امام خامنه ای(مد‌ظله‌العالی): کسانی که معتقدند برای پیشرفت کشور باید به غرب پناه برد، عقل خود را باخته‌اند زیرا عقل می‌گوید باید از تجربه‌ها درس گرفت.

حجت الاسلام عبادی: پروفسور بلالی مود از افتخارات خراسان جنوبی و کشور هستند/ مسئولین باید از وجهه فرهنگی و مذهبی شهر بیرجند مراقبت کنند

حجت الاسلام عبادی: پروفسور بلالی مود از افتخارات خراسان جنوبی و کشور هستند/ مسئولین باید از وجهه فرهنگی و مذهبی شهر بیرجند مراقبت کنند

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی ضمن تبریک کسب جایزه سازمان منع سلاح‌های شیمیایی به پروفسور بلالی مود، افزود: ایشان از افتخارات خراسان جنوبی و کشور هستند که طی روزهای گذشته جایزه سالانه سازمان منع سلاح‌های شیمیایی به ایشان تعلق گرفت.

 

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده مردم شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی، حجت‎الاسلام سید محمدباقر عبادی در جمع مردم منطقه ۱۷ شهریور بیرجند در مسجد رضوی این شهر، ضمن تبریک سالروز ولادت امام موسی کاظم(ع) اظهار داشت: یکی از آموزه‌های اسلام و قرآن کریم، دوری از گناه و معصیت است.

وی با تأکید بر اینکه هیچ‌گاه نباید گناه را دست‎کم گرفت، تصریح کرد: همواره دست کم گرفتن گناهان کوچک در گذشته سبب شده است تا برای زندگی دنیا و آخرت انسان‌ها مشکلات و خطراتی بوجود بیاید.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه هرگز نباید دنبال قدم‌های شیطان حرکت کنیم، گفت: سیاست شیطان حرکت گام به گام است؛ به این معنا که با یک گناه کوچک آغاز و در نهایت منجر به گناهی بزرگتر می‌شود.

عبادی خاطرنشان کرد: اختلاس‌گرهای چند هزار میلیاردی و برخی از آقازاده‌ها کسانی هستند که قدم اولشان(گناه کوچک) را جدی نگرفتند.

وی با اشاره به ایام محرم و صفر، ایام عزای اهل بیت(ع)، افزود: تمام کسانی که در برابر حسین بن علی(ع) ایستادند از قبل نیز گناهان فراوانی انجام داده‌ بودند.

امام جمعه موقت بیرجند با طرح این سئوال که چه می‌شود، کسانی که می‌دانند امام حسین(ع) حجت خداست و نوه پیامبر اسلام(ص) را به شهادت می‌رسانند و اهل بیت(ع) ایشان را به اسارت می‌برند؟ گفت: در روز عاشورا هر وقت حجت خدا و امام عصرشان اراده می‌کرد که با اینها سخن بگوید سر و صدا می‌کردند و هلهله سر می‌دانند و حاضر نمی شدند تا به کلام آن حضرت گوش فرا دهند؛ که امام حسین(ع) در برابر این گروه فرمودند: فَقَدْ مُلِئَتْ بُطُونُکُمْ مِنَ الْحَرَامِ.

عبادی گفت: مسائل مالی و دنیاطلبی آنها به قدری بزرگ می‌شود که حاضرند در برابر امام حسین(ع) و ولایت بیایستند.

وی خطاب به روسای قوای سه‌گانه کشور گفت: در عرصه اجتماعی حال حاضر نیز باید مسئولان چنان دقیق رفتار کنند که نسبت به کوچک‌ترین معصیت نیز حساس باشند.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی با انتقاد از برگزاری شوی لباس زنده در بیرجند، تصریح کرد: مسئولان باید دقت کنند نسبت به این قبیل موضوعات کوتاهی صورت نگیرد.

عبادی افزود: نگوییم که مسئله مهمی نیست، چرا که اگر امروز جلوی این مسائل گرفته نشود کار در آینده بسیار جدی‌تر خواهد بود.

وی با بیان اینکه خراسان جنوبی دارای مردمی متدین، فرهنگی، صاحب علم و با ادب است، ادامه داد: مسئولان باید از وجه فرهنگی شهر مذهبی بیرجند و استان حفاظت کنند و نگذارند به آن آسیبی وارد شود.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی یادآور شد: بسیاری از نخبگان، فرهیختگان و صاحبان فکر و اندیشه از این خطه هستند، نباید گذاشت این سرمایه که مردم برایمان فراهم کرده‌اند، از بین برود.

عبادی با اشاره به اینکه خراسان جنوبی دارای شلوغ‌ترین مساجد، امنیت بالا و چهره فرهنگی را در بین دیگر استان‌های کشور دارد، تأکید کرد: باید رفتار و اقدامات ما بر اساس فرهنگ اسلامی باشد و نباید گذاشت اقداماتی که با وجهه مردم سازگار نیست، انجام و برگزار شود.

وی ضمن تبریک کسب جایزه سازمان منع سلاح‌های شیمیایی به پروفسور بلالی مود، افزود: ایشان از افتخارات خراسان جنوبی و کشور هستند که طی روزهای گذشته جایزه سالانه سازمان منع سلاح‌های شیمیایی به ایشان تعلق گرفت.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی با اقدامات انجام شده در ارتباط با واگذاری زمین‌های موسوی بیرجند اشاره کرد و اظهار داشت: در سفر اخیر ریاست محترم بنیاد مستضعفان کشور به بیرجند گره ۳۶ ساله زمین‌های موسوی رفع شد و از این بابت از آقای مهندس سعیدی‎کیا نیز تشکر و قدردانی داریم.

وی افزود: موسسه منحله میزان که متأسفانه طی این ۱۰ ماهه گذشته فشارهای زیادی به خاطر آن به سپرده‎گذاران وارد شد، بعد از پیگیری‎های فراوان نمایندگان مردم در استان‎های خراسان جنوبی، رضوی و شمالی در نهایت بانک صادرات امور مربوط به این موسسه را برعهده گرفت و در حال حاضر نیز در حال اجرای برنامه‎های مد نظر در این ارتباط است.

ارسال یک دیدگاه

تمام حقوق این وبسایت متعلق به نماینده مردم شریف شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف درمجلس شورای اسلامی است. استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

بازگشت به بالا