امام خامنه ای(مد‌ظله‌العالی): کسانی که معتقدند برای پیشرفت کشور باید به غرب پناه برد، عقل خود را باخته‌اند زیرا عقل می‌گوید باید از تجربه‌ها درس گرفت.

حجت الاسلام عبادی: معلول جز درد معلولیت نباید درد دیگری داشته باشد/ قوانینی که مجلس در خصوص معلولان تصویب کرده است اجرا نمی‌شود

حجت الاسلام عبادی: معلول جز درد معلولیت نباید درد دیگری داشته باشد/ قوانینی که مجلس در خصوص معلولان تصویب کرده است اجرا نمی‌شود

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه در این زمینه مشکل اصلی در بحث اجرای قوانین است، گفت: قوانینی که مجلس در خصوص معلولان تصویب کرده است اجرا نمی‌شود.

 

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده مردم شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی، حجت‌الاسلام سید محمدباقر عبادی بعدازظهر پنج‌شنبه(۱۲ آذرماه) در دیدار جمعی از جامعه معلولان شهرستان بیرجند با بیان اینکه معلول جز درد معلولیت نباید درد دیگری داشته باشد، افزود: در بسیاری از کشورها توجه ویژه‌ای به معلولان می‌شود ولی در کشور ما هنوز در زمینه خدماتی که باید به معلولان ارائه شود با شاخص های جهانی فاصله زیادی وجود دارد.

حجت‌الاسلام محمدباقر عبادی با اشاره به اینکه در این زمینه مشکل اصلی در بحث اجرای قوانین است، گفت: قوانینی که مجلس در خصوص معلولان تصویب کرده است اجرا نمی‌شود.

وی عنوان کرد: معلولان قابلیت های زیادی دارند و جامعه باید معلولان را باور کنند و خود معلولان نیز باید خود را باور داشته باشند.

گفتنی است، در ابتدای این دیدار آقای شرفی مدیر محترم اداره بهزیستی شهرستان بیرجند ضمن ارائه گزارشی از فعالیت های این سازمان در بخش معلولان گفت: استخدام سه درصد از معلولان در قانون حمایت از معلولان دیده شده است که نیاز به همراهی همه دستگاه‌ها دارد تا توانایی معلولان را ببینند.

مدیر بهزیستی شهرستان بیرجند با بیان اینکه مناسب‌سازی مبلمان شهری برای معلولان کافی نیست، افزود: اگر وضعیت شهر برای معلولان مناسب نباشد از حضور آن‌ها در شهر جلوگیری می‌شود.

شرفی با بیان اینکه بیش از ۶ هزار معلول تحت پوشش بهزیستی هستند، تصریح کرد: بیشترین معلولان در این مرکز ذهنی و کم‌ترین معلولان اعصاب و روان هستند.

وی با بیان اینکه ۲۱ مرکز در شهرستان به معلولان خدمات ارائه می‌دهد، ادامه داد: شاخص‌ترین این مراکز، مرکز توانبخشی حضرت علی‌اکبر(ع) بوده که ۲۶۳ معلول را زیر پوشش خود قرار داده است.

812317513 138307

812240186 139074

814710227 35867

ارسال یک دیدگاه

تمام حقوق این وبسایت متعلق به نماینده مردم شریف شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف درمجلس شورای اسلامی است. استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

بازگشت به بالا