امام خامنه ای(مد‌ظله‌العالی): کسانی که معتقدند برای پیشرفت کشور باید به غرب پناه برد، عقل خود را باخته‌اند زیرا عقل می‌گوید باید از تجربه‌ها درس گرفت.

حجت الاسلام عبادی: پیگیری های زیادی برای افزایش حقوق معلمان انجام داده ایم/ نباید به آموزش و پرورش نگاه هزینه ای داشت

حجت الاسلام عبادی: پیگیری های زیادی برای افزایش حقوق معلمان انجام داده ایم/ نباید به آموزش و پرورش نگاه هزینه ای داشت

عضو کمیسیون ‌آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی دیدار با مسئول کانون بازنشستگان آموزش و پرورش خراسان جنوبی با اشاره به اینکه اختصاص اعتبارات به آموزش و پرورش نوعی سرمایه گذاری است، از نگاه هزینه ای دولتمردان به وزارت آموزش و پرورش که کلیدی ترین و مهمترین وزارتخانه است انتقاد کرد.

 

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده مردم شهرستان‌های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی به نقل از خبرگزاری شبستان از بیرجند، حجت الاسلام سید محمدباقر عبادی امروز (۹ آذر) در دیدار با مسئول کانون بازنشستگان آموزش و پرورش اظهار داشت: بازنشستگان بالاخص بازنشسته های فرهنگی جزو نخبگان تاثیرگذار جامعه هستند چرا که دریایی از تجریه هستند.

 

وی با اشاره به اینکه رفتار و منش فرهنگیان در جامعه تاثیرگذار است و همواره مردم به آنها اعتماد دارند، افزود: اما بالعکس دولتمردان به بحث آموزش و پرورش که کلیدی ترین و مهمترین وزارتخانه است نگاه هزینه ای دارند درحالیکه آموزش و پرورش نوعی سرمایه گذاری است.

 

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس تاکید کرد: در بحث کمیسیون آموزش و تحقیقات، پیگیری های زیادی برای افزایش حقوق معلمان انجام داده ایم و سازمان برنامه و بودجه نباید حقوق ها را کاریکاتوری کند چرا که اگر اینگونه باشد مشکلاتی ایجاد خواهد شد.

 

وی با اشاره بهاینکه پیشنهاد اولیه دولت در افزایش بودجه دستگاهها بسیار موثر است چرا که هنگامی که بودجه بسته می شود، تغییر آن در مجلس خیلی قابل زیاد نیست، اظهارداشت: باید در برنامه بندی اولیه بودجه به این مهم توجه شود.

 

در این دیدار آقای غلامعلی شیروانی مسئول کانون بازنشستگان آموزش و پرورش خراسان جنوبی نیز در این دیدار گفت: مشکلات بازنشستگان زیاد است و باید به آنها توجه شود.

 

وی با بیان اینکه اگر امکانات دوران شاغلی برای بازنشستگان فراهم شود می توانند در فعالیت های زیادی شرکت داشته باشند، گفت: باید تذکر داده شود که به فرهنگیان بازنشسته توجه شود و این مهم تنها در شعار نباشد و در عمل نشان داده شود تا در جامعه اثر خود را بگذارد.

 

وی با اشاره به اینکه تاکنون اقدامات در حد حرف بوده و هیچ کاری انجام نشده است، افزود: کانون بازنشستگان آموزش و پرورش می توانند سایر بازنشستگان را نیز مدیریت کنند و در استان جوابگوی تمام بازنشستگان باشد.

 

مسئول کانون بازنشستگان آموزش و پرورش خراسان جنوبی گفت: بازنشستگان باید یک تکلیف و یا منشوری برای ایام بازنشستگی خود داشته باشند.

 

وی به مطالبات بازنشستگان و فرهنگیان اشاره کرد و افزود: ۵ سال است که با تورم ظالمانه ای که در کشور حاکم است افزایش حقوقی محسوسی در کشور نداشته ایم.

 

وی به اظهار نظر مسئولان در این خصوص اشاره کرد و با بیان اینکه مسئولان نیز این موضوع را قبول دارند.

 

آقای شیروانی با بیان اینکه بیمه تکمیلی بازنشستگان مناسب و جوابگو نیست، درخواست کرد: طرح رتبه بندی برای بازنشستگان نیز مصوب شود تا حقوق آنها ضایع نشود.

 

وی با بیان اینکه برخی از بازنشستگان بیماری صعب العلاج دارند که قادر به پرداخت هزینه درمان آن با این حقوق پایین نیستند، گفت: رهبر معظم انقلاب می فرمایند بازنشسته آیینه شاغل است و باید به آنها توجه شود اما مسئولان وعده های توخالی می دهند و به آن عمل نمی کنند.

 

ارسال یک دیدگاه

تمام حقوق این وبسایت متعلق به نماینده مردم شریف شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف درمجلس شورای اسلامی است. استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

بازگشت به بالا