امام خامنه ای(مد‌ظله‌العالی): کسانی که معتقدند برای پیشرفت کشور باید به غرب پناه برد، عقل خود را باخته‌اند زیرا عقل می‌گوید باید از تجربه‌ها درس گرفت.

حجت الاسلام عبادی: کارخانه داروسازی ‌خراسان جنوبی نقش موثری در توسعه صادرات خواهد داشت

حجت الاسلام عبادی: کارخانه داروسازی ‌خراسان جنوبی نقش موثری در توسعه صادرات خواهد داشت

نماینده مردم شهرستان‌های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس ‌گفت: کارخانه داروسازی ‌خراسان جنوبی نقش موثری در توسعه صادرات خواهد داشت.

 

به گزارش روابط عمومي دفتر نماينده مردم بيرجند، درميان و خوسف در مجلس شوراي اسلامي به نقل از خبرگزاری تسنیم از بیرجند؛ حجت‌الاسلام والمسلمین سید محمدباقر عبادی ظهر امروز در دیدار با رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند ومعاونان این دانشگاه اظهار داشت:گزارشی که امروز توسط ریاست دانشگاه و معاونان بیان شد، گزارش خوبی بود و این پیشرفت‌ها سبب خوشحالی ما شد.

وی با ابراز خرسندی نسبت به پیشرفت هایی که تاکنون بیمارستان رازی داشته است افزود: خوشبختانه در این مدت در بخش بهداشت ودرمان گامهای خوبی برداشته شد و هنوز هم برای بهترشدن خدمات به مردم باید تلاش شود.

گلایه‌مندی مردم از سیستم نوبت دهی سونوگرافی در بخش دولتی

نماینده مردم شهرستانهای بیرجند، درمیان وخوسف در مجلس شورای اسلامی گفت: در مواقعی مردم زیادی به دفتر مراجعه می‌کنند و مشکلاتی مطرح که در این بین بیشتر از سیستم نوبت دهی برای سونوگرافی در بیمارستانهای دولتی گلایه مند هستند.

عبادی با بیان اینکه مردم گاهی برای انجام سونوگرافی به بخش خصوصی ارجاع داده می‌شوند، افزود: مشخص است که دستگاه سونوگرافی در هر شبانه روز چه مدت و به چند نفر خدمت رسانی می‌دهدهنگامی که مردم در بخش دولتی با هزینه کمتری می‌توانند از این خدمت بگیرند، اما به بخش خصوصی ارجاع داده می‌شوند که یکی از دغدغه مردم است.

وی بیان داشت: برخی از مردم نان شب را هم ندارند که بخورند  و آن هنگام برای سونوگرافی از بخش دولتی به خصوصی ارجاع می‌شوند، درست نیست باید بررسی انجام شود وبه ما اعلام کنید که چه میزان خدمت  از طریق دستگاه سونوگرافی در بخش دولتی انجام می‌شود.

نماینده مردم شهرستان‌های بیرجند، درمیان و خوسف درمجلس شورای اسلامی گفت: دستگاه ام آر آی هم با پیگیری‌های مختلف مستقر شده این هم باید پیگیری شود که تا چه میزان دستگاه ام ار آی در بخش دولتی به مردم خدمت ارائه می‌دهد زیرا مردم گلایه مندند که مدت زیادی باید در صف انتظار برای خدمت گرفتن از این دستگاه منتظر باشند و طبق آماری که شما به ما می‌دهید باید بررسی شود زیرا بخش خصوصی اعلام آمادگی کرده که اگر دستگاه  ام ار آی جوابگوی استان نیست اجازه ورود به بخش خصوصی داده شود.

شهرستان خوسف بیمارستان ندارد

عبادی با بیان اینکه در حوزه انتخابی ما تنها شهرستانی که بیمارستان  ندارد، شهرستان خوسف است، افزود: از طریق ماده ۱۸۰ اعتبارات خوبی گذاشته شده و برای راه‌اندازی بیمارستان در این شهرستان بیشتر تلاش شود زیرا جمعیت سرریز مرکز استان در آینده به این شهر سرازیر می‌شود و اگر بخواهیم درست برنامه‌ریزی کنیم باید بیمارستان وجود داشته باشد.

وی با بیان اینکه هر کدام از مدیران و مسئولان بخشهای مختلف اجرایی که در مسیر کارها دچار مشکل هستند، برای حل وپیگیری به ما مراجعه کنند، اظهار داشت: گاهی مدیران برای حل مشکلات به مرکز مربوطه خود مراجعه نکرده و مستقیم سراغ ما می‌آیند که این روند درست نیست، شما باید ابتدا سراغ مجموعه کاری خود رفته بعد اگر مشکل برطرف نشد، سراغ ما بیایید.

احداث کارخانه داروسازی در خراسان جنوبی اقدام خوب و ارزنده‌ای خواهد بود

نماینده مردم شهرستانهای بیرجند، درمیان و خوسف درمجلس شورای اسلامی گفت: امیدواریم هر چه زودتر مرکز جامع شیمی درمانی هم راه اندازی شود  تا بیماران سرطانی ما مشکلات آنها برطرف شود که جا دارد از کمکهای خیران در این راستا قدردانی کنیم و در بحث کارخانه داروسازی اقدام بسیار مفیدی است زیرا ما با کشور افغانستان همسایه و هم مرز هستیم این کشور بیشتر داروهایش از طریق واردات است.

عبادی افزود: می‌توانیم بازار دارویی کشور افغانستان را هم تأمین کنیم  و در این راستا باید با تأمین اجتماعی ارتباط داشته تا آنها هم وارد کار شوند تا برای کارخانه سرمایه گذاری شود زیرا رشته داروسازی هم دراین استان مستقر و کارخانه داروسازی به صورت قابل توجهی در استان خراسان جنوبی جوابگو خواهد بود.

انتهای پیام/

ارسال یک دیدگاه

تمام حقوق این وبسایت متعلق به نماینده مردم شریف شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف درمجلس شورای اسلامی است. استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

بازگشت به بالا