امام خامنه ای(مد‌ظله‌العالی): کسانی که معتقدند برای پیشرفت کشور باید به غرب پناه برد، عقل خود را باخته‌اند زیرا عقل می‌گوید باید از تجربه‌ها درس گرفت.

حجت الاسلام عبادی: کمبود آب عامل مهاجرت روستائیان خراسان جنوبی/ ۴۲۰ روستا با تانکرآبرسانی می شود

حجت الاسلام عبادی: کمبود آب عامل مهاجرت روستائیان خراسان جنوبی/ ۴۲۰ روستا با تانکرآبرسانی می شود

نماینده مردم شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی از آبرسانی سیار به ۴۲۰ روستای استان خبر داد و گفت: زندگی کردن در روستا ها بدون آب به بحرانی تبدیل شده که زنگ خطر مهاجرت روستائیان استان را به صدا در آورده است.

به گزارش روابط عمومی دفتر شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی؛ حجت الاسلام عبادی در گفتگو با اشاره به مشکلات کم آبی استان اظهارکرد: در حال حاضر ۴۲۰ روستای خراسان جنوبی به وسیله تانکر آبرسانی می شود که در کشور نیز هشت هزار روستا با مشکل کم آبی درگیر هستند.

وی با بیان مشکل کم آبی در کشور فراگیر است، بیان داشت: حل این مشکلات نیازمند اعتبارات کلان است.

وی ادامه داد: هم اکنون زندگی کردن در روستا هایی که آب آشامیدنی دارند مشکل است و زندگی کردن در روستا ها بدون آب خود بحران است که این زنگ خطر استان خراسان جنوبی که ۴۶۰ کیلومتر با کشور افغانستان مرز مشترک دارد را تهدید می کند.

وی به دیدارهای مکرر نمایندگان مجلس با وزیر نیرو اشاره کرد و افزود: در این دیدارها مشکلات کم آبی استان مطرح شده است که هنوز وزارت نیرو برنامه مشخصی برای آبرسانی به استان های فلات مرکزی کشور که خراسان جنوبی نیز شامل می شود، ندارد.

وی افزود: باید احداث مجتمع های آبرسانی روستاها از محل اعتبارات ماده ۱۸۰ در دستور کار فرمانداران قرار گیرد.

وی با بیان اینکه دولت موظف است برای تامین آب آشامیدنی و کشاورزی در خراسان جنوبی چاره اندیشی کند، افزود: در حال حاضر بیشتر استان های فلات مرکزی کشور با مشکل کم آبی مواجه هستند که باید دولت آب این استان ها را از مرزهای درون مرزی و برون مرزی تامین کند.

وی در خصوص اختصاص اعتبار به آبرسانی سیار، افزود: در خصوص افزایش  اعتبارات آبرسانی سیار طرحی به تصویب کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی رسیده است که در منتظر در تصویب در صحن علنی مجلس است که با تصویب این طرح دولت مکلف است که آبرسانی به استان ها را جدی بگیرد.

وی یادآورشد: در نگاه کلان رفع مشکلات آب آشامیدنی، کشاورزی و صنعت دولت را مکلف می کند که نگاه ویژه ای با این مسائل داشته باشد.

دوبانده شدن محورهای مواصلاتی خراسان جنوبی ضروری است

وی با بیان اینکه تاکنون در خصوص مشکلات راه های استان پیگری های زیادی صورت گرفته است، تصریح کرد: در سال جاری برای مرمت و احداث راه های سه شهرستان بیرجند، درمیان و خوسف دو میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان اعتبار جذب شده که تاکنون رقم کمی از این اعتبارات اختصاص یافته است که با این اعتبار نمی توان مشکلات این سه حوزه را برطرف کرد.

وی دوباندن شدن محور بیرجند- قاین را ضروری دانست و افزود: ازاین محور ۱۵ کیلومتر در حوزه شهرستان بیرجند وجود دارد که تاکنون پیگیری ها زیادی صورت گرفته که به دلیل اینکه دولت به کمبود اعتبارات مواجه است به نتیجه نرسیده است.

نماینده مردم شهرستان بیرجند،درمیان و خوسف درمجلس شورای اسلامی با اشاره به دیدار اخیر خود با دکتر نوبخت، معاون برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور افزود: دراین دیدار مشکلات راه های استان را بیان و درخواست کردیم که مشکلات راه های خراسان جنوبی به دلیل افزایش تصادفات در این استان را به صورت ویژه پیگیری کند.

وی با بیان اینکه دوبانده شدن محورهای مواصلاتی خراسان جنوبی ضروری است، عنوان کرد: باید عملیات اجرایی محور بیرجند- طبس، بیرجند- قاین و بیرجند- سربیشه هر چه سریعتر به اتمام برسد.

عبادی یادآورشد: مشکلات راه های خراسان جنوبی را با جدیت از طریق وزارت خانه مربوطه پیگیری خواهم کرد.

عدم اعتبار و وجود نیروی انسانی مهمترین مشکلات بیمارستان های خراسان جنوبی

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف درمجلس شورای اسلامی از تذکر نمایندگان استان به وزیر بهداشت در خصوص عدم فعالیت بیمارستان های سربیشه، سرایان و درمیان پس از یک سال از افتتاح خبر داد.

حجت الاسلام عبادی مهمترین علت عدم فعالیت این بیمارستان ها کمبود تجهیزات، اعتبار برای جذب نیروی انسانی و هزینه های نگهداری این بیمارستان ها بیان کرد.

وی با بیان اینکه تاکنون پیگیری های زیادی در خصوص راه اندازی این سه بیمارستان شده است، افزود: در حال حاضر ۴۰ بیمارستان مشابه این پروژه ها در کشور وجود دارد که بلاتکلیف هستند.

وی با اشاره به اینکه چندین مرتبه برای راه اندازی بیمارستان های خراسان جنوبی با وزیر بهداشت دیدار داشته ام گفت: وزیر بهداشت علت عدم راه اندازی این بیمارستان ها را کمبود اعتبارات عنوان کرده است.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی اظهارکرد: در سال جاری دولت بیمارستان هایی که در مناطق پرجمعیت وجود داشته است و توانایی تامین درآمد خود را داشته اند راه اندازی کرده که در شهرستان های درمیان، سربیشه و سرایان به دلیل کمبود جمعیت و عدم تامین هزینه های بیمارستان از طریق درآمد بیمارستان این اقدام صورت نگرفته است.

وی یادآورشد: راه اندازی بیمارستان های خراسان جنوبی نیازمند اعتبارات میلیاردی است که در حال حاضر دولت توان پرداخت آن را ندارد و مراجعات نیز هزینه های بیمارستان را تامین نمی کند.

حجت الاسلام عبادی در پایان کمبود پزشک متخصص در استان؛ دوبانده شدن راه های مواصلاتی، تکمیل پروژه بیمارستان و استادیوم ورزشی شهرستان بیرجند را از مشکلات استان دانست و از مسئولین خواست تا درجهت حل این مشکلات اقدامات لازم را انجام دهند.

ارسال یک دیدگاه

تمام حقوق این وبسایت متعلق به نماینده مردم شریف شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف درمجلس شورای اسلامی است. استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

بازگشت به بالا