه را تحت پوشش دارد، گفت: بیمارستان تامین اجتماعی بیرجند از پیشرفت خوبی برخوردار است.

نماینده مردم شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی ضمن تشکر از تبدیل شعبه اقماری تامین اجتماعی شهرستان درمیان به شعبه اصلی اظهار کرد: باید به بازنشستگان تامین اجتماعی توجه ویژه ای صورت گیرد.

عبادی با اشاره به ظرفیت خوب خراسان جنوبی در زمینه گیاهان دارویی، افزود: با توجه به تنوع گیاهان دارویی در استان احداث کارخانه داروسازی ضروری است.

تأسیس کارخانه گیاهان دارویی در استان

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی بابیان اینکه ورود شرکت‌های تأمین اجتماعی به حوزه اقتصاد، صنعت، معدن و حتی کشاورزی استان یک ضرورت است، عنوان داشت: با توجه به اینکه خراسان جنوبی دارای ظرفیت‌های زیادی در بخش گیاهان دارویی و محصولات کشاورزی با خواص دارویی مثل زعفران و عناب دارد سازمان تأمین اجتماعی می‌تواند برای راه‌اندازی کارخانه داروسازی در استان ورود پیدا کند.

وی ادامه داد: در همین راستا در جلسه‌ای که با دکتر نوربخش، رئیس سازمان تأمین اجتماعی، داشتیم این موضوع مطرح شد و ایشان نیز نظر مساعد در این زمینه داشتند که نیاز است از سوی استان پیگیری شود.

پیگیری امور از سوی مدیران استانی گاهی اوقات با تأخیر انجام می‌شود

عبادی به دیدار خود با رییس بنیاد مستضعفان کشور در هفت ماه گذشته اشاره کرد و بیان کرد: در این دیدار این بنیاد برای یک سرمایه گذاری کلان در استان اعلام آمادگی کرده که بعد از گذشته هفت ماه، هفته جاری طرح کارشناسی از سوی استانداری به این بنیاد ارسال شده است.

وی با تاکید بر اینکه باید روند اداری اقدامات در دستگاه های اجرایی استان تسریع یابد، گفت: در اجرای بسیار از پروژه ها و پیگیری بسیاری از مصوبات تاخیر زیادی در دستگاه های اجرایی وجود دارد.

نماینده مردم شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی افزود: در اجرای طرح تحول سلامت سازمان تامین اجتماعی نایده گرفته شد و از این جهت آسیب های زیادی را متحمل شده است.

عبادی یادآور شد: مردم شمال شهر بیرجند از کمبود امکانات بهداشتی در رنج هستند که نیاز است هرچه سریعتر مشکل این منطقه رفع شود.

 لزوم تسریع در پاسخگویی کمیسیون های پزشکی

وی، راه‌اندازی دستگاه‌های جدید MRI را یکی از نیازهای اساسی استان عنوان کرد و افزود: سازمان تأمین اجتماعی با توجه به منابعی که دارد می‌تواند در این زمینه نیز ورود پیدا کند و ما نیز می‌توانیم این موضوع را از طرف وزارت بهداشت پیگیری کنیم.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی همچنین به آمار بالای پرونده‌ها برای رسیدگی در کمیسیون پزشکی بیمه تأمین اجتماعی اشاره کرد و گفت: با توجه به اینکه شرایط کار کردن برای بسیاری از این افراد مشکل است باید سازمان تأمین اجتماعی تصمیمی اتخاذ کند تا از انباشته شدن این پرونده‌ها جلوگیری شود.

این گزارش حاکیست، در این نشست که در محل دفتر نماینده مردم شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی برگزار گردید، جناب آقای دکتر درویشی مدیرکل محترم تامین اجتماعی خراسان جنوبی گزارشی را از فعالیت های این سازمان ارائه کرد.

IMG12121028

مجید درویشی صبح سه‌شنبه در دیدار با نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: در حال حاضر ۱۲ هزار و ۱۴۸ مستمری‌بگیر از خدمات تأمین اجتماعی خراسان جنوبی بهره‌مند می‌شوند.

وی بیان کرد: این تعداد نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۹ درصد افزایش را نشان می‌دهد.

مدیرکل تأمین اجتماعی خراسان جنوبی بابیان اینکه هم‌اکنون ۳۳۰ هزار نفر از جمعیت استان زیرپوشش این سازمان قرار دارند، عنوان داشت: این تعداد ۴۲ درصد جمعیت استان را شامل می‌شود.

پرداخت بیش از ۵ میلیارد تومان بیمه بیکاری در سال گذشته

به گفته درویشی در حال حاضر ۷۰ درصد جمعیت شهری استان زیرپوشش این سازمان هستند.

وی همچنین ضریب وابستگی در استان را ۹ درصد عنوان کرد و گفت: در سال گذشته در بخش تعهدات بلندمدت ۱۲۹ میلیارد تومان پرداختی داشته‌ایم که این میزان نسبت به سال قبل از آن ۴۰ درصد افزایش‌یافته است.

مدیرکل تأمین اجتماعی خراسان جنوبی ادامه داد: این در حالی است که میزان افزایش دستمزد در سال گذشته ۲۵ درصد بوده است.

درویشی بیان داشت: در بخش تعهدات کوتاه‌مدت نیز در سال ۹۳ بالغ‌بر پنج میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان بیمه بیکاری پرداخت‌شده است.

وی از صدور ۱۶۵ هزار دفترچه بیمه تأمین اجتماعی طی سال گذشته در استان خبر داد و افزود: این تعداد نسبت به مدت مشابه سال ۹۲ حدود ۱۳ درصد رشد داشته است.

مدیرکل تأمین اجتماعی خراسان جنوبی به پروژه‌های عمرانی این سازمان اشاره کرد و گفت: ساختمان مدیریت اسناد پزشکی استان در حال حاضر ۹۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

به گفته درویشی این ساختمان در هفته دولت امسال به بهره‌برداری می‌رسد.

وی با اشاره به صدور موافقت اولیه برای ایجاد شعبه اصلی بیمه تأمین اجتماعی در شهرهای درمیان و خضری، بیان کرد: این موافقت‌نامه هفته گذشته برای تأیید نهایی در هیئت‌مدیره به سازمان تأمین اجتماعی کشور ارسال شد و امیدواریم در هفته دولت امسال  این شعب شروع به کار کنند.

مدیرکل تأمین اجتماعی خراسان جنوبی اضافه کرد: همچنین برای شعبه عشق‌آباد و بشرویه نیز موافقت‌نامه گرفته شد و در حال خرید زمین برای شعب هستیم.

مدیر درمان تامین اجتماعی خراسان جنوبی با بیان اینکه سال گذشته در بیمارستان شهید دکتر رحیمی رکورد بودجه عمرانی شکسته شد و نوسازی اساسی آغاز شد، گفت: برنامه ما این است بیماستان شهید رحیمی با عنوان سرمایه‌ای که به سختی به دست آمده با افتتاح بیمارستان جدید تامین اجتماعی حفظ شود چرا که در سال های آینده به هر دو بیمارستان نیاز است.

فیروزی از نماینده مردم شهرستان‌های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی درخواست کرد: تامین نیروی متخصص بیمارستان جدید تامین اجتماعی در استان از طریق وزارت بهداشت و درمان پیگیری شود.

وی همچنین پیگیری الحاق زمینی به مساحت ۳ هزار هکتار را برای فضای سبز و ذخایر توسعه ای بیمارستان را از نماینده مجلس شورای اسلامی درخواست کرد.

ارسال یک دیدگاه

تمام حقوق این وبسایت متعلق به نماینده مردم شریف شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف درمجلس شورای اسلامی است. استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

بازگشت به بالا