امام خامنه ای(مد‌ظله‌العالی): کسانی که معتقدند برای پیشرفت کشور باید به غرب پناه برد، عقل خود را باخته‌اند زیرا عقل می‌گوید باید از تجربه‌ها درس گرفت.

حجت الاسلام عبادی: مسئولان زمینه ساز برگزاری برنامه هایی که ترویج منکرات را به دنبال دارد، نباشند

حجت الاسلام عبادی: مسئولان زمینه ساز برگزاری برنامه هایی که ترویج منکرات را به دنبال دارد، نباشند

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در خانه ملت در جلسه شورای اداری خراسان جنوبی از برگزاری برخی جلسات جشن در استان انتقاد کرد و گفت: اینگونه مراسم شایسته نظام اسلامی نیست و مردم را نگران می کند و باید مسئولان در برنامه ریزیهای خود، دقت کنند که زمینه ساز برنامه ای نباشند که در آن منکرات ترویج شود.

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده مردم شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی به نقل از خبرگزاری شبستان، حجت الاسلام سیدمحمد باقر عبادی امروز (۲۳ اردیبهشت) در شورای اداری خراسان جنوبی اظهار داشت: بعثت پیامبر گرامی اسلام(صلی الله علیه و آله) نقطه عطفی در تاریخ بشریت و منشا تمدن بزرگ اسلامی است.

وی با بیان اینکه امروز تمدن غرب خود را مدیون تمدن بزرگ اسلامی می داند که ریشه آن بعثت پیامبر اکرم(صلی الله علیه وآله) است، تصریح کرد: مسلمانان تا هرجا که به اسلام عمل کرده اند، موفق بوده اند و پیشرفت های زیادی داشته اند اما از زمانی که عمل به اسلام، مشکل پیدا کرد و فاصله آنها با اسلام زیاد شد، آغاز سقوط مسلمانان بود.

به گفته وی اگر در غرب کسی فریاد سکولار و جدایی دین از سیاست سربدهد، جز این انتظاری از وی نیست اما یک مسلمان نباید در رفتار و فکرش موضوع جدایی دین از سیاست و فرهنگ و اقتصاد باشد، چرا که عظمت اسلام قابل مقایسه با هیچ دینی نیست.

حجت الاسلام عبادی با اشاره به اینکه امروز در دنیا بر علیه مکتب پیامبر گرامی اسلام (صلی الله علیه و آله) جنگ است، گفت: دشمنان بعد از انقلاب اسلامی ایران، متوجه ظرفیت دین اسلام در قالب حکومت شدند.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس اضافه کرد: انقلاب اسلامی ایران شبیه بعثت پیامبر اکرم(صلی الله علیه و آله) و نقطه عطفی در تاریخ بود به همین دلیل دشمنان سعی دارند این الگو را کنار بزنند تا ماهیت سکولاریسم آنها به خطر نیفتد.

وی گفت: سالها است که جنگ نظامی دیگر منتفی شده و دشمنان وارد جنگ اقتصادی با نظام ما شده اند، و باید دقت کرد که ساختار تحریم ها به مرور قابل حفظ شدن نیست.

وی به آغاز جنگ فرهنگی از سوی دشمنان انقلاب در سالهای گذشته اشاره کرد و افزود: بارها مقام معظم رهبری فرموده اند که جنگ فرهنگی را دست کم نگیرید چرا که دشمن می خواهد روح معنویت و فضای دین را از جامعه اسلامی بگیرد و طبیعتا وقتی عقبه فرهنگی از ملتی گرفته شود، هر بلایی می توان سرآن ملت درآورد.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در خانه ملت تاکید کرد: اگر در بحث فرهنگ، محکم ورود پیدا کنیم به طور حتم دشمن در جنگ اقتصادی و نظامی نیز دچار شکست می شود.

وی با اشاره به اینکه جنگ های فرهنگی قالب های متعددی دارد، گفت: حتی برخی جریان های نظامی نیز پیام فرهنگی دارند به عنوان مثال دشمنان با ایجاد گروهک داعش می خواستند این بحث فرهنگی را به دنیا القا کنند که اگر دین با سیاست و دولت عجین شود، بسیار خطرناک است و حقوق انسانها رعایت نمی شود.

حجت الاسلام عبادی اضافه کرد: در واقع دشمن به دلیل سکه ناب جمهوری اسلامی ایران، سکه ای به نام داعش ضرب کردند تا سکولاریسم خود را تطهیر کنند.

وی از برگزاری برخی جلسات جشن در استان انتقاد کرد و افزود: اینگونه مراسم شایسته نظام اسلامی نیست و مردم را نگران می کند و باید مسئولان در برنامه ریزی خود، دقت کنند که زمینه ساز برنامه هایی نباشند که در آن منکرات ترویج شود.

وی به اخذ ردیف اجرایی برای پروژه راه آهن استان اشاره کرد و این اقدام را یک گام مهم در توسعه استان ذکر و اظهار امیدواری کرد: هرچه سریعتر این پروژه وارد فاز اجرایی شود.

عبادی خاطرنشان کرد: نظر مسئولان ارشد کشور نیز نسبت اجراي طرح اتصال استان به خط ريلي راه آهن شرق از خراسان جنوبي مساعد است.

حجت الاسلام علی رضایی امام جمعه بیرجند گفت: باید در ارتباط خودمان با اهل بیت(علیهم السلام) تجدید نظر کنیم تا بوی معنویت را در جامعه منتشر کنیم.

وی با تاکید بر اینکه جلساتی که برگزار می کنیم باید سکوی پرش به سمت کمال باشد، افزود: اگر بخواهیم به اعتدال و انسانیت اهل بیت (علیهم السلام) برسیم باید بسیار تلاش کنیم.

قائم مقام نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با اشاره به اینکه پیروان واقعی اهل بیت(علیهم السلام)، رستگار می شوند، ادامه داد: فرصت ها می گذرند و در این میان نباید از برخی از مشکلات از جمله “مهاجرت، امنیت، وضعیت اقتصادی” در استان غافل شویم بلکه باید تلاش کنیم در شرایطی که نظام اسلامی در عرصه دنیا می درخشد، و انسانیت را به دنیا صادر می کند، در داخل به وظیفه خود به درستی عمل کنیم.

پایان پیام/

ارسال یک دیدگاه

تمام حقوق این وبسایت متعلق به نماینده مردم شریف شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف درمجلس شورای اسلامی است. استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

بازگشت به بالا