امام خامنه ای(مد‌ظله‌العالی): کسانی که معتقدند برای پیشرفت کشور باید به غرب پناه برد، عقل خود را باخته‌اند زیرا عقل می‌گوید باید از تجربه‌ها درس گرفت.

حجت الاسلام عبادی مطرح کرد از تذکر به وزیر کشور تا قول مساعد نایب‌رئیس مجلس برای پیگیری مشکلات میزان و پدیده

حجت الاسلام عبادی مطرح کرد از تذکر به وزیر کشور تا قول مساعد نایب‌رئیس مجلس برای پیگیری مشکلات میزان و پدیده

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرگزاری فارس از تذکر به وزیر کشور در خصوص موسسه میزان و پدیده شاندیز خبر داد و گفت: در این مورد نیز از نائب‌رئیس مجلس درخواست اعلام وصول کردیم و وی قول برگزاری جلسه مجدد و پیگیری‌هایی از طریق هیئت رئیسه را داد.

 

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده مردم شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی، حجت‌الاسلام و‌المسلمین سید محمدباقر عبادی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در بیرجند، اظهار داشت: امروز به همراه نمایندگان بجنورد و شاندیز در مجلس شورای اسلامی، دیداری با نائب‌رئیس مجلس در مورد مشکلات موسسه میزان و پدیده داشتیم.

وی افزود: پیگیری‌های زیادی برای رفع مشکلات موسسه میزان انجام شده و روند پیگیری پیشرفت بالا و بی‌سابقه‌ای داشته است.

رفع مشکلات میزان تاکنون بی‌سابقه بوده است

نماینده مردم بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس شورای اسلامی بیان داشت: پیگیری‌ها برای رفع مشکلات میزان آنچنان سریع و با تعامل بالا بوده که از ابتدای انقلاب تاکنون بی‌سابقه است.

عبادی با بیان اینکه هنوز گلایه‌هایی از مردم در مورد دریافت سود سپرده‌هایشان وجود دارد، اذعان داشت: پیگیری در مورد موسسه میزان بی‌نظیر بود و گمان نمی‌رود این پیگیری‌ها در آینده برای موسسه دیگری تکرار شود.

وی ادامه داد: تاکنون مبالغی از سپرده‌های مردم در موسسه میزان پرداخت شده و در نشست امروز پیگیری شد تا حسابرسی‌ها سرعت یابد و تا مبالغ بالاتری از سپرده‌ها در اختیار مردم قرار گیرد.

نماینده مردم بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به مشکلاتی که سپرده‌گذاران در مورد دریافت سپرده خود از بانک صادرات دارند، گفت: بانک صادرات در صدد است سود سپرده‌ها را از سال ۹۳ به بعد به سپرده‌گذاران پرداخت نکند اما نمایندگان سه استان خراسان تأکید بر پرداخت این سود تاکنون را دارند.

عبادی تصریح کرد: اصل سپرده مردم در موسسه میزان بدون کم و کاست پرداخت می‌شود اما در حال حاضر اختلاف‌نظرهایی میان پرداخت سود سپرده وجود دارد که این موضوع امروز در نشست با نائب‌رئیس مجلس مطرح و قول پیگیری داده شد.

وی با بیان اینکه وظیفه نمایندگان مجلس پیگیری و مذاکره در رابطه با مشکلات مردم است، افزود: وضعیت رسیدگی به مشکلات موسسه میزان به زودی برطرف می‌شود چراکه روند پیگیری‌ها بسیار بالا و دارای پیشرفت است.

نماینده مردم بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: در جلسه امروز با حضور نائب‌رئیس مجلس، مقرر شد تا پرداخت سپرده مردم تا مبالغ بالاتر تسریع یابد و نسبت به پرداخت سود سپرده‌ها نیز چاره‌اندیشی شود.

گلایه نماینده مردم بیرجند از روند کند رسیدگی به مشکل پدیده

عبادی با اشاره به مشکلات سهامداران پدیده نیز گفت: در مورد رسیدگی به مشکلات سهامداران پدیده گلایه‌مند هستیم چراکه حل این مشکل دور از دسترس نیست و می‌تواند با اهتمام و جدیت بیشتری زودتر به نتیجه برسد.

وی ادامه داد: مردم سرمایه‌های ضروری زندگی و دست‌رنج خود را برای خرید سهام از شرکت پدیده هزینه کردند و در حال حاضر شکایات زیادی دارند که احساس می‌شود روند رسیدگی به این مشکلات نیاز به پیشرفت بیشتری دارد.

نماینده مردم بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه نگرانی‌های زیادی از سوی سهامداران پدیده وجود دارد، تصریح کرد: دستگاه‌های حاکمیتی نباید به مردم استرس وارد کنند بلکه باید آرامبخش باشند که این موضوع در مورد حل مشکل پدیده کمتر دیده می‌شود.

عبادی با تأکید بر اینکه چارچوب روند کلی رسیدگی به مشکل پدیده قابل قبول نیست، بیان داشت: در جلسه امروز با نائب‌رئیس مجلس موضوع پیگیری مشکلات پدیده نیز بررسی شد.

وی از درخواست استیضاح وزیر اقتصاد در گذشته خبر داد و گفت: در این مورد نیز از نائب‌رئیس مجلس درخواست اعلام وصول کردیم و وی قول برگزاری جلسه مجدد و پیگیری‌هایی از طریق هیئت رئیسه را داد.

اهمال برخی از وزرا در رابطه با رسیدگی به مشکلات پدیده و میزان

نماینده مردم بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس شورای اسلامی از اهمال برخی از وزرای دیگر در رابطه با رسیدگی به مشکلات پدیده و میزان، گلایه و از ذکر نام آنها خودداری کرد.

عبادی امروز همچنین تذکر کتبی خود را خطاب به وزیر کشور در مورد تسریع در حل مشکلات سهامداران پدیده ارسال کرده است.

ارسال یک دیدگاه

تمام حقوق این وبسایت متعلق به نماینده مردم شریف شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف درمجلس شورای اسلامی است. استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

بازگشت به بالا