امام خامنه ای(مد‌ظله‌العالی): کسانی که معتقدند برای پیشرفت کشور باید به غرب پناه برد، عقل خود را باخته‌اند زیرا عقل می‌گوید باید از تجربه‌ها درس گرفت.

حجت الاسلام عبادی: نداشتن نمازخانه و کتابخانه در آموزشکده ابن حسام بیرجند پیگیری شود

حجت الاسلام عبادی: نداشتن نمازخانه و کتابخانه در آموزشکده ابن حسام بیرجند پیگیری شود

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با بیان اینکه بنده آمادگی پیگیری مسائل و درخواست‌های مدیران برای رفع موانع و کاستی‌ها را دارم، گفت: در حال حاضر برای فعال شدن رشته های جدید نیازمند جذب هیئت علمی هستیم.

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده مردم شهرستان‌های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی، حجت الاسلام سید محمدباقر عبادی نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی پیش از ظهر امروز در دیدار با سرپرست و معاونان آموزشکده ابن حسام با تسلیت فرارسیدن سالروز شهادت امام محمدباقر(ع) و گرامیداشت شهدای حادثه منا، اظهار داشت: امیدواریم در دوره جدید فعالیت سرپرست جدید آموزشکده ابن حسام شاهد پویای، تحرک و موفقیت باشیم.

وی با تأکید بر اینکه آموزشکده پسران بیرجند دانشجوی زیادی دارد و باید امکانات لازم در آن فراهم شود، گفت: با این تعداد بالای دانشجو، نداشتن نمازخانه و کتابخانه موضوع مهمی است و باید پیگیری‌های لازم برای آن صورت بگیرد.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با بیان اینکه بنده آمادگی پیگیری مسائل و درخواست‌های مدیران برای رفع موانع و کاستی‌ها را دارم، گفت: در حال حاضر برای فعال شدن رشته های جدید نیازمند جذب هیئت علمی است.

وی به پروژه احداث مجمتع آموزشی ابن حسام در حاشیه جاده بیرجند به زاهدان اشاره کرد و اظهار داشت: حدود چهارسال قبل از این پروژه بازدید کردم و متذکر شدم که برای احداث این مجتمع جانمایی خوبی صورت نگرفته است.

وی ادامه داد: اینکه گزارش داده‌اید که قرار است این مجتمع به هوانیروز و یا پدافند هوایی واگذار شود، اقدام درست و پسندیده ای است و امیدواریم بقیه مسئولان که امکانات اضافی و بلااستفاده دارند به دیگر دستگاه‌ها با رعایت قانون واگذار کنند.

حجت الاسلام عبادی با تأکید بر اینکه رسالت مراکز آموزش عالی و همچنین آموزش و پرورش بسیار حساس و مهم است، بیان کرد: نسل جوانی که امروز در محیط‌های علمی در اختیار است، از ارزش بالای برخوردار است که باید نوع رفتار متولیان این بخش در مباحث علمی، فرهنگی و پرورشی منسجم و برنامه ریزی شده باشد.

وی گفت: ریشه مشکلات کنونی در فرهنگ است و مراکز آموزش عالی بایدبه سبک زندگی اسلامی، تربیت دینی و همچنین مدنی در محیط ‌های آموزشی توجه و اهتمام ورزند.

سرپرست آموزشکده ابن حسام بیرجند در ابتدای این دیدار در گزارشی به فعالیت‌ها و وضعیت موجود این مرکز آموزش عالی در مرکز استان اشاره کرد و اظهار داشت: در حال حاضر حدود ۳۹۰۰ دانشجو در این مرکز تحصیل می کنند که متأسفانه این آموزشکده نمودی در بین مدیران و مسئولان ندارد.

اسدالله سلیم با بیان اینکه در حال حاضر این آموزشکده فاقد نمازخانه و کتابخانه، گفت: برای احداث مجتمع آموزشی ابن حسام بیرجند در حاشیه جاده بیرجند به زاهدان براساس نرخ روز حدود ۶ میلیارد تومان هزینه شده است.

وی با انتقاد از اینکه محل احداث مجتمع آموزشی نادرست بوده است، گفت: براساس ضوابط دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی نمی توانند در مسیر جاده‌های بین المللی درب ورود باز کنند و احداث جاده اختصاصی هم برای آموزشکده بار مالی زیادی به همراه دارد.

سرپرست آموزشکده ابن حسام بیرجند یادآور شد: با هوانیروز مذاکراتی داشته‌ایم که این مجمتع را به آنها واگذار کنیم که خوشبختانه اعلام آمادگی از طرف آنان اعلام شده است.

وی افزود: تلاش است که با فروش این مجتمع در شهر بیرجند، ساختمانی احداث و یا خریداری شود.

انتهای پیام/

ارسال یک دیدگاه

تمام حقوق این وبسایت متعلق به نماینده مردم شریف شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف درمجلس شورای اسلامی است. استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

بازگشت به بالا