حجت الاسلام عبادی: نباید اعتبارات سفر رئیس جمهور تنها اسمی باشد/ حداقل مسوولان دولتی پاسخ دهند که چرا به استان اعتبارات کمی اختصاص یافت

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی در جلسه شورای اداری خراسان جنوبی گفت: در خصوص اعتبارات سفر رئیس جمهور به خراسان‌جنوبی ما وقتی پیگیری می‌کنیم پاسخی به ما نمی‌دهند؛ حداقل مسوولان پاسخ دهند که چرا به سومین استان پهناور کشور باید اعتبارات کمی تخصیص یابد.

 

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده مردم شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی، حجت الاسلام سید محمد باقرعبادی، نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی در جلسه شورای اداری استان خراسان جنوبی که با حضور دکتر محمود واعظی وزیر ارتباطات و فناوری برگزار شد، ضمن خیر مقدم به دکتر واعظی و هیئت همراه در سفر به بیرجند گفت: خراسان‌جنوبی گنج بزرگ به نام نیروی انسانی، چه از لحاظ دانش و چه از لحاظ فرهنگی دارد و از جهات مختلف استان ما از سرآمد نیروی انسانی برخوردار است.

وی افزود: این استان از لحاظ اقتصادی و درآمد از استان های پایین است و لذا با توجه ویژه دولت خدمتگزار می تواند بسیاری از مسائل حل شود.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: این استان، سومین استان پهناور کشور و استان جدید التاسیسی محسوب می شود و انتظار ما از هیات وزیران، توجه به سرانه پایین و پهناوری این استان است.

عبادی با تاکید بر اینکه پهناوری این استان و درآمد پایین، درد دل مردم است، تصریح کرد: باید مشخص شود شاخصه‌های اعتباراتی تخصیص پیداکرده در سفرهای هیات دولت چیست؟

وی اضافه کرد: رئیس جمهور به خراسان‌جنوبی آمدند و توجهات داشتند اما ثمره‌ها را در پروژه‌ها باید ببینیم، نباید این اعتبارات اسمی باشد چراکه به استان‌های دیگر که 1 پنجم ما وسعت ما دارند اعتبارات بیشتری داده شد و مردم از این مسائل ابراز نگرانی می‌کنند.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی متذکرشد: در خصوص اعتبارات سفر رئیس جمهور به خراسان‌جنوبی ما وقتی پیگیری می‌کنیم پاسخی به ما نمی‌دهند؛ حداقل مسوولان پاسخ دهند که چرا به سومین استان پهناور کشور باید اعتبارات کمی تخصیص یابد وشاخصه‌ها باید مشخص و شفاف سازی  شود.

وی از وزیر ارتباطات خواست: هرچه به خراسان‌جنوبی وعده داده می‌شود عملی شود و صحبت‌های ما را به هیات دولت منتقل کنید که قول هایی که در خصوص بیمارستان، راه آهن و بقیه قول‌ها داده شده عملی شود.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی افزود: مصوب شد که100 کیلومتربزرگراه ایجاد شود که ریش سفیدان در حضور رئیس جمهور ریش گذاشتند اما این میزان 101 کیلومتر هم نشد.

عبادی گفت: در بحث مخابرات روستاهای زیادی داریم که برخوردار از تلفن ثابت نیست، تلفن‌های همراه که می‌گویند آنتن دارد عملا جواب نمی‌دهد و روستاهایی که نصفش از خدمات برخوردار است را نمی‌توانیم یک روستای کامل برخوردارحساب کنیم.

وی تصریح کرد: در مخابرات پراکندگی زیاد اما خدمات کمتر است گاهی در آمار اعلام می‌شود روستا تلفن ثابت دارد اما بعد می بینیم 100 خانوار اضاف شده اما توسعه مخابرات صورت نگرفته است.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی یادآورشد: مردم استان متدین با داشتن علمای بزرگ و دانشمندان، شلوغ ترین مساجد را دارد و حضور مردم در انتخابات و راهپیمایی بسیار پرشور است که این ها نشان خوبی از متدین بودن این مردم است و این نیازمند توجه ویژه مسوولان است.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.