امام خامنه ای(مد‌ظله‌العالی): کسانی که معتقدند برای پیشرفت کشور باید به غرب پناه برد، عقل خود را باخته‌اند زیرا عقل می‌گوید باید از تجربه‌ها درس گرفت.

حجت الاسلام والمسلمین عبادی در دیدار با رئیس بنیاد مستضعفان مطرح کرد درخواست سرمایه‌گذاری بیشتر بنیاد مستضعفان در خراسان‌جنوبی

حجت الاسلام والمسلمین عبادی در دیدار با رئیس بنیاد مستضعفان مطرح کرد درخواست سرمایه‌گذاری بیشتر بنیاد مستضعفان در خراسان‌جنوبی

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی گفت: با نظر مساعد بنیاد مستضعفان بسیاری از موضوعات می‌تواند در استان حل شود.
به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده مردم بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس شورای اسلامی حجت‌الاسلام و المسلمین سیدمحمدباقر عبادی امروز در گفت‌و گو با خبرنگار گروه اجتماعی خبرگزاری فارس در بیرجند به دیدار خود با رئیس بنیاد مستضعفان اشاره کرد و گفت: در این دیدار موضوع سرمایه‌گذاری بیشتر بنیاد مستضعفان در خراسان‌جنوبی و به خصوص مناطق محروم استان مطرح شد.

وی با بیان اینکه بنیاد مستضعفان دارای املاک خوبی در بیرجند است و امکان مساعدت وجود دارد، گفت: ساخت مجتمع ورزشی در بیرجند که تکمیل آن تقریبا به پایان رسیده از جمله اقدامات بنیاد در مرکز استان است.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: در سال‌های گذشته بنیاد بسیاری از زمین‌های شهر اسدیه را با سند به مردم واگذار کرده است.

حجت‌الاسلام و المسلمین عبادی با اشاره به اینکه در سال‌های اخیر بنیاد مستضفان به استان توجه خوبی داشته است، گفت: کمک برای تأمین مسکن ۳۰۷ خانواده پرمعلول استان از برنامه‌های بنیاد در استان بوده که تاکنون برای ۱۵۹ واحد مسکونی تفاهم‌نامه امضا شده و واحدها دارای پیشرفت فیزیکی خوبی بوده است.

وی با بیان اینکه احداث مجموعه فرهنگی و ورزشی و ساخت سالن ورزشی در حد استانداردهای آسیایی صورت گرفته است، افزود: کمک به احداث ۹۵ کلاس درس در استان از اقدامات بنیاد است که در سال تحصیلی ۹۵ و ۹۶، ۲۱ کلاس تحویل داده شده و بقیه این کلاس‌ها نیز تا سال ۹۸ احداث و تکمیل خواهد شد.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی اذعان داشت: اعطای تسهیلات اشتغالزایی با نرخ سود ۸ درصد توسط بنیاد انجام شده که میزان کلی این تسهیلات برای استان در سال گذشته ۲۰ میلیارد تومان بوده و امسال نیز همین مبلغ خواهد بود.

حجت‌الاسلام و المسلمین عبادی مساعدت به مساجد، آموزش و پرورش استان و کمک به ۲۸ مرکز ورزشی و روستایی را از دیگر اقدامات بنیاد در استان عنوان کرد و گفت: تعداد ۹۳ هزار و ۳۵۶ سبد کالا برای ارتقای سلامت مادران باردار و شیرده در استان توزیع شده است.

وی ادامه داد: از سال ۸۵ تاکنون ۹۱ هزار و ۲۴۱ مورد پوشاک هدایای رهبری در بین جامعه هدف توزیع شده است.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه بنیاد خانواده‌های پرنوزاد را نیز تحت پوشش قرار می‌دهد، گفت: اعطای کمک‌های نقدی و غیرنقدی برای مدارس شبانه‌روزی به تعداد یک هزار و ۸۲۳ مورد انجام شده است.

حجت‌الاسلام و المسلمین عبادی مصوب شدن مبالغی برای اماکن مذهبی شیعه و سنی، کمک به تأمین تجهیزات مدارس و هزینه‌کرد ۲۰۰ میلیون تومان برای ساخت زائرسرای استان در مشهد را نیز از اقدامات بنیاد مستضعفان برای خراسان‌جنوبی برشمرد و گفت: درخواست ساخت اماکن ورزشی در شمال شهر بیرجند نیز در دیدار با رئیس بنیاد مستضعفان مطرح شد و قرار شد این موضوع با هیئت امناء مطرح شود.

وی تصریح کرد: موضوع سرمایه‌گذاری، توجه جدی به مناطق محروم، توجه به موضوع آموزش و پرورش که دچار چالش در موضوع اماکن آموزشی است و حل مشکلات اراضی موسویه بیرجند که هنوز تعدادی از افراد در این زمینه مشکلاتی را دارند از مهم‌ترین مسائل مطرح شده در دیدار با رئیس بنیاد مستضعفان بود.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه با نظر مساعد بنیاد بسیاری از موضوعات می‌تواند حل شود، افزود: جلسه بسیار خوبی بود و تأکید شد تا نگاه به خراسان‌جنوبی بهتر از گذشته باشد.

ارسال یک دیدگاه

تمام حقوق این وبسایت متعلق به نماینده مردم شریف شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف درمجلس شورای اسلامی است. استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

بازگشت به بالا