امام خامنه ای(مد‌ظله‌العالی): کسانی که معتقدند برای پیشرفت کشور باید به غرب پناه برد، عقل خود را باخته‌اند زیرا عقل می‌گوید باید از تجربه‌ها درس گرفت.

حجت الاسلام عبادی: نگرانی‌ها نسبت به تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای نیست بلکه نسبت به آمریکایی‌هاست

حجت الاسلام عبادی: نگرانی‌ها نسبت به تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای نیست بلکه نسبت به آمریکایی‌هاست

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خاورستان با اشاره به جلسه غیرعلنی امروز مجلس که با حضور ظریف و صالحی برگزار شد، گفت: دکتر ظریف در این جلسه بحث‌هایی در خصوص توافق، جزئیات و  فک‌شیت را ارائه کرد.

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده مردم شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی، حجت‌الاسلام‌ و المسلمین سید محمدباقر عبادی نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار خاورستان ؛ در خصوص جلسه امروز دکتر ظریف وزیرامورخارجه در مجلس شورای اسلامی گفت: در این جلسه دکتر ظریف و دکتر صالحی رئیس سازمان انرژی اتمی حضور داشتند که در ابتدا رئیس سازمان انرژی اتمی مسائل فنی مطرح شده در مذاکرات را توضیح داد و سپس دکتر ظریف جمع‌بندی و بحث‌هایی در خصوص توافق، جزئیات و  فک‌شیت را ارائه کرد.

وی افزود: چون این جلسه غیرعلنی بود ترجیح می‌دهم در خصوص محتوای آن مطلبی نگویم و امانت‌داری کنم.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی با اشاره به جلسه چند روز پیش ظریف با نمایندگان مجلس در کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، بیان داشت: وزیرامورخارجه به سوالات نمایندگان که در روز یکشنبه در کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی مطرح شده بود و فرصتی برای پاسخ نبود؛ امروز بخش‌هایی از آن را توضیح داد.

عبادی ادامه داد: دکتر لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی درخواست داشت جلسات با حضور وزیرامورخارجه ادامه داشته باشد.

وی با بیان‌ اینکه در این جلسه کسانی که نقدی به روند مذاکرات اخیر داشته، به بیان نظراتشان پرداختند خاطرنشان کرد: در مجموع همه علاقه دارند مذاکرات به بهترین شکل ممکن اجرا شود.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی فضای کلی مجلس را کمک و حمایت از تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای عنوان کرد و اظهار داشت: فضای کلی مجلس فضای کمک و همکاری است و البته اگر نقدهایی هم بعضی افراد دارند عمدتا دلسوزانه است که دوست دارند جزئیات توافق بررسی شود و توافق حساب‌شده‌ای  باشد تا آمریکایی‌ها و غربی‌ها از آن سوء‌استفاده نکنند.

عبادی با بیان‌ اینکه همواره نگرانی‌ها در خصوص طرف مقابل(غربی ها) وجود دارد متذکر شد: آمریکایی‌ها در توافقاتی که در دوران معاصر با برخی کشورها داشتند، همواره به عناوین مختلف بهانه‌تراشی و کارشکنی کردند لذا دغدغه نمایندگان، بجا است.

وی با بیان‌ اینکه ما این دغدغه را در تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای نیز مشاهده کردیم، خاطرنشان ساخت: امیدواریم تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای کشومان به کمک مجلس و مسوولین دیگر نظام ان‌شاالله بتوانند توافق خوبی را  برای ملت و منافع مردم رقم بزنند.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی یادآور شد: اگر اختلاف و نقدی هست؛ در مورد منافع مردم و ایران اسلامی است.

عبادی تصریح کرد: فضای کلی مجلس خوب، مثبت، کمک و اعتماد به تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای است و برای دکتر ظریف آرزوی توفیق می‌کنیم.

وی در خصوص بیانیه لوزان گفت: این بیانیه مبهم است و باید جزئیات آن روشن شود که در این صورت بهتر می‌شود در خصوص آن اظهار نظر کرد.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی افزود: در این بیانیه نکات خوب زیادی هم وجود دارد و نگرانی‌ها به دلیل ابهامات موجود در آن است که لازم است در طول مذاکرات آینده و رسیدن به مرحله توافق؛ رفع شود.

عبادی تصریح کرد: آمریکایی‌ها حیله‌گر و بهانه‌جو هستند و صادق هم نیستند و نگرانی‌ها نیز به این دلیل است.

وی متذکر شد: نگرانی‌ها نسبت به تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای نیست بلکه نسبت به آمریکایی‌هاست چراکه اصلا قابل اعتماد نیستند.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی اظهار امیدواری کرد: جزئیات توافق طوری باشد که زمینه سوءاستفاده آمریکایی‌ها را فراهم نکند. مخصوصا نگارش جزئیات توافق، بسیار مهم است و مجلس نیز تصویب کرد باید دقت لازم را در آن داشته باشند.

 

انتهای پیام/ ف

ارسال یک دیدگاه

تمام حقوق این وبسایت متعلق به نماینده مردم شریف شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف درمجلس شورای اسلامی است. استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

بازگشت به بالا