امام خامنه ای(مد‌ظله‌العالی): کسانی که معتقدند برای پیشرفت کشور باید به غرب پناه برد، عقل خود را باخته‌اند زیرا عقل می‌گوید باید از تجربه‌ها درس گرفت.

حجت الاسلام والمسلمین عبادی:ساخت درمانگاه شمال شهر بیرجند از سال آینده کلید می خورد

حجت الاسلام والمسلمین عبادی:ساخت درمانگاه شمال شهر بیرجند از سال آینده کلید می خورد

نماينده مردم شريف بيرجند، درميان و خوسف در مجلس شورای اسلامی گفت: با پیگیری هایی که با وزیر کار، رفاه و تأمین اجتماعی داشتیم مصوب شد درمانگاهی برای مردم شمال شهر بیرجند احداث شود.

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده مردم شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی حجت الاسلام والمسلمین سید محمدباقر عبادی در جمع مردم شريف منطقه خيابان ٩ دی مهرشهر بيرجند اظهار داشت: منطقه مهرشهر دچار کمبودهای متعددی از قبیل کمبود مرکز درمانی، اماکن ورزشی، آسفالت مناسب و جدول‌کشی است.
وی افزود: این منطقه چون در طی ۵ ،۶ سال گذشته به وجود آمده هنوز زیرساخت‌ها فراهم نشده است.
نماينده مردم شريف بيرجند، درميان و خوسف در مجلس شورای اسلامی گفت: بحث‌های مربوط به آسفالت و جدول‌کشی به شورای شهر و شهردار برمی‌گردد و ما به آن‌ها تأکید کردیم.
حجت الاسلام والمسلمین عبادی با اشاره به اینکه شهردار فعلی بیرجند درجاهای دیگر منشأ تحول بوده‌اند گفت: در صحبت‌هایی که با ایشان کردیم و اولویت‌ها را مطرح کردیم در صدر آن رسیدگی به منطقه شمال شهر بیرجند است که زیرساخت‌ها فراهم نیست و ۸۰ درصد این مسائل مربوط به شهرداری و شورای شهر می‌باشد.
وی درخصوص موضوع درمان بیان داشت: چون در این منطقه مرکز درمانی وجود ندارد با پیگیری‌هایی که انجام دادم در منطقه شمال شهر قدیم بیرجند در کنار مسجد الحسین جوادیه مرکز درمانی با حضور پزشک متخصص و با همکاری دانشگاه علوم پزشکی فعال شد.
نماينده مردم شريف بيرجند، درميان و خوسف در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در دیداری که با رئیس سازمان تأمین اجتماعی کشور آقای دکتر نوربخش داشتیم ایشان دستوری دادند اما در پیچ‌وخم اداری به سرانجام نرسید گفت: درنتیجه دیداری با آقای دکتر ربیعی وزیر کار ترتیب دادیم که ایشان با صحبتی که با رئیس سازمان تأمین اجتماعی داشتند دستور آن را صادر کردند.
حجت الاسلام والمسلمین عبادی افزود: البته درخواست کردم تا به این استان هم بیایند که طبق وعده‌ای که کردند آمدند و مجوز تأسیس درمانگاه شمال شهر را صادر کردند و احداث این درمانگاه از سال آینده شروع خواهد شد.
وی یکی از معضلات بزرگ را بحث کم‌آبی در استان دانست و گفت: سال گذشته با پیگیری‌هایی که انجام دادم باروری ابرها انجام شد و امسال هم با وزیر جدید نیرو این موضوع را مطرح کردم.
نماينده مردم شريف بيرجند، درميان و خوسف در مجلس شورای اسلامی با اشاره به تماس‌هایی معاون وزیر با وی گفت: معاون وزیر قول دادند که استان خراسان جنوبی اولویت اول برای باروری ابرها در کشور خواهد بود.
حجت الاسلام والمسلمین عبادی تصریح کرد: امسال وزارت نیرو از سپاه پاسداران کمک خواسته و بارورسازی ابرها با روش جدیدی به‌صورت آزمایشی انجام شد و جواب داد.
وی با بیان اینکه در بودجه امسال حدود ۷۵ میلیارد تومان نمایندگان استان به بودجه استان افزودند اعلام کرد: خراسان جنوبی جزء اولویت‌های اول گازرسانی در بودجه ذکر شد و این کار بسیار بزرگی است و دولت موظف شد این استان را به‌صورت ویژه در کشور ببیند.
نماينده مردم شريف بيرجند، درميان و خوسف در مجلس شورای اسلامی در خصوص عدالت اجتماعی تبیین کرد: در بودجه کارهای خوبی انجام شد یکی از آن کارها در خصوص افزایش حقوق بود که برای حقوق پایین‌تر افزایش حقوق بیشتر و حقوق بالاتر افزایش حقوق بیشتری را شامل شدند.
حجت الاسلام والمسلمین عبادی با بیان اینکه این کار موجب شد که حداقل و حداکثر حقوق ها به یکدیگر نزدیک شود گفت:همچنین از حقوق ها مالیات یکسان می‌گرفتند که برای همه حقوق ها منطقی نبود و اکنون به حقوق بالاتر مالیات بیشتر و به حقوق کمتر مالیات کمتر تعلق می‌گیرد البته تا مبلغ ۲ میلیون و سیصد هزار تومان مالیات ندارد.
وی با اشاره به پاداش پایان خدمت گفت: در پاداش پایان خدمت که ۳۰ ماه حقوق را پاداش می‌گرفتند برخی پاداش‌های خیلی بالا در حد ۸۰۰ میلیون تومان می‌گرفتند که برای این موضوع سقف تعیین کردیم و در آن، حداکثر پاداش باید ۷ برابر حداقل پاداش باشد.
نماينده مردم شريف بيرجند، درميان و خوسف در مجلس شورای اسلامی با اشاره به خشک‌سالی روستاها گفت: در تابستان حدود ۴۸۰ روستا داریم که با تانکر آب‌رسانی می‌شود و برای این موضوع بودجه درخواست کردیم همچنین آبخیزداری خیلی مهم است و طبق گفته کارشناسان ۵ برابر کمبود آب سفره‌های زیرزمینی رواناب‌ها از دست می‌رود که اگر جذب زمین شود سطح آب بالا می‌آید.
حجت الاسلام والمسلمین عبادی با بیان اینکه حدود ۶ ماه قبل دیداری با آقای لاریجانی داشتم و این مشکلات را مطرح کردم گفت: ایشان گفتند طرحی در این زمینه بنویسید تا خدمت مقام معظم رهبری مطرح کنم تا بشود از صندوق توسعه بودجه‌ای برای این منظور لحاظ شود.
وی افزود: من هم دو طرح نوشتم و مقام معظم رهبری تائید کردند و ایشان اجازه فرمودند ۵۰۰ میلیون دلار از صندوق توسعه برداشته شود و در لایحه بودجه سال اینده ضمیمه شد.

نماينده مردم شريف بيرجند، درميان و خوسف در مجلس شورای اسلامی در خصوص جاده بیرجند قاین با بیان اینکه اگرچه تا سال ۹۱ در کشور هنوز به آن صورت تحریم نشده بودیم و منابع مالی زیادی وجود داشت گفت: حتی یک متر از جاده دو بانده نشد ولی با پیگیری‌های صورت گرفته این پروژه جزء طرح‌های مهر ماندگار در کشور قرار گرفت.
حجت الاسلام والمسلمین عبادی تصریح کرد: خصوصیت این طرح‌ها این بود که تا پایان دولت قبل باید به اتمام می‌رسیدند و همان سال آخر دولت قبل این جاده در این طرح قرار گرفت ولی متأسفانه تحریم‌ها شروع شد و فروش نفت کاهش شدیدی پیدا کرد و کل طرح‌های مهر ماندگار کشور متوقف شد.
وی با بیان اینکه از دو یا سه سال قبل با پیگیری‌های زیادی که داشتم و حتی دو بار وزیر راه به خاطر این پروژه استیضاح شد گفت: در نهایت کل پروژه در اختیار پیمانکار قرار گرفت و وزیر راه متعهد شد که این جاده را به اتمام برساند.
نماينده مردم شريف بيرجند، درميان و خوسف در مجلس شورای اسلامی بیان داشت: امسال محور بیرجند قاین در بودجه به‌عنوان آزادراه تعریف شد یعنی هم سرمایه‌گذار خصوصی می‌تواند بیاید و هم از دو باند بیشتر خواهد شد و جاده در آینده عریض خواهد شد.
حجت الاسلام والمسلمین عبادی در پاسخ به سوالات اهالی منطقه مهرشهر و در خصوص راه‌اندازی استخر مهرشهر گفت: با توجه به اینکه اداره ورزش و جوانان بودجه‌ای برای تکمیل آن ندارد شهرداری متعهد شد آن را تکمیل کند.
وی متذکر شد: با صحبت‌هایی که بنیاد برکت کشور انجام شده قول داده‌اند که در این منطقه مدرسه بسازند چون این منطقه ازجمله نقاط بحرانی ما در استان است همچنین با تولیت آستان قدس رضوی هم صحبت شده است و قرار بر این است که مرکز جامع آموزشی که همه مقاطع تحصیلی دبستان و متوسطه اول و دوم را داشته باشد در منطقه مهرشهر ایجاد کنند.
نماينده مردم شريف بيرجند، درميان و خوسف در مجلس شورای اسلامی با اشاره فشار ضعیف آب در مهرشهر گفت: آب بیرجند بخشی از دشت سربیشه و بخشی از محمدیه می‌آید و آب ورودی به بیرجند برابر آب مصرفی است.
حجت الاسلام والمسلمین عبادی افزود: اگر جمعیت بیشتری اضافه شود ممکن است آب بعضی از نقاط کم بشود و برای حل این مشکل در دشت مختاران چاه زده شده و در حال انتقال آب به بیرجند هستند تا ان شاالله در آینده مشکل فشار آب هم حل شود.
وی در پایان صحبت هایش با اشاره ویژگی های شخصیت رهبر معظم انقلاب گفت: آدم باتقوای ساده زیستی که اگر کتاب‌هایش را کنار بگذاریم کل زندگی‌اش روی چرخ گاری جا می‌شود نسبت به این فرد از چرایی ولایت‌فقیه می‌پرسیم اما نسبت به ترامپ پولدار هرزه عربده‌کش هیچ‌کس حرفی نمی زند.
نماينده مردم شريف بيرجند، درميان و خوسف در مجلس شورای اسلامی افزود: از حضور نتانیاهویی که دستش تا مرفق به خون کودکان آلوده است هیچ‌کس چیزی نمی پرسد و یا بن سلمان خبیثی که مردم یمن قحطی و طاعون‌زده را بمباران می‌کند، اما نوبت به ولی‌فقیهی که نائب امام زمان است و سپه‌سالار بقیه‌الله الاعظم است ما باید جواب بدهیم.
حجت الاسلام والمسلمین عبادی خاطرنشان کرد: اگر مسئولین به حرف ولایت گوش بدهند و پشت سر ولایت حرکت کنند یقین بدانید که جمهوری اسلامی از گردنه‌ها رد خواهد شد و این پرچم به دست امام زمان خواهد رسید.

ارسال یک دیدگاه

تمام حقوق این وبسایت متعلق به نماینده مردم شریف شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف درمجلس شورای اسلامی است. استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

بازگشت به بالا