امام خامنه ای(مد‌ظله‌العالی): کسانی که معتقدند برای پیشرفت کشور باید به غرب پناه برد، عقل خود را باخته‌اند زیرا عقل می‌گوید باید از تجربه‌ها درس گرفت.

حجت الاسلام عبادی: نشست آتی شورای ساماندهی مبادلات مرزنشینان خراسان جنوبی با هدف بررسی مشکلات مرزنشینان هر چه سریعتر تشکیل شود

حجت الاسلام عبادی: نشست آتی شورای ساماندهی مبادلات مرزنشینان خراسان جنوبی با هدف بررسی مشکلات مرزنشینان هر چه سریعتر تشکیل شود

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی خواستار برگزاری فوری هر چه سریعتر شورای ساماندهی مبادلات مرزنشینان در جهت حل مشکلات حوزه مرزنشینان استان شد.

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده مردم شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی به نقل از خبرگزاری مهر؛ حجت الاسلام محمد باقر عبادی بعد از ظهر شنبه در جلسه نشست با اعضای اتاق تعاون خراسان جنوبی با اشاره به اهمیت و نقش تعاونی های در اقتصاد کشور اظهار کرد: تعاونی ها جشمه جوشان اشتغال کشور هستند.

وی با بیان اینکه باید توجه ویژه ای به بخش تعاونی ها انجام گیرد، افزود: بخش تعاونی ها با مشکلات زیادی از جمله قانون گذاری، اجرایی و اداری مواجه هستند که باید در این زمینه فرهنگ سازی صورت گیرد.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی با اشاره به پیگیری اصلاح ماده ۱۳۳ قانون مالیات های مستقیم در خصوص معافیت مالیاتی شرکت های تعاونی مرزنشینان در مجلس افزود: امید است با اصلاح این ماده بتوانیم مشکلات تعاونی های مرزنشینان را برطرف کنیم.

حجت الاسلام عبادی با بیان اینکه بسیاری از مشکلات حوزه تعاون مربوط به داخل استان است، ادامه داد: سخت گیری های زیادی در حوزه قوانین در استان انجام می گیرد که باید در راستای حل مشکلات مردم این امر تسهیل شود.

وی خواستار برگزاری جلسه فوری شورای ساماندهی مبادلات مرزنشینان در جهت حل مسائل و مشکلات پیش روی تعاونی های مرزنشینان در آینده نزدیک شد.

 نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: توجه ویژه به تعاونیهای مرزی می تواند گام مهمی در اشتغالزایی منطقه و جلوگیری از مهاجرت افراد به شهرهای بزرگ داشته باشد.

عدم معافیت تعاونی های مرزنشین مهمترین مشکل پیش روی تعاونی های مرزنشینان است

رئیس اتحادیه مرزنشینان خراسان جنوبی، عدم معافیت تعاونی‌های مرزنشین در قانون مالیات های مستقیم را مهمترین مشکل پیش رو عنوان کرد و یادآور شد: مرز خراسان جنوبی از امن ترین مرزها و مرزنشینان این استان از سالم ترین مرزنشینان هستند بنابراین ضرورت دارد تا توجه بیشتری به این قشر شود.

الله نظر اسعد زاده تصویب قانون و مقررارت بدون هماهنگی و کارشناسی را از دیگر مشکلات تعاونی مرزنشینان ذکر کرد و گفت: بعضی از دستگاه‌های اجرائی با آشنا نبودن قوانین مرزی اقدام به برنامه‌ریزی برای مرزنشینان و تعاونی می‌کنند.

وی به ارسال ۹۱ پرونده داوری و حل اختلاف به هیئت حل اختلافات اتاق تعاون استان اشاره کرد و افزود: از این تعداد تاکنون ۷۷ پروند رسیدگی شده و ۱۴ پرونده در حال رسیدگی است.

وی افزود: از تعداد پروندهای رسیدگی شده تاکنون تعداد ۵۸ پرونده منجر به سازش شده و ۱۲ پرونده صدور رای شده و دو پرونده به محاکم قضایی ارسال شده است.

-گقتنی است در این نشست؛ مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان جنوبی کمبود نیروی انسانی را از مهمترین مشکلات این این سازمان عنوان کرد و گفت: در حال حاضر ۵۰ درصد پست های سازمانی اداره کل تعاون، رفاه و اجتماعی خراسان جنوبی بلا تصدی است.

محمد سنجری بعد از ظهر شنبه در نشست اعضای اتاق تعاون خراسان جنوبی با نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی به فعالیت ۲ هزارو ۴۰۳ تعاونی در سطح استان اشاره کرد و اظهارکرد: در این تعاونی ها ۷۶۶ هزار ۷۳۰ نفر عضو هستند.

وی با بیان اینکه سرمایه تعاونی های استان ۴۴۰ هزار میلیون ریال است، ادامه داد: در این تعاونی ها برای ۱۸ هزار نفر در سطح استان اشتغال ایجاد شده است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان جنوبی با اشاره به اینکه تعاونی های استان در ۱۴ حوزه مختلف فعالیت دارند، گفت: حوزه های فعالیت تعاونی های استان شامل تعاونی های تولیدی، مصرف، کشاورزی، مسکن، خدماتی، چند منظوره، صنعتی و حمل و نقل است.

سنجری با بیان اینکه بیشترین تعاونی های استان در بخش خدمات با ۷۰۹ تعاونی در حال فعالیت هستند، ادامه داد: در بخش کشاورزی ۴۵۲ تعاونی، مسکن ۴۱۲ تعاونی و صنعت ۴۱۱ تعاونی در سطح استان فعالیت دارند.

وی از تشکیل ۱۰۷ تعاونی در سال گذشته با جمعیت یک هزار و ۶۰۰ نفر عضو در سطح استان خبرداد و تصریح کرد: با تشکیل این تعاونی ها برای ۱۰۴۶ نفر اشتغال ایجاد شده است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان جنوبی افزود: هفته تعاون فرصت مناسبی است تا با همکاری مسئولان و مردم در جهت ترویج و توسعه فرهنگ تعاون تلاش کنیم.

سنجری کمبود نیروی انسانی را از مهمترین مشکلات اداره کل تعاون، رفاه و اجتماعی در سطح استان دانست و افزود: بسیاری از ادارات تعاون شهرستان های خراسان جنوبی با یک نفر نیروی انسانی اداره می شوند.

وی با بیان اینکه تعاونی از جایگاه معنوی و قانونی برخوردار است، گفت: در قانون برنامه پنجم ۲۵ درصد اقتصاد از تولید ناخالص ملی سهم تعاونی‎ها در نظر گرفته شده است.

سنجری ادامه داد: بخش تعاون یکی از ارکان‌های اصلی اقتصاد مقاومتی و مردمی‌ترین نهاد است.

ارسال یک دیدگاه

تمام حقوق این وبسایت متعلق به نماینده مردم شریف شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف درمجلس شورای اسلامی است. استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

بازگشت به بالا